Hiljaaegu toodi Tartu ülikooli kliinikumi haiglasse algava südamelihaste infarktiga meesterahvas. Tuvastati, et patsiendil oli südames probleeme kahe veresoonega. 

Üks neist, mis oli täiesti sumbunud, avati ja stenditi ehk veresoonde paigaldati metallvõrgustik, mis hoiab seda uuesti sumbumast. Protseduuri käigus avastati, et stentimist vajaks ka teine veresoon, ent kuna sealt pääses veel veidike verd läbi, ei läinud see erakorralise ja vältimatu operatsiooni kategooriasse. Seega pandi patsient sisuliselt infarkti ootama, et vältimatu abi raames saaks ka tema teine veresoon korda tehtud. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

46 kommentaari

M
meie häda  /   10:57, 20. sept 2016
on see, et Eestis ei vastuta ükski otsustaja oma otsuste tagajärgede eest. Ükskõik, mis kusagil valesti läheb, süüdi on rahvusvaheline olukord ja neli aastaaega, nagu ennemuiste. Võtame järjest: parvlaevade hange, ERM-i köök ja ekspositsioonide avamine, Rail Baltic, Estonian Air, Eesti Energia raha loopimine Jordaaniasse ja Utah'isse. Kas on keegi kuulnud, et valeotsuste eest mõni ametnik ka vastutaks? Kui mina keeran tööl käkki, siis lastakse mind lahti. Kui haigla juhataja tellib endale auto, mis maksab 46 tuhhi, siis ei huvita see kedagi. Sama lugu riigikogu liikmetega. Autodele kuluvad summad on üüratud, aga mis sellest kasu on, RAHVAL? Kas mina saan seetõttu paremat ravi, et haigla juhataja sõidab ringi erivarustusega autos? Kui vaadata, kuhu raha kaob, siis on selge, miks seda ei jätku. Minu jaoks on täiesti arusaamatu, miks kulusid edevust toitvatele autodele peaks rahastama riik? Politsei patrullile kõlbab suvaline odav auto, aga bossile ei kõlba? Kõigi autode sõidukiirus on enem-vähem sarnane. Ma saaksin aru, kui otsitaks küttekulu seisukohast odavamat varianti, aga seda ju ei tehta. Iga meie riigi töötav kodanik saab palka. Edeva auto võib ta osta oma raha eest. Ja vahetagu siis seda autot iga 5 aasta tagant välja, üldse pole vastu.
N
Nagu  /   10:55, 20. sept 2016
väga stalinlik, pole inimest, pole probleemi

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis