2
fotot
Monaco vürst Albert (Vida Press)

Euroopa inimõiguste kohus otsustas, et Monaco vürstil Albertil polnud õigust püüda oma sohilapse olemasolu salajas hoida, kirjutab Daily Mail. 57aastane monarh kaebas aastaid tagasi kohtusse kõmulehe Paris Match, kes oli avaldanud pilte ja üksikasju vürsti pojast Alexandre’ist .

Alberti ja tumedanahalise stjuardessi Nicole Coste’i armuloo vili sündis 2003. aasta augustis. Tookord mõistis Pariisi kohus Paris Matchi süüdi ning kohustas väljaannet maksma ligi 60 000 euro suurust hüvitist.

Nüüd aga otsustas Euroopa inimõiguste kohus, et Pariisi kohus oli rikkunud ajakirja sõnavabadust. Kuna teoreetiliselt võinuks Alexandre’ist saada Monaco troonipärija (nüüdseks on kääbusriigi konstitutsiooni muudetud, et seda ei sünniks), oli avalikkusel õigus sohilapsest teada.

Alexandre oli kauase poissmehe teine teadaolev sohilaps. Tema tütar Jazmin Grace Grimaldi on juba 23aastane. Abielust vürstinna Charlene’iga on monarhil nüüd kaks seaduslikku pärijat, seitsmekuused kaksikud Jacques ja Gabriella.

Jaga artiklit

5 kommentaari

M
Maalt ja hobusega  /   08:28, 12. nov 2015
M.nn mees, mõtleb ainult t.rapeaga.
M
ML  /   08:10, 12. nov 2015
10.detsembril sündinud kaksikud hetkel vaevalt, et endiselt 7kuused on. Kui tõlgitakse mitu kuud vana artikkel, oleks hea pisiasjad üle kontrollida.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis