Pilt on illustreeriv (LAURA OKS)

Keskerakondlane Jaanus Karilaid saatis täna majandusministrile järelepärimise, kuna levivad kuuldused, nagu paigaldataks Saaremaa ja Hiiumaa vahel sõitma hakkavatele uutele laevadele vanad mootorid.

TS Laevad OÜ juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul on uutel parvlaevadel uued peamasinad ja ka kõik muud detailid.
„Oleks mõeldamatu, et uutele laevadele pannakse vanad peamasinad või mõned muud detailid. Laevad läbivad vastava kontrolli, igat sammu jälgivad nii tellija, klassiühingu kui ehitusjärelvalve inimesed,“ selgitas Padar.

„Enne kui tõstetakse uued mootorid laevale, läbivad nad pingikatsetused (tehasekatsetused) tootja juures, kus klassiühing DNV seda kontrollib ja annab oma sertifikaadi. Kontroll toimub ka pärast laevale paigaldamist ning merekatsetusi. “

Mootorite käivitamise videoga on võimalik tutvuda laevafirma Facebooki-lehel.

TS Laevad teatel on kõigi nelja laeva kõik masinad tänaseks tootja juures katsetatud. Padar kinnitas, et Eesti saarte vahet hakkavad sõitma täiesti uued laevad ja soovitas kuulujutte mitte levitada.

Jaga artiklit

10 kommentaari

E
Ei õnnestunud  /   13:10, 12. aug 2016
Tänu Karilaiu sekkumisele tuleb nüüd uued peamasinad panna
N
nalja nabani  /   19:37, 11. aug 2016
Vist mõni raadiojaam tegi Karilaiule tüngakõne kus aeti veidi pada. Näib, et nali õnnestus ja mees neelas konksu alla. Tehku nõõd dessant Poola ja asugu Mupo eriüksusega IRL-i kontorit piirama. Äkki nad jahvatavad kohvi uute masinatega?

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis