Kuremäe klooster (ALDO LUUD)

Kuremäe kloostri juht pöördus jaanuaris tervise- ja tööministri ning peaministri poole palvega tagada nunnadele ravikindlustus, mida neil praegu ei ole.

Eesti seitsme tegutseva kloostri sajad mungad ja nunnad klassikalises mõttes tööl ei käi ja raha ei teeni ning neil ei ole ka ravikindlustust, mis rohkem kui 10 aastat tagasi oli tagatud neile riigi poolt sarnaselt sõjaväelastele, pensionäridele ja üliõpilastele, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Seetõttu pöördus Pühtitsa Jumalaema Uinumise Stavropigiaalse Naiskloostri ehk Kuremäe nunnakloostri eestseisja iguumenja Filareta tänavu 24. jaanuaril, mil peaminister Jüri Ratas Kuremäe kloostrit külastas, tema poole ning andis kaasa kaks samasisulist pöördumist, ühe peaministrile endale ja teise tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile, tagada nunnadele ravikindlustus.

Kirikute nõukogu soovitusel kasutas klooster möödunud aasta lõpus õdede pensioniraha puuduoleva raha katmiseks, mille tulemusel ei olnud gripiepideemia ajal kloostril enam raha, et õdedele ravimeidki osta.

Kuremäe kloostris iguumenjalt 24. jaanuaril pöördumised kaasa saanud, asus peaminister Jüri Ratas otsustavalt tegutsema, et otsus seadustada, kuid tänaseks pole eelnõu veel valitsuse lauale jõudnud.

Jaga artiklit

56 kommentaari

U
Uunu  /   00:30, 2. juuli 2017
Loen kommentaare ja näen et tegu on de biilrahvaga
E
et siis  /   19:29, 1. juuli 2017
jumal nagu ei aitagi või?..Või ei ole usk piisavalt tugev?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis