OTSIVAD TÕDE: Ameerika Ühendriikides on veebileheküljel rethink911.org ligemale 8000 inimest allkirja andnud petitsioonile, milles kutsutakse võime alustama 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakute uut uurimist. Petitsioon anti eile üle New Yorgi linnavalitsusele. (rethink911.org)

Ameerika Ühendriikides mälestati eile 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakute ohvreid. Samal päeval andsid ametlikus versioonis kahtlevad aktivistid New Yorgi linnavalitsusse petitsiooni, milles nõutakse nende terrorirünnakute uut

uurimist. Eilse seisuga oli petitsioonile alla kirjutanud üle 7800 inimese.

2001. aasta 11. septembri terrorirünnakud Ameerika Ühendriikides vapustasid kogu maailma. New Yorgis, Washingtonis ja Pennsylvanias hukkus terroristide kaaperdatud nelja suure reisilennukiga korraldatud rünnakutes 3000 inimest.

Kaks lennukit rammisid New Yorgis kahte maailma kaubanduskeskuse torni, mis varisesid kokku, nagu ka nende kõrval väiksem pilvelõhkuja – nõndanimetatud 7. hoone. Kolmas lennuk lendas Washingtonis kaitseministeeriumi hoonesse, neljas kukkus alla Pennsylvania osariigis.

Ekskuberner ei usu valitsust

Mida aeg edasi, seda enam leidub USAs inimesi, kes kahtlevad võimude ametlikus versioonis. Kahtlejate hulgas on ka tuntud inimesi, nagu näiteks aastatel 1999–2003 Minnesota osariigi kubernerina töötanud Jesse Ventura. End eluaegseks kodumaa patrioodiks nimetavat meest häirib näiteks tõsiasi, et kaaperdatud reisilennukid suutsid lennata üle tunni nii, et ükski hävitaja ei sekkunud. Samuti juhib Ventura tähelepanu, et 11. septembril 2011 kukkus New Yorgis seitsme sekundi jooksul kokku ka maailma kaubanduskeskuse kolmas ehitis – 47korruseline 7. hoone, mida lennukid ei ramminud.

Ventura on öelnud, et tema arvates teadis USA valitsus 11. septembri terrorirünnakutest ning lasi neil juhtuda, et alustada sõda Afganistanis ja Iraagis.

Kas tõesti kontrollitud plahvatus?

Ka üle 2000 inseneri ja arhitekti kahtlevad maailma kaubanduskeskuse kolme hoone kokkukukkumise ametlikus versioonis. Eriti seavad nad kahtluse alla maailma kaubanduskeskuse tühjalt seisnud 7. hoone hävimise.

See hoone kukkus kokku mitu tundi hiljem ning toimunu sarnanes kontrollitud plahvatusega, mida kasutatakse hoonete likvideerimisel. Kontrollitud plahvatuse puhul paigutatakse hoonesse lõhkelaengud ning selle tehnoloogia rakendamine eeldab pikaajalist ettevalmistust.

Tõenäoliselt ei muuda värske petitsioon ega võimalik uus uurimine varasemaid seisukohti. Nii uuris 7. hoone kokkuvarisemist kolm aastat USA rahvuslik standardite- ja tehnoloogiainstituut ning jõudis järeldusele, et hävingu põhjustasid hoones pärast maailma kaubanduskeskuse põhjatorni kokkuvarisemist puhkenud tulekahjud, mis kestsid seitse tundi ning mida ei saanud kustutada veetorude katkemise tõttu. Mingeid jälgi lõhkeainest hoonerusudest ei leitud.

 

Jaga artiklit

10 kommentaari

O
Olen näinud  /   18:06, 13. sept 2013
ka dokumentaale mida vaadates pole kahtlustki et seda korraldas Ameerika ise. Need ei olnud ainult arvamised - need olid faktid ja tõestused.Nii et USA põhieesmärk on ainult sõda.
I
Im  /   21:59, 12. sept 2013
Ah et marginaalne arv see 8000? Homoliidul piisas 80 allkirjast,et 30 000 EUR-iga aidanud valitsusel kõrvad liikuma tänukirjaga panna.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis