Jüri Ratas (Alar Truu)

Peaminister Jüri Ratas ütles, et tema pole veel trüginud oma ID-kaardi sertifikaate uuendama, sest kasutab mobiil-ID teenust.

"Ma olen lähtunud rahvusringhäälingu "Aktuaalse kaamera" uudistes öeldust paar päeva tagasi. Et need, kel on töötav mobiil-ID, et teie ärge tulge praegu uuendama. Ma ei ole uuendanud oma ID-kaarti veel," lausus Ratas ERRi uudisportaali vahendusel.

Ratas käis laupäeval Tallinnas politsei- ja piirivalveameti teenindustes, et oma silmaga üle vaadata, kuidas sertifikaatide uuendamine edeneb.

"Hommikul ei toiminud süsteemid nii hästi, kui me lootsime. See tõrgete tekkimise signaal jättis ilmselt paljud inimesed koju," lausus Ratas.

Peaminister vabandas kõigi ees, kes on pidanud tunde järjekorras seisma. "Aga asjad on arenenud nii kaugele, et riigi põhikohus on kaitsta inimeste andmeid. Oli ainus võimalus peatada sertifikaadid. Kõik, kes on pidanud ootama lisaminuteid ja lisatunde, palume vabandust selle eest."

Jaga artiklit

33 kommentaari

J
jaak  /   11:38, 5. nov 2017
Peaministri palk võimaldab ka igasuuseid teenuseid kasutada. Pole midagi ju hullu Teised võimalused on ju ka tasulised. ID kaart seisab nagu rikkis auto nurgas, oled auto omanik riik tuvastab registrist, et auto on aga tolku sellest pole kohe mitte midagi , sest praktilist kasu ta sulle ei too. Üks eur kuus tundub väga väike raha sellistele ministrihärradele ja terve rahvaarvu arvestades polegi nagu nii väike see raha, mille riik rahvakäest tahab ära võtta! Miljon eurot koosneb ikka eurodest.
M
Minister vaeseke   /   09:13, 5. nov 2017
saagi kohe uuendama tormata. Poole aasta pärast öeldakse jälle ,et "Midagi läks sassi" ei jõua ju väiksest palgast iga natukese aja tagant riigilõivu maksta.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis