Kuremäe klooster (Rauno Volmar / Ekspress Meedia)

Munkade-nunnade lisamine erandite nimekirja, kelle eest riik ise sotsiaalmaksu tasub, võib jõuda valitsusse suve lõpus. Siseministeeriumi arvutused puudutavad umbes 85 inimese ravikindlustust, kelle eest seni on tasutud ühe ministeeriumi eraldisena kirikute nõukogu vahendusel, kirjutas ERRi uudisteportaal.

ERR.ee kirjutas eelmisel nädalal, et viimased 12 aastat ei ole riik munkadele-nunnadele riigi poolt ravikindlustust võimaldanud, kuid kuna kloostrite eelarved on pingelised, nii et raha ei jätku isegi gripiravimite ostmiseks, siis pöördus Kuremäe kloostri juht, iguumenja Filareta tänavu jaanuaris peaministri ning tervise- ja tööministri poole palvega taastada 2005. aastani valitsenud olukord, kus mungad-nunnad said kõrvu üliõpilaste ja pensionäridega ravikindlustust riigi poolt tasutud sotsiaalmaksu eest.

Peaminister Jüri Ratas võttis pärast kohtumist iguumenjaga küsimuse oma südameasjaks ja saatis oma büroojuhi käe läbi neljale ministeeriumile laiali korralduse valmistada ette sotsiaalmaksu muutmise eelnõu, mis võimaldaks püha õdedele-vendadele samuti riigi toel ravikindlustuse.

Kui reedel valitses siseministeeriumis veel segadus, kaugel eelnõu ettevalmistamine on, siis esmaspäeval selgus, et ettepanek muudatusteks on rahandusministeeriumisse siiski ära saadetud, mis ootab nüüd valitsusse jõudmist, nii et pall on rahandusministeeriumi väravas.

Jaga artiklit

29 kommentaari

K
k  /   22:47, 3. juuli 2017
Mungad tahavad rahva kulul suguhaigusi ravida ja nunnad tasuta aborte teha?
K
kuulge  /   22:40, 3. juuli 2017
Jätke need nunnad ja mungad rahule, nad ei lebota seal kloostris niisama. Mõelge hoopis sellele, kas pätid, vargad, vägistajad, röövlid ja mõrtsukad vanglates maksavad makse? Ja kas nad tööd ka teevad või hoopis maksumaksja rahaga naudivaid oma euromugavustega eluaseme hüvesid. Kõik nende ravi saab korralike töötavate kodanike rahaga kinni makstud ja kui neile miski selle juures ei meeldi, siis sisustavad oma aega kaebuste kirjutamisega õigusorganitele ja näe keegi ei tee sellest probleemi. Nunnad ja mungad elavad oma vaikset elu kümne käsu järgi ja aitavad ise hädalisi, kui vaja, aga kõvad kommenteerijad siin muudkui kaagutavad. Kas piinlik ei ole?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis