Toomas Hendrik Ilves (Jörgen Norkroos)

"Me ei tea, kuidas presidendiks valitu käitub kabinetis," sõnab president Toomas Hendrik Ilves, lisades, et praegu kestev hüsteeria võib asjad vaid halvemaks ajada. 

Ilves, kes on kirjutanud artikli väljaandele Foreign Policy, leiab, et kogu Euroopa peaks Trumpi suhtes maha rahunema.

Ta toob tekkinud olukorras paralleeli muinasjutuga "Väike tibu", milles kanale kukub pähe tammetõru, mispeale hakkab lind teadmatusest maailmalõppu kuulutama, põhjustades nii massihüsteeria. "Trumpi võit on see tammetõru," täpsustab Ilves.

"Tõsi, mõned Trumpi väljaütlemised on eurooplased õigustatult viimse piirini viinud," jätkas Ilves, jäädes siiski arvamusele, et kollektiivne hirm viib halvatuse ning õpitud abituseni. Ta soovitab Euroopa juhtidel vältida liialdusi ning ajakirjanikel klišeesid.

Ilvese arvamusartiklit saad täispikkuses lugeda SIIT.

Jaga artiklit

17 kommentaari

N
no   /   12:34, 19. nov 2016
mingi austus võiks ikka jääda.Hr.Ilves on olnud meie president päris kaua.Maailmas peetakse temast väga lugu.Püütkem meiegi olla eurooplased.Kui seadusega on meil ette nähtud president ,siis oleme sellega rahul.Mis me vegime pidevalt rusikatega,see mõjub meile kõigile väga halvsti.Me loeme meediat ja arvame et seal on kõik puhas tõde,ei ole ,tegelikku olukorda me ei tea kuidas kõik on.Jätame erru läinud riigijuhid rahule ja vaatame tulevikku.
K
Kust ta nüüd äkki välja ilmus  /   23:53, 18. nov 2016
Ei teatud tema asukohast mitte kui midagi.Pidi hakkama sünnitust vast võtma.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis