Põhja-Korea pood/putka. (Reuters / Scanpix)

Põhja-Koreasse tulles tuleb turistidel kasutada sisseostude tegemiseks Hiina jüääne, USA dollareid või eurosid. Põhja-Korea vonnid antakse meile kätte ainult ühel korral.

Käisime kohalikus kaubanduskeskuses, kus saime sisseoste teha vonnide eest. Kaubanduskeskuses käigust ma selles blogipostituses pikemalt ei räägi, sellest olen juba SIIN kirjutanud. Küll aga jutustan sellest, kuidas nii väga oleks tahtnud osta, aga… ei saanud.

Olime oma grupiga pealinnast Pyongyangist väljas ning meie buss seisis ühe putka juures ning ootas kohvikust turiste tagasi.

Märkasin, et putkas müüakse õunu. Kuna ma tundsin end halvasti ning õunad väidetavalt pidid aitama, astusin meie lääne giidi Charlotte’i juurde ja küsisin, kas võin õunu ostma minna. Charlotte ütles, et nad ei müü mulle midagi.

Ehk siis… mul on raha olemas ja neil on kaup olemas, aga nad ei müü mulle. See on lihtsalt keelatud.

Ainus võimalus saada neid õunu, oli anda raha meie korea giidile. Andsingi raha meie giidile Kimile ning sain õunad kätte. Jah, ma saan aru, et see on Põhja-Korea, üks suur keeldude maa, aga tee, mis tahad – kummaline on, kui sulle lihtsalt keeldutakse midagi andmast, sest sa oled välismaalane. Midagi nii lihtsat nagu õunad.

Välismaalaste jaoks on hoopis eraldi kohad, kus nad võivad osta snäkke või raamatuid. Need on kohad, kust jällegi keskmine põhjakorealane midagi ei osta.

Muide, veel väikeseks vahepalaks seoses õuntega – hiljem lugesin, et tihtipeale on Põhja-Koreas putkade ja poodide letil hoopis plastmassist õunad, millega soovitakse välismaalastele jätta muljet nagu oleks sööki külluses. Minu kogemuse järgi pole see tõsi. Õunad maitsesid hästi.

Ela minu tegemistele kaasa ka Facebookis!

Jaga artiklit

18 kommentaari

S
Seljakotiinimesele  /   18:31, 16. märts 2016
Vaata ette, et sa ei rebi endale suveniiriks plangule kinnitatud plakatit. Plakat võib olla valitsevat parteid ülistava sisuga. Sellisel juhul pole see väärtegu, vaid riigivastane kuritegu. Arvad, et pääsed paarikümnedollarilise trahviga? Kinni lähed paarikümneks aastaks!!
J
JT  /   12:29, 16. märts 2016
Vene ajal oli 2 sadamat kuhu tohtisid väljamaa laevad sõita. Need kaks olid Tallinn ja Pärnu. Aga Pärnut külastati madala sadama ja meretõttu ülimalt harva. Seega oli väljamaalastele avatud vaid Tallinn. Suhtlus välismaailmaga käis läbi Moskva Sheremetjevi lennuvälja. Helsingi laev oli suhteliselt haruldane nähtus. Nii nagi Tallinn Helsingi laevaliin, oli ka Leningrad-Helsinki rongiliin mõeldud rohkem soomlastele. Ma ei tea kuhu Riiast laev läks, kuid nägin seal lapsepõlves üht suurt ja võimast reisilaeva.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis