aavi Rõivas ütles täna Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees 22. juunil 2016. (Tauno Tõhk / ENPA / Valitsuse kommunikatsioonibüroo)

Peaminister Taavi Rõivas ütles täna Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees Euroopa riikide parlamentide esindajate ees peetud kõnes, et rahvusvaheline õigus ning inimõigused vajavad kaitset enam kui kunagi varem.

Rõivas ütles kõnes, et on mures inimõiguste halveneva olukorra pärast Krimmis ja Ukraina idaosas. Ta rõhutas, et Euroopa Nõukogu seisukoht Krimmi illegaalse annekteerimise osas on kindel ja mittetunnustamispoliitika igati õigustatud, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Rõivas viitas kõnes ka rändekriisile ja terrorismile kui Euroopa väärtusi proovile panevatele väljakutsetele. "Me ei tohi lasta vihakõnel ja hirmul ühiskondi lõhestada," ütles Rõivas ning lisas, et Euroopa riigid peavad säilitama ühtsuse neile probleemidele lahenduste leidmisel.

Rääkides Eesti eesistumise prioriteetidest ütles Rõivas, et Eesti kogemus näitab, millist positiivset mõju võivad omada info- ja kommunikatsioonitehnoloogiad ühiskonnale, mistõttu peab senisest enam rõhku panema inimõiguste ja õigusriigi põhimõtete kaitsmisele ka internetis.

Eesti eesistumise prioriteedid on inimõiguste ja õigusriigi põhimõtete kaitse internetis, sooline võrdõiguslikkus ning laste õigused.

Rõivas kohtus ka Euroopa Nõukogu peasekretär Thorbjørn Jaglandi, ENPA president Pedro Jaramunti, Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Kongressi president Jean-Claude Freconi ning Euroopa Nõukogu struktuurides töötavate eestlastega. Lisaks on kavas on kohtumine Euroopa Inimõiguste Kohtu president Guido Raimondiga.

Eesti on kuni käesoleva aasta 22. novembrini Euroopa Nõukogu eesistujariik.

Jaga artiklit

44 kommentaari

E
eit  /   10:11, 23. juuni 2016
rõivas võitleb riidekapi sisu õiguste eest , et pintsakut ei pandaks kleidi peale ja naiste trussaare ülikonnapükste taskusse vaid pintsaku rinnataskusse . kõik hilbud kuulutada ülikuteks . kuidas rahvas ikka jumaldab iga kostüümi öeldud mõtet ! õpi või pähe . häid pühi kõigile , kellel on eesti vabadus kallis !
A
Andres , vastuseta kiri:  /   08:26, 23. juuni 2016
Lp. linnavalitsus ja Urmas Klaas.
Kust olete omale võtnud õiguse asustada Tartusse inimsmuugeldajate "kaupa"? Mina, minu isa ja vanaisa ei ehitanud oma kodu-Tartut selleks et see asustada aafriklaste või Lähis-Ida moslemitega. Vanaisa kaitses oma kodu Vabadussõjas. Ka Rõivasel ja tema, Mercheli käes märja kaltsuna toimival, valitsusel puudub mandaat selliseks tegevuseks! Tartus juba elasid Jaamamõisas vietnami illegaalid. Nüüd siis panustate maksumaksja raha inimkaubanduse kuritegelikku ärisse!? Ei, ja veelkord EI ! Eestimaa, eestlased ja Tartu ei võlgne Aafrika aafriklastele ega moslemitele midagi! Oodin , kaitse meid! Rindejoon on juba Belgias, ja aina läheneb. Ajaloolasena teate hästi, millega tuleb selle eest kord maksta.
TAAVI,POJAKENE! Kaitset neiu/noorhärra merchel&juncher hunta eest vajavad euroopa põlisrahvad!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis