Tee Ärmale (Laura Oks)

Vaatamata sellele, et Euroopa toetusrahade jagaja ning selle õiget kasutamist jälgiv Euroopa Komisjon on seisukohal, et iga liikmesriik on toetusrahade kasutamise eest ennekõike ise vastutav, asus komisjon siiski koguma lisainfot OÜ Ermamaa toetuse tagasinõude kohta.

"Oleme näinud meedias ilmunud materjale [OÜ Ermamaa] teema kohta ja oleme hetkel ühenduses liikmesriigi vastutavate ametiisikutega, et saada asja kohta rohkem infot," öeldakse Euroopa Komisjoni saadetud vastuses Delfi Ärilehele.

"Eelkõige oleme palunud saata rohkem infot Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusel, kes on vastutav nii konkreetse toetusraha jagamise eest ning ka tagasinõude suuruse otsustamise eest," edastas Euroopa Komisjoni vastuse komisjoni Eesti esindus, kes hetkel on vastava informatsiooni ootel.

EAS teatas eelmisel nädalal, et nõuab Toomas Hendrik Ilvesele kuuluvalt OÜ Ermamaalt tagasi 10% 2006. aastal antud toetusest ehk 190 000 eurost 19 000 eurot. Toetusraha Ärma talu ja selle ümbruse ehitamiseks ja taastamiseks kulutanud endine president ja tema eksabikaasa Evelin Ilves lubasid seal avada turismitalu, mida seal kunagi ei ole olnud.

Artikkel on refereeritud Delfi Ärilehest.

Jaga artiklit

99 kommentaari

R
rahavann  /   08:05, 19. okt 2016
Katsusin uurida, mis asi see EAS on ja palju see organisatsioon iseenda tarbeks raha tuulutab. Töötajte nimekirjas on üle 300 tegelase. Palju seal oma tarbeks palga-preemiate ja muude tegevuskulude katteks seda abiraha kulub , ei andnud kuskilt välja lugeda.
K
kodanik  /   22:54, 18. okt 2016
Selliseid Ermamaa sarnaseid skeemitajaid on terve Eestimaa täis mida tuleks samuti kõik Euroopa Komisjonile kontrolliks esitada.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis