Rail Balticu (RB) vastastel on kulunud palju auru selleks, et tuua esile selle kitsaskohad nii trassivalikus kui kasumilikkuses. Mõistagi on RB eestvedajad andnud argumentidele vastuseid, mis peaksid kõik kahtlused kummutama. Kuid nüüd, kus Balti riikide peaministrid on projektile andnud lubaduse selle elluviimiseks, kuuleb mitmel puhul, et projekt võib minna oodatust kallimaks. Puuduvat garantii, et Euroopa Liit toetab RBd määral, millest seni on räägitud. Seda on mõista andnud nii peaminister Jüri Ratas, majandusminister Kadri Simson kui ka eurosaadik Indrek Tarand.

Praegu arvestavad Balti riigid, et Euroopa toetab projekti 81 protsendi ulatuses. Eestile tähendaks see 1,3 miljardit ehk riigikassast tuleks omalt poolt välja võtta 250 miljonit. Ebaselgus puudutab rahastust, mis algaks 2021. aastast.

Rahva jaoks pannakse seeme juba varakult mulda ja poliitikud ehitavad endale pehmet maandumispaika hetkeks, mil selgub, et meie omaosalus on kasvanud mitmekordselt – kuni 574 miljoni, nagu on spekuleerinud endine majandusminister Kristen Michal.

Jaga artiklit

65 kommentaari

M
mina  /   16:26, 7. veebr 2017
Kuulake Rööbiti elud – viltused rööpad. RB peaideoloog Baiba Rubesa, on endise president Ilvese perekonnasõber, eelmisel presidendi vastuvõtul jalutas ta Ilvese lätlannast naise esimesest abielust pärit lapsega punasel vaibal, kus sai teha ka head lobby-tööd PR heaks. Sellisel tasemel käivad mõjutustööd. Saates räägitakse RB ärikonverentsist, seal rääkis emeriitprofessor, et kui vene tsaaririigi ajal hakati rajama raudteed, siis raudtee sai paika ainult selle pärast, et seda pandi kureerima tsaari vend, tsaari perekonna onu- see lubas läbi murda kõigist takistustest ja tänu sellele sai raudtee paika. Emeriitprofessor uuris, kuidas meil sellega on, Baiba Rubesa tõusis püsti ja vastas, mina olen tsaari tädi (21.06minut)Me ei tohi lasta rahvuslikkusel takistada sellisel projektil sündida on Baiba Rubesa sõnad. Kas rahvusriigi huvid ei ole siiski ülimuslikumad Baiba Rubesa ja co huvidest? Ütleme „Ei!”
K
kõõga  /   11:13, 7. veebr 2017
Rail Balticu projekt on hea võimalus eesti majandus käima tõmmata. Tuleb raha ja inimesed saavad tööd ja palka. Arusaamatu ,miks mingid tüübid selle vastu on. Igasugused uuringud on alati mingid bluffid, mis ei näita mitte kui midagi

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis