Katrin Lust ()

Kuna minu elukohas pakub kaabeltelevisiooni kaks ettevõtet (Starman ja Telia) pidin ma valima ühe neist. Telia tegi fantastilise pakkumise ja lubas esimesed kolm kuud 25 euro eest proovipaketti. Selles paketis olid sees sajad kanalid, kiireim internet, telesaadete salvestus, kordus-TV jne.

Kui proovipakett läbi sai, siis ma teadsin täpselt, mida ma edaspidi soovin. Sadasid kanaleid ma ei vaata ja hüperkiiret internetti mul samuti vaja pole. Ainuke uus teenus, mis mulle silma hakkas, oli kordus-TV ehk saan saateid kaks nädalat järelvaadata.

Kui kolm kuud katseaega läbi ja olin Teliale teatanud oma edaspidistest soovidest, sain aga arve, mis oli 12 eurot kallim. Kuigi minu uus pakett pidi maksma 36 eurot.

Nüüd algas kadalipp ja järgnev jutt on puhas näide sellest, kui halb võib üks klinediteenindus üldse olla.

Rõhutan veelkord: mul ei ole Telia tehnilise poole pealt ühtegi etteheidet, aga klienditeeninduse ja arvete osas pole ma elus halvemat teenust kohanud.

Hakkasin Teliasse kirju saatma ja palusin arve ümber teha. Vastust ei tulnud nädalaid. Lõpuks kui vastus tuli, siis öeldi, et nad muudavad arve ära ja vabandasid vea tõttu, kuid lisasid, et pean siiski eelmise arve tasuma. Selle 12 euri kõrgema.

Saabus järgmine kuu ja arve oli ikka 12 euri kallim. Saatsin välja uued kirjad. Vastus tuli jälle nädalate jooksul ja taas öeldi, et eelmine arve tuleb tasuda ja uus arve tuleb õige.

Nüüd möödus juba kolm kuud sellest, kui mulle oli kallim arve saadetud ja ikka saadeti see uuesti, kuigi süsteemis olin ju palunud seda korduvalt muuta ja Telia oli isegi oma viga mulle tunnistanud.

Lõpuks sain kirja, et võtku ma maha kaheksa eurot arvest ja maksku summa õigele summale. Uus arve pidi tulema õige.

Järgmisel kuul saadeti välja aga ikka vale arve. Ja mitte ainult! Sinna oli nüüd lisatud ka kaheksa eurot võlga, mille klienditeenidaja oli mul palunud möödunud kuul maha võtta.

Kõik see on jätkunud ligi aasta aega. Kaks nädalat tagasi, kui sain Telialt jätkuvalt vale ja suurema arve, saatsin Teliasse kirja, et soovin teenus lõpetamist, sest nad ei suuda õigeid arveid välja saata. Sellele kirjale ei ole ma tänaseni vastust saanud ja olen sunnitud 11 kuu maksma Teliale rohkem kui esilagu kokku leppisin.

Lugesin ärritunult, kuidas Telia juht rääkis mingis artiklis sellest, et eestlane on kõige nõudlikum klient. Ausalt öeldes seesama Johan Dennelind ongi tegelikult põhjus, miks ma täna seda blogi kirjutan.

Kas tõesti on eestlased maailma kõige nõudlikumad kliendid? Mulle tundub, et Dennelind teeb nalja ja tegelikult ei ole Telial meie väikesel turul head klienditeenindust soov pakkuda.

Kuhu mul on siis võimalik kliendina veel pöörduda? Minu meilidele ei vastata, Telia telefoninumber on tasuline ja sellelgi öeldakse, et minuga võetakse hiljem ühendust. Üldse mismõttes tasuline number? Kuidas saab selline asi üldse tasuline olla tänapäeval? Ma ei helista ju neile selleks, et tühja loba ajada. Helistan ju ainult probleemidega, mis on seotud nende teenusega.

Lepingu tingimusi ma Teliaga iseseisvalt ilma nendeta muuta ei saa. Isegi paketi lõpetamise osas ootan vastust nädalaid.

Aga kui mina kolm nädalat peaksin oma arve maksmisega hilinema, siis kindlasti suudab nende raamatupidamisprogramm mulle kaela määrida automaatse viivise.

Igal juhul ei soovita ma Telia paketti mitte kellegile ja üritan sellest lepingust lähiajal vabaneda. Mis kasu on heast tehnilisest poolest, kui ettevõtte klienditeenindus on allapoole igasugust arvestust. Kas keegi oskab öelda, kust ma saaksin abi?

Jaga artiklit

175 kommentaari

  /   07:52, 2. sept 2016
Lehte Oja
Mina olen Telia teenindusega väga rahul ja probleemide lahendamine ei tekita mingisugust probleemi.Lihtsalt peab olema klienditeenindusega suhtlemisel veidi kannatust.
T
Taivo  /   18:22, 1. sept 2016
Üks sitt firma see Telia. Ärge liituge.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis