Politseinikud Kölni rongijaama ees. (AFP / Scanpix)

Olen harjunud, et minu loogilisest ja kainest mõistusest juhinduvat ning ajaloolistele seostele tuginevat mõtteviisi peavad paljud väga vanamoeliseks. Konservatiiv! Vandenõu teoreetik! Nats! Sallimatu! Heal lapsel mitu nime.

Kölnis, Zürichis ja Salzburgis uusaastaööl toimununud sündmuste kontekstis tahaksin nüüd küsida kõigi progressiivsete, liberaalsete ja muidu väga rebelite käest, et miks te vaikite? Kas kiidate massirünnaku heaks? Olete ehk sunnitud mõningaid oma seisukohtasid ümber hindama? Eks muidugi ole oma vigu piinlik tunnistada. Palju lihtsam on vaikselt nurgas häbeneda.

Aga noh, eks aastavahetusel peabki ju ikka actionit saama. Erinevate kultuuride lõimumine käis nihukese vardiga, et kohalikel näitsikutel vuplid ribadeks. Eesti naistel peaks hea meel olema, kui sellised IT-spetsialistid suuremal hulgal Maarjamaale saabuvad. Kogu aeg ju kurdetakse, kui jobud Eesti mehed on. Varsti saabuvad keevaverelised seltskonnalõvid!

Paradoksaallselt langevad ohvriteks paljud progeressiivid, kes on avanud oma südame "sõjapõgenikele". See meenutab poolearulisi, kes poevad puuri tiigrit kallistama. Armastus ei võida kahjuks kõike. Piibel on küll ilus muinaslugu, aga see patsifistlik teise põse ette keeramine lõppeb vahel natukene nutuselt.

Kuna olen Ameerikas elanud kauem kui kodumaal, tunnen vahel vajadust jänkide kaitseks sõna võtta. Näiteks kui läheb üheülbaseks lõõpimiseks, et miks teil redneckidel neid püsse nii palju vaja on.

Siis tuletan meelde taas ajalugu. Näiteks seda, et relvakandmisõiguse poolt on olnud Ameerika Ühendriikide esiisad George Washington, Thomas Jefferson, James Madison, Abraham Lincoln ja muidu mõistlikud mehed nagu Mahatma Gandhi ja Martin Luther King Jr. Relvakandmisõiguse vastu on olnud aga näiteks Adolf Hitler, Josef Stalin, Mao Zedong ja Kim Jong Il (il).

Ütleb ju armastatud laulgi, et ühel seikleval priiuserüütlil olgu pistoda alati vööl. Selline tööriist nagu relv on vaba inimese tunnus. Orjadel on relvakandmine keelatud. Mis puutub seadusesse ja keelamistesse-käskimistesse, siis kui sind ei takista selline elementaarne käsk nagu "sina ei pea mitte tapma", siis ma ei mõista, kuidas praeguses USA seadusandluses üle 21000 erineva relva pargagrahvi midagi muudaks ning miks neid oleks vaja juurde treida.

Aga ma mõistan, see on taas sihuke jube vanamoodne arusaam. Palju popim on pedepromo ja pehmoväärtused, näiteks hipsteritel habemetesse lillede toppimine või sootuks munad maha võtta ja neid kõrvarõngastena kanda.

Kas sel trendil mingit seost on oma pere ja maa kaistevõimetuks tegemisel, jätan sinu otsustada, hea lugeja!

Head uut aastat!

Jaga artiklit

83 kommentaari

S
skeptik  /   17:53, 14. jaan 2016
sellel blogil puuduvad fännid. seetõttu ei tule pärast õhtulehe veebi esikaanelt kagumist peale ave keegi seda lugema.
ave on fb-s aktiivne kommenteerija. paraku ilmutab ta seal nii oma kitsast silmaringi kui ka kehva emakeeleoskust
kuuldavasti ei pea ta ennast mitte ainult ajakirjanikuks vaid ka luuletajaks. mitu inimest peale tema enda teda veel luuletajaks peab on teadmata. jürgen rooste on luuletaja ja kirjanik, kuigi ave kasutab üleolevalt jutumärke. mulle ei meeldi absoluutselt hargla poliitilised ülesastumised, kuid ma möönan, et ta on kirjanik ilma jutumärkideta.
miks ärritus ave eelmise blogi kommentaariumis nii kohutavalt, kui keegi teda nimetas rassistiks? kas selle pärast, et ameerikas peetakse seda nii häbiväärseks? seda blogi ju ameeriklased ei loe. fb-s ju poeb ave lausa nahast välja, et pääseda rassistide esiridadesse.
tuleks ikka eestisse tagasi tulla ja koos neeme lalliga hakata pärielus meelsusavaldustel käima...

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis