2
fotot
Mark Wahlberg (Reuters / Scanpix)

Karm tõde Hollywoodi kohta: Forbesi uuring paljastas, et palgalõhe tänapäeva filmimaailmas on suur, kuna lausa 14 meesnäitlejat teenivad rohkem kui enim teeniv naisnäitleja.

Forbesi andmetel on kõige kopsakam teenistus Mark Wahlbergil, kes on selle aastaga teeninud 68 miljonit dollarit.

Mark Wahlberg (Reuters / Scanpix)

Enimteenivaks näitlejannaks on Oscari-võitjast Emma Stone, kes teeninud 26 miljonit dollarit, seega lausa 42 miljonit dollarit vähem kui Wahlberg.

30 enimteeniva näitleja koondedetabelis on Stone 14. kohal. Esikahekümne sisse mahub ainult kolm naist ning esikolmekümne sisse vaid 9 näitlejannat.

Kümme kõrgeima palganumbriga meesnäitlejat, kelle hulka kuuluvad näiteks Dwayne Johnson, Adam Sandler, Tom Cruise ja Chris Hemsworth, teenisid kokku 485,5 miljonit dollarit, mis on lausa kolm korda rohkem kui kümne enimteeniva näitlejanna koondteenistus.

Kõige paremini makstud Hollywoodi näitlejad:

1. Mark Wahlberg – 68 miljonit dollarit

2. Dwayne “The Rock” Johnson – 65 miljonit dollarit

3. Vin Diesel – 54.5 miljonit dollarit

4. Adam Sandler – 50.5 miljonit dollarit

5. Jackie Chan – 49 miljonit dollarit

6. Robert Downey Jr – 48 miljonit dollarit

7. Tom Cruise –  43 miljonit dollarit

8. Shah Rukh Khan –  38 miljonit dollarit

9. Salman Khan – 37 miljonit dollarit

10. Akshay Kumar – 35.5 miljonit dollarit

Kümme enimmakstud näitlejannat, kelle hulka kuuluvad Jennifer Aniston, Jennifer Lawrence, Emma Watson ja Julia Roberts, teenisid kokku 172,5 miljonit dollarit.

Enimmakstud Hollywoodi näitlejannad:

1. Emma Stone – 26 miljonit dollarit

2. Jennifer Aniston – 25.5 miljonit dollarit

3. Jennifer Lawrence – 24 miljonit dollarit

4. Melissa McCarthy – 18 miljonit dollarit

5. Mila Kunis – 15.5 miljonit dollarit

6=. Emma Watson – 14 miljonit dollarit

6=. Charlize Theron – 14 miljonit dollarit

8=. Cate Blanchett – 12 miljonit dollarit

8=. Julia Roberts – 12 miljonit dollarit

10. Amy Adams – 10.5 miljonit dollarit

Forbes võttis tabeli koostamisel arvesse maksueelsed tulud 12 kuulise perioodi jooksul kuni selle aasta juunini.

Palgalõhe kümne enimteeniva mehe ja naise vahel on eelmise aastaga veelgi kasvanud, kui eelmisel aastal teenisid mehed 2,3 korda rohkem, kui naised, siis sel aastal lausa 2,8 korda rohkem.

Emma Stone on varemgi palgalõhe teemat kommenteerinud, paljastades, et on oma meeskolleegidega võrdse palga teenimiseks palunud neil vähem palka küsida.

“Oma karjääri vältel olen ma pidanud oma meeskolleegidelt paluma, et nad madalamat palka küsiks, selleks, et ma saaks nendega võrdsemat palka. See on miski, mida nad minu jaoks teevad, sest see tundub õige ja õiglane,” rääkis ta Out magazine’ile.

“See on miski, millest palju ei räägita - selleks, et saada võrdväärset palka, on vaja inimestel isetult öelda: nii on õiglane. Kui mu meeskolleeg, kes saab kõrgemat palka, usub, et me oleme võrdsed ja laseb oma palka alandada, et me oleks võrdsemad, muudab see mu hinda tulevikus ja see muudab mu elu,” sõnas ta.

Jaga artiklit

11 kommentaari

T
tuhajuhan  /   10:35, 25. aug 2017
Asi pole selles kes rohkem teenib, vaid kes rohkem sisse toob! Kuna tasud on müügi edu põhised, siis vastavalt ka tasu! Kui naiste rollid ja fimid tooks sama palju sisse, siis oleks ka tasud samad! Asi ei ole sugus vaid käibe/kasumi suurusest äris!
M
Mitut...  /   08:28, 25. aug 2017
... filmi sa tead, kus on naispeaosaline, aga meespeaosalist pole??? Pigem on vastupidi - meespeaosaline ja mingi hulk naisk6rvalosalisi.
Naljakas tundub see edetabel kyll. Ma ise l2heks kinno vaatama ainukesena Vin Dieselit, teiste vaatamise eest raha maksta ei raatsiks. A ma pole ameeriklane ka :-D

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis