Arctic Monkeys "AM" (PROMO)

Briti indie-rokki viljeleva bändi Arctic Monkeys poolt viies kauamängiv on poelettidel juba mõned arvestatavad kuud seisnud, arvustusi ei jaksa enam kokku lugeda, aga sellegipoolest panen ka enda mõtted siia kirja.

Hetkel, mil AM'i esimene lugu „Do I Wanna Know?" oma tummise biidiga mu kõrvu jõuab, lööb süda kuni plaadi lõpuni arktilise tormina rahutus rütmis.

Nimilooks, julgen väita, et lausa geniaalne valik, mis esitab lugejale õiglase küsimuse. Kas sa tahad teada, mis edasi saab? Sest kõik, mis pärast seda tuleb, on maiuspala tõelisele melomaanile. Kes enne ahvidest midagi ei teadnud, on nüüd fänn.

Võiks lausa öelda, et nende pehmelt paitav bass viib ühele vägevale meeltereisile.
Alex Turner küsib: „RU mine?" ja mu sisemus kriiskab „JAH!" Sel hetkel sulab ka kõige kalgima kuulaja süda.

Mis saaks kellelgi olla selle vastu, kui kamp dandylikke härrasmehi suudavad pillikeeltel mängeldes kuulaja kinni siduda ja lahti mitte ei lase.

Muidugi hämmastab mind AM-i oskus 75% lugudest samas helistikus ja taktimõõdus stoiliselt kirjutada-esitada, aga praegu see isegi ei häiri. Ka südamerütm ehmub, kui kurblik pehmus hetkeks "I Want it All'i" ajal ägestub.

Turneri laisalt köitev vokaal on parem, kui kunagi varem. Album möödub linnulennul, kuid mitte märkamatult. Märkamatuks ei jää AMi ükski bassikäik, vaid nad kummitavad mind veel kesköises südalinnas kaua. Tõn-tõn-tõn-tõõ ja astun lausa meelitatuna mööda Viru tänavat.

Jaga artiklit

2 kommentaari

M
M.U  /   15:28, 3. juuni 2014
Autor tänab konstruktiivse vastukaja eest!
H
Henry  /   15:16, 3. juuni 2014
Milleks selline aegunud arvustus? Autor on praeguseks juba mitu aastat briti indipopi lipulaeva staatust nautinud Arctic Monkeysile liiga teinud: see, kes enne ahvidest midagi ei teadnud, on koopas elanud. Väljendid nagu "tummine biit", "dandylikud härrasmehed", "lausa meelitatult" ja ebapädev "tõn-tõn-tõõ"(?!) vihjavad, nagu oleks autori näol tegemist gümnaasiumieas blondi neiukesega, kellele emakeele eksami ootuses on antud loovülesanne viimati meelde jäänud muusikaalbumi kohta retsensioon kirjutada. Internetist autori kohta uurides sain muidugi selgust, et tütarlapse tavapärane kirjutamisteema on hoopis teisest puust. Tegelikult on ju vägagi tervitatav, et eesti muusikakriitikas ka mõni noor naine sõna julgeb võtta. Ehk läheb stiili harjutades paremaks, tuult tiibadesse! :)

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis