552 kommentaari

O
Oma lähedase hooldaja pea 9 aastat  /   14:56, 11. jaan 2018
Miks ei saa aastaid kodus oma lähedast hooldanud pereliige selle perioodi eest tõõstaaži? Omavalitsuselt saadav toetus kuus on sellest äraelamiseks olematu. Minu puhul läks kõik minu vanaduspõlveks kogutud vara sellel perioodil lähedase inimese hooldamise kuludeks. Raha rahaks. Kuid vähemalt tööstaaži selle aja eest võiks inimesele arvestada.
Aga kõike seda omaste hoolduse teemat mõistavad paraku vaid need, kes seda ise on läbi elanud.
E
eeestlane  /   09:16, 11. jaan 2018
Lp Õhtulehe toimetaja, palun lase see ajakirjanik lahti! Kirjutada selline jama kokku, kus on mõistud inimesel?
M
Mauks  /   01:12, 9. jaan 2018
Kas mõni jurist Riigikohtusse kogu seda pulli viia suudaks? Midagi Põhiseaduse vastast äkki leida...
Ebaühtlane praktika hoolduses ehk ebavõrdne kohtlemine? Vms
G
gg  /   06:59, 8. jaan 2018
iilmselgelt ei tõuse pensionid Eestis kõigil nii suureks, et kataksid hooldekodu kulud. Saan aru, et 400 -500 on vähe, aga sellega JÄÄB ELLU. Peaks jõudma nii kaugele, ethooldusasutuses täielikku hooldust vajava inimese hoolduskulud aitab tasuda riik, kui patsiendi pangahoius seda ei võimalda. Kui on kinnisvara, vallasvara, siis tuleb seda kasutada. Aga selleks peavad olema seadused ja seaduste rakendussätted., mis ei anna võimalust pärijatel enne teha puhast platsi, kui päris pärimisaeg käes ja midagi on siis veel pärida.
Et vana inimese surma ootust ei peaks ajalehtedes levitama. Ikkagi elus ju veel, ikkagi inimene veel.
T
Tütar, kelle ema läks kah vabatahtlikult  /   19:40, 6. jaan 2018
Ja kui vahel on kurb, siis küsin endalt - kas tahad, et ta oleks edasi kannatanud? Temast noorem sõbranna lamab juba aastaid liikumatuna hooldushaiglas - pensionärist mees veel töötab, ja lapsedki peavad maksma...ma ei taha teada, mida see lamaja ise tunneb!
Üks mu tuttav laskis end pargipingil maha, kuna kõrivähist tingitud valud olid juba väljakannatamatud.
Kui elu pole enam elamist väärt, miks siis ei lasta inimesel väärikalt surra? Eutanaasia seadustamine on hädavajalik!
Kas tõesti olete nii halvad vanemad, et tahate oma lähedastelt raha ja aja enda (hooldekodu) tarbeks ära võtta, et neilgi koos teiega halb oleks? On ikka egoistid!
M
Mihkel Espoost  /   17:56, 6. jaan 2018
Ytleks ka midagi,aga pole lihtsalt sõnu.Propse on siingi.Loodan Taevaisa peale.Õnnistust kõigile.
E
Eutanaasia  /   16:46, 6. jaan 2018
Tule taevas appi, kuhu me oleme jõudnud? Maksame makse ja siis mõtleme viimasele väljapääsule-eutanaasiale. Lugesin just siin ka probleeme EMO-ga. Pensione tõstekse 6.35 % aga kui kiiresti liiguvad eest ära palgad? Väga suur "heategu", saate 6,3% pensioni rohkem. See on ainult mõned eurod ja samal ajal mis kõik kallimaks läheb ja mitu %? Bensiin, gaas ja sellega seoses kõik muu! Olen praegu väljamaal ja näen eemalt neid probleeme nüüd teistmoodi. Meile aetakse udu- et oleme 5 rikkama riigi seas ja meil on kõik väga hästi. Tegelikult on eesti inimesed sama vaesed kui kolumbia vaesed. pole mingit vahet peale selle, et siin on soe kliima ja keegi talvel ära ei külmu. Eesti inimesed, ärge uskuge seda, et meil on kõik hästi! Meil on ikka väga halvasti! Patriotism on hea aga see ei elata. Meil oli maal mahetootmine täielikult aga nüüd on see linnasakste poolt hävitatud. Ja maainimestel pole tööd ega midagi. Maarahvas oli väga töökas. Nüüd peavad nad minema sotsiaalameti ukse taha kerjama. Metsad, maad, riigi vara on maha müüdud väljamaalastele. Täielik häving!
K
Kogu probleemi  /   13:41, 6. jaan 2018
õige lahendus oleks eutanaasia seadustamine, mis võimaldaks inimvaredel piinast vabanemist.
K
Kaks viimast sõna vahetuses?  /   12:42, 6. jaan 2018
"Ema, palun ära sure!"
A
ain  /   06:59, 6. jaan 2018
miks on pätid ja mörtsukad vanglas riiklikul ülalpidamisel??? nad peaksid oma ülalpidamise ise vöi siis omaksed köik ,,,kinni maksma,,
need kes on ausalt riiki toetanud oma töö ja vaevaga peavad vanaduses ise maksma hooldekodu eest?
A
Artikli pealkiri võiks olla  /   03:08, 6. jaan 2018
"Ema, kuidas saan ma sind aidata?"
M
Moderaatorist veelkord  /   02:49, 6. jaan 2018
Moderaator ei ole inimene, kes neid loeb. See on arvuti. Ärge kasutage teatud sõnu vaid asendage teistega ja kõik tuleb läbi
H
Huvitatu-le  /   20:15, 5. jaan 2018
Jah, vähk teeb inimesest raske puudega inimese, kui just ära ei tapa. Ära sõnu ära! Vaat kui saad veel ise tunda, siis tead, kuidas see on. TERVE ei ole sa enam kunagi.
M
Moderaator korjas taas ära.   /   20:09, 5. jaan 2018
Miks ei tohi kirjutada suurtest kääridest erasektorile kuuluvate tulusate hooldekodude hindade ning samas postsotsialislike pensionite vahel? Ega kirjeldada muljeid, mida kogesin vastavate asutustega Soomes ning Rootsis tutvudes. Miks ei tohi kirjeldada olmet meie odavaimates, 4-kohalistes hooldekodupaatites? Ja oma sarnaste muljete jagamist, mille ma sain poltosina aasta eest pärast taastusravi ning sellele järgnenud hooldusravi ajal. Kus ma lugesin päevi, et sellestpõrgust kiiremini oma koju tagasi pääseda. Moderaator loeb seda vist tabuteeemaks.
Ü
Ükskõik, kuidas  /   20:03, 5. jaan 2018
aga kuidagi peab hakkama saama. Sellist mõtetki on ränk mõelda, et EMA ära sureks. Olen kuulnud kohalikest omavaitsustest, kes aitavad, kui järglased on maksejõuetud.
!
!!!  /   20:02, 5. jaan 2018
Need on tohutud käärid pensionite, toetuste ning teisalt hooldusteenuste vahel. Inimene töötab 40-50 aastat, kuid pension on nii tilluke, et hooldekodukohale ei saa mõeldagi, Pensionid on meil ikka veel postsotsialistlikud, hooldekodundus on aga antud rasektori maandada,kes on hindu kruvides teindsellest tulusa investeeringu. Nii et seal on hinnad nagu lääneski.
Paarikümne aastaeest külastasin delegatsiooni koosseisus Soomes vanadekodusid. Vanuril oli seal omaette paarikümne ruudune tuba kööginurgaga. Oma tualettruum. Pensionist selleks piisab. teises tiivas nägin eriliste mugavusteta tube, kus oli 3-4 inimest ühes toas. Küsisime, e kes need on. Ah, need on need, kellel on vaid väike rahvapension ning sugulase puuduvad. Näiteks asotsiaalid, tööstaažita kriminaalid j.n.e. Meil ei piisa pensionist aga isegi mitte taolise 4-se palati jaoks.
Kellel peret ning lapsi ole, nende eest maksab meil puuduva osa vald. Kuid muidugi mõista mitte tuhande-pooleteisese üksiktoa eest vaid ainult odavaimasse, 4-sesse palatisse. Kus pole peale voodi muud kui vaid öökapp (mõnel ool polevat sedagi). Ja naabrid! Ükes on mingi seniilne vanur, kes öösiti oma kadunud emale üritab helistada ning telefoni asemel näitks portsigari sisse kisendab. Tee on öökullirežiimil. es päevad läbi magab, kuid see-eest öösit ringi hulgub, voodite otsa komistab ng igavusest n´toanaabreid kõnetab ning äratab. Kolmas norskab nagu traktor ja põrutab vahelduseks vel ka mürisevat kõhutuult. Meeldivat vanaduspõlve ning muretut eluloojangut! Muuseas, ma ei fantaseeri. Olen ise taolist kooslust kunagi kogenud ühes hooldushaiglas. Ja ma lugesin päevi, et millal seal koju tagasi pääsen. Aga kui see ongi koduks kuni surmani? Ausalt, mina eelistaksin siis pigem juba eutanaasiat.
K
Kiisu  /   19:55, 5. jaan 2018
Siin on vaga palju kommentaare, aga kas sellest ka midagi muutub. See surmav seadus võeti vastu siis, kui hooldekodu tasud olid vaiksemad. Aga nõuda, et inimene peab oma palgast 600 euri maksma hooldekodule. Kui ma ei eksi sotsid tahtsid aastal 2013 seda seadust muuta, aga reform oli 51 häälega vastu. Nyyd on sotsid ja KE võimul. Vaadake neid toetuse saamise avaldusi, kas hooldajal on korter, mida saaks võõrandada. Kus ma siis elama hakkan. Ma ei mõtle hoodatava korterit. Kas sellises riigis, kus president saab oma emale osta maja, aga teiste emad madenuge väljaheidete sees, me tahtsimegi elada. Paluks kommentaari mitte inimesi rahustama õppinud pressiesindajalt, vaid kellegilt, kes riigi jatkusuutlikuse eest vastutab.
S
see pole vôimalik  /   19:28, 5. jaan 2018
Veri tarretub, lugedes pealkirja. Miks te ajate inimesed nurka? Inimesed on nurka aetud.
.
.  /   19:22, 5. jaan 2018
Kehv riik, kus pension ei kata kõige odavamat hooldekodu arvet.
K
kohutavalt  /   18:03, 5. jaan 2018
kurb on seda kõike lugeda
E
eesti riigis on pättidel ja   /   17:35, 5. jaan 2018
mõrvaritel rohkem õigusi ja parem elu kui vanuritel.
S
sellele "oeh"  /   16:24, 5. jaan 2018
kas arvate, et vanuri elamine ei vajagi remondikulusid, elektrit, kütet,vett jpm. Ja maal elavad vanurid elavadki nagu vanasti. Omaste või naabrite abiga, sest ei pääse ise poodigi, ega panka, ametiasutustesse ja näiteks passigi vahetama. Kõik kaugel! Pole kusagilt mujalt abi!
O
oskamatus  /   16:14, 5. jaan 2018
Pean siin mainima, et hooldekodudes ei osata ka õigesti majandada. Olin 20 aastat seal tööl ja nägin mõndagi. Raamatupidaja ostab mõtetuid asju oma äranägemise järgi ja juhataja limpsab vaikselt kapinurgast, teadmata, mis toimub. Ja kui hooldekodu oma rahasid aastas ära ei kuluta, võtab vald järgmine aasta summa vähemaks jne. Raha on aga ei osata majandada!
S
sellele +mujal pensile!  /   16:08, 5. jaan 2018
Mujal on ka pensionid nii suured, et saavad ise kõik ära makstud. Süsteem on teine! Meil makstakse mitu pensionit hoolduskuludeks, siis makstakse ise pampersid ja ravimid. Mis on vahet, ainult pensioni suurus. Olin hooldekodu köögis tööl ja kui oli palju hoolealuseid, oli ka lihtsam menüüd rahastada. Nüüd hooldekodudes palju hoolealuseid koos ja ei tule pensionist välja? Ei ole ju igale vanurile eraldi dussiruumi ega kööki ega koridori jne. Kokkuvõttes peaks odavam tulema kui kodus! Ja veel selle omaste hoolduse kohta. Vanasti tegid inimesed oma põllutöid omas kodus ja siis hppldati ka vanainmene, polnud muud variantigi. Nüüd uhavad lapsed kaugele tööle, viivad lapsed kooli, lasteaeda ja toovad koju, käivad mööda ametiasutusi, mis on ka kaugel jne. Elu on lihtsat teine ja tuleks teistmoodi läheneda. Minu mees ütleb ka tihti, et vanasti oli nii ja naa aga ise sõidab autoga, mitte hobusega ega käi ka sammukest jala.
O
oeh  /   16:01, 5. jaan 2018
Kommentaatorite arusaam on kohati eriti lihtsustatud.
Hooldekodu kohamaks ei kata ainult personali palgafondi (kusjuures on hooldustöötajate palgad pehmelt öeldes nigelad), vaid ka hooldatavate toitlustus- ja hooldusvahendite kulusid, kõikvõimalikke kommunaalkulusid (mida nt üks 50- 60 kliendikohaga hoone suudab toota märkimisväärsel hulgal), muid haldus-, remondi ning parenduskulusid, it- ja transakulusid jne jne. Iga väikseimgi asi maksab. Ja kes siunab liiga õhukest riiki või KOV-i vähese rahalise toe pärast- vaadake Eesti demograafilist olukorda ja ehk saate aru, miks tahes- tahtmata ka lähedaste- poolset panustamist oodatakse.
K
KÜSIJA SUU PEALE JNE...  /   15:40, 5. jaan 2018
Kuigi ma kuskilt kommidest kunagi lugesin, et 7-lapseliest perest käis ema vaatamas vaid kaks enne surma (s.t. ei loe,kui sul palju lapsi on, ka need ei hooli vahel), siis kirjutagu mõni südamlikum suurelapseliste kogukond,KAS ON KERGEM mitme peale hooldada???
R
RMT pidaja  /   14:26, 5. jaan 2018
Kas oskate täpsustada väga detailselt mille peale kulub see ühe kuu hooldusraha? No ütleme et inimese pealt 1 kuu 750 eurot hooldekodus? Mis selle raha eest peab saama ja teha?
P
Pigem on probleemiks Koolituste puudumine.  /   13:58, 5. jaan 2018
Ja väga tihti on Probleemiks ka see, et paljude koolituste korral ei tea koolitaja ise seda praktiliselt mida ta teoorias õpetab.
Mul on käsil igapäevane voodihaige vanuri Koduhooldamine.
Ning kõike oskan ma teha tänu neile kursustele mis olid eelmise riigikorra ajal.
Olen lugenud suuri pakse tänapäevased teooria-õpetusi - nende jjärgi küll kedagi üksi hooldada ei saa. Või lõppeks see sellega, et mul oleks endal selg läbi.
M
mis takistaks?  /   13:20, 5. jaan 2018
Väga hea lahendus---maksku RIIK sellele lapsele töökohapalka edasi, kes oma raugast vanemaga koju jääb!!!
A
AJ  /   13:18, 5. jaan 2018
Soovitan lugeda 1935. a kirjutatud Jaapani rahvuslikust kasvatusest, sh. ka patriotismist. http://www.kirjandusarhiiv.net/?p=714
Soovitan väga lugeda jaapanlaste rahvuslikust kultuurist. http://www.kirjandusarhiiv.net/?p=714 Selle pani kokku Aleksander Veiderma, tolleaegne haridustegelane, oli vist isegi haridusminister, Akad. Mihkel Veiderma isa. Tähelepanuväärne on hoolitsus ja lugupidamine vanade vastu, mis on nende kultuuri üks määrav osa.
N
N60  /   13:03, 5. jaan 2018
Väga valus teema.
Mu isa läks jalapealt, aga kunagises vestluses mainis, et tal on valmis mõeldud tegevus, et mitte jääda lähedastele hooldatavaks koormaks. Samuti mõtlen mina, aga hirm on, sest äkki ma ei julge või ei saa enam aru, et aeg on minna - ja anda rahu kõigile, ka iseendale.
Muidugi, raske on leppida jääjatele tekitatud süütundega...
Sotsiaalministeerium võiks luua teenuse, mil psühholoogi seanss aitaks pereliikmetel - kelle peres toimus suitsiid - vähendada põhjusetut süütunnet.
F
FREE ESTONIA  /   12:52, 5. jaan 2018
Kirjutan siia suurte tähtetega midagi ,mis näitab kui p-ss see Eesti riik tänu 18 aastat kestnud arengupeetusega valitsusele tegelikult on!
KESKMINE PENSION ON RIIGIS MADALAM KUI MIINIMUMPALK!
See näitab ,kuidas meie riik hoolitseb kogu elu tööd rabanud ja makse maksnud inimeste eest!
Ärimehed tunnevad aina rohkem huvi hooldekodude segmendi vastu.
Ärimehed? Millised? Nagu sahkerdamise eest kriminaaluurimise all olnud Keila hooldekodu omanik Anders Tsahkna, või äkki Autorollo ja Arsenali keskuse kangelane Rain Rosimannus. Miks ärimees? Miks mitte " tavaline pätt?"
F
FREE ESTONIA  /   12:45, 5. jaan 2018
Kirjutan siia suurte tähtetega midagi ,mis näitab kui p-ss see Eesti riik tänu 18 aastat kestnud arengupeetusega valitsusele tegelikult on!
KESKMINE PENSION ON RIIGIS MADALAM KUI MIINIMUMPALK!
See näitab ,kuidas meie riik hoolitseb kogu elu tööd rabanud ja makse maksnud inimeste eest!
Ärimehed tunnevad aina rohkem huvi hooldekodude segmendi vastu.
Ärimehed? Millised? Nagu sahkerdamise eest kriminaaluurimise all olnud Keila hooldekodu omanik Anders Tsahkna, või äkki Rain Rosimannus. Miks ärimees? Miks mitte " tavaline pätt?"
M
maakas  /   12:42, 5. jaan 2018
No saa sa aru, midä siin vigiseda on? vanuritel ju üüratud pensionisambad, raha miinimum 4 (neljas) pangas ja bitkoinide hunnik toanurgas! Ja ikka vigisevad!
R
Rahunege ematapjad!  /   12:36, 5. jaan 2018
Alati on maailmas niimoodi olnud, et vanemad kasvatavad oma lapsed ja lapsed hooldavad hiljem oma vanemad! Alles sovjetiajal tekkisid kotipoisid , kes hulkusid mööda maad ja hülgasid oma vanemad, ning need saadeti vaestemajja. Normaalne inimene hooldab oma vanemaid, see on elemetaarne!
P
Päts  /   12:28, 5. jaan 2018
pension on üsna uus nähtus, aga oma vanemaid vaestemajja saatma oli häbiasi
J
Ja siit mõttetera   /   12:24, 5. jaan 2018
üksikemadele- kas ikka on nii väga oma last kellelegi "kaela määrida"? Kui mees ei soovi ennast teie lapsega siduda, kas siis ikka on nii väga vaja minna kohtusse paugutama ja õigusi nõudma? Ja mis on tulemus? Mehelt mõistetakse välja elatis. Ja edasi? Isaks selline mees ju nagunii ei ole ja teie lapsel on hiljem kohustus seda nn. "isa" üleval pidada. Ehk lihtsamini- teie laps saab kunagi kinni maksta talle võõra inimese hooldekodumaksu. See on siis hea olukord?
U
Ultima Thule  /   12:17, 5. jaan 2018
I
ikki võrdsemaks  /   11:34, 5. jaan 2018
ja ainaparemaks teen mina, seltsimees ratas, elu eestis.elagu eesti 100, siis alles näete meie preemiaid kadriorus.
  /   11:13, 5. jaan 2018
Seda lugu lugedes hakkas kurb. Kurb, et vanadesse inimestesse suhtutakse kui mingisse üleliigsesse, millest tuleks võimalikult kiiresti lahti saada. Meil on majas mitu 70ndates, 80ndates inimest, kelle lapsed-lapselapsed kaugel ära, sõbrad juba surnud ja nad on üksinda jäänud. Küll nad on õnnelikud, kui nende käest küsid, et kuidas läheb. Või aitad neil poekoti koju tuua. Nad tahavad nii väga suhelda. Tore, kui omavalitsuses on koht, kus nad saavad käia ja oma päevadesse natukenegi vaheldust tuua. Pöörakem oma naabritele tähelepanu. See ei võta ju tükki küljest ja nii tore, kui saad kellegi päeva toredamaks teha.
Tore, et aitame loomade varjupaiku ja kõiksugu teisi abivajajaid, kuid suhtugem hoolivalt ka vanematesse inimestesse. Ja kui see vanake on tõesti voodihaigeks jäänud, siis omavalitsus-riik peaks lähedastele niipalju appi tulema, et vanakese viimased elupäevad oleksid võimalikult inimväärsed ja sellised, mis lapsi ja lapselapsi pankroti oma hooldustasudega ei viiks. Süsteemi peab saama toimima! Meil on selleks valitsus, ministeeriumid, spetsialistid. Kui te oma ametiga toime ei tule, on aeg valida teised, kes saavad paremini majandamise ja organiseerimisega hakkama! Kui hooldekodu võtab omaste käest sadu-tuhandeid eurosid kuus, kuid hooldekodu pole midagi panustanud hooldekodu inimväärsemaks tegemise heaks, siis miskit on väga mäda.
N
nomida  /   10:57, 5. jaan 2018
Kui hooldesüsteem(poliitika) paneb pere vanureid vihkama, mis muide, on vale, siis Õhtuleht paneb pealkirjaga hoopis vanurid oma lapsi vihkama. Ehk siis ajakirjanik peaks esitama endale küsimuse, kas tema töö mõte on inimeste üksteisele kallale ässitamine või probleemi VIISAKAS (EETILINE)esiletoomine, et kommenteerijad sellele samas stiilis lahendusi pakuks.
J
juma  /   10:54, 5. jaan 2018
Kui tahate arutult sigida siis arvestage, et teie kallid lapsed ei ole tänulikud elu eest, mis te neile andsite. Kes küsib laste käest, kas nad üldse tahavad siia maailma sündida? Vaid oma ego rahuldamiseks lapse tegijad saavad elult karistada, eludega ei mängita.
V
Vähk  /   10:43, 5. jaan 2018
Raha on kui raba. Küsimus on selles, kellele ja milleks see läheb. Pea iga päev on meedias lookesed inimestest ja ettevõtmistest, mis selgelt laristamist tõestavad. Kas meil räägitakse eetikast? Hakkad naerma kui kuuleka jutte niinimetatud eliidi eetikast. Hooldekodude elu oleneb suuresti ka selle juhtkonna suhtumisest. Hiljuti sattusin Tammistesse ja ei uskunud oma silmi. Toa laes ja seintel olev värv koorus, ripnes. Taevake, kas tõesti ei saada pisut pahtlit, potti värvi?Rääkimata mööblist. Kui sageli on ajalehtedes kuulutusi, et pakutakse tasuta seinakappe ja nende osi saaks ju ometi hooldekodugi tuppa viia. Pealegi, tollane sektsioonkapp on väga hea kvaliteediga, vastupidav ja ka täiesti kena. Puudub juhtkonna initsiatiiv ja kõik. Ja üldse huvitav, mida teeb hooldekodu direktor või
juhataja 8 tundi? Väga tahaks näha tema päevapildistust.
S
See hooldekodude värk  /   10:36, 5. jaan 2018
..ei saa ju olla heategevus, kui sellega hakkas tegelema ka Rain Rosimannus prouaga.
K
Küsimus  /   10:30, 5. jaan 2018
Kas 40 aastat töötanud inimeme tõesti väärib vaid 400 eurot kuus ja veel meie hindade juures. Kas selles riigis pole liiga suured käärid ?
K
Kui  /   10:23, 5. jaan 2018
tööealine jääb koju vanurit hooldama, ei teeni ta endale pensionit välja, peab ehk veel lapsigi koolitama ja jääb järgmisena teiste kaela. Kui pensionär peab veel teist pensionäri hooldama, ei pruugi tal selleks tervist ja jaksu olla. Igal juhul on see ebanormaalne. Mul terendas kord aeg, et 27m2 oleks elanud meie neljakesi ja hooldust vajavad vanaema, ema, isa ja ämm. Lapsed olid alles kooliealised. Maja oli vana, mugavusteta. Õnneks lahendas elu ise kõik teisiti...
R
Riik elab ju hästi  /   10:19, 5. jaan 2018
Annab kirikutele miljoneid ja väljamõtles lõpuks alibi ka, mille eest. Minu isal oli ka kohvritäis obligatsioone, mis vägisi peale sunniti, tooks need ka tagasimaksmiseks riigilt, millel sellega vähimatki pistmist pole. EAS, haigekassa juhid oma hiigelpalkadega, presidendi meeskonna 6000preemiad "eriliste" teenete eest. See kõik oleks nagu vanade mõnitamise etalon. Kõik see silmakirjalikus ilukõnedes sunnib noori otsima võimalusi äraelamiseks võõrsilt või langema laenude ohvriteks.
  /   10:07, 5. jaan 2018
tegelikult on asi selles, et meie meditsiinisüsteem on üles ehitatud selliselt, et loodetakse, ehk need voodihaiged surevad võimalikult ruttu ära. vaadake, kuidas vanureid arstide juures solgutatakise. et kui vastu peab, siis on natuke elujõulisem isend, aga küll me ta nende ootamiste ja proovide võtmiste jms. ära piiname ja ta varsti mullatoidul on.
L
lugesin  /   10:05, 5. jaan 2018
kommentaare ja jäi selline mulje,et reffid ei saa oma kaotusest kuidagi üle ja on palganud kommenteerijateks inimeed,kes peavad sõimama praegust valitsust.see aga,et miks hooldekodu maksud on nii suured,siis seda peab küsima hooldekodu omanikelt.tahaks ise ka näha seda kulutabelit,millepeale see raha kulub.oma pensionist peab inimene oma kodus ära elama,maksud maksma,kütte eest maksma,söök j.m.peab jätkuma,aga hooldekodus ainult voodikoht,elektrit kulub ju minimaalselt,süüa tehakse suurele kambale,see on odavam ja eg nad seal erilisi hõrgutisi saa.köetakse ka ühist ruumi,see on odavam.ma ei saa aru,miks siis need arved on nii suured.sinna peaks mingi kontroll minema asja uurima.
K
ka vana ema  /   10:00, 5. jaan 2018
Kuhu me oleme oma eluga välja jõudnud, missugused lapsed oleme kasvatanud??? Üks asi on veel, miks ei lasta vanainimesel raske äkilise haiguse korral rahulikult ära surra, miks lastakse elu sisse toppida elavale laibale, on ju selge, et raskest insuldist ei tulda välja eluvõimelisena, selle sõna otseses tähenduses, sellest, et hing on sees ei piisa elamiseks. Tänapäeval suudab meditsiin hoida hinge sees prakstiselt igal eluks kõlbmatul inimvarel, aga kas see on vajalik? Laske raugal rahulikult minna oma viimast teed, surra inimesena, mitte voodi külge aheldatud mustuse tootjana. Olen kirjalikult teinud korralduse, mis keelab elustamise. Ka eriharidusega hooldajatele ning medõdedele pole tarvis sellist koormat vanemate poolt kaela saada, miks neid peab rohkem karistama kui näiteks müüjannat, õpetajannat või juuksurit. Meditsiin peab lõpetama lamama jäävate inimeste tootmise, kusagil olgu ikka mingi piir ka. Üle 80-90 aastaseid hoitakse tilgutite ja voolikute otsas, et ikka hing oleks sees, aga milleks, kas need inimesed ei võiks lihtsalt inimese kombel, vanadusse surra? Ei, neile tehakse enne surma veel südameoperatsioone, vahetatakse puusaliigeseid ja teisi mõttetuid protseduure- milleks see kõik hea on ei saa kohe kuidagi aru.
L
Lahendus!  /   09:51, 5. jaan 2018
Ärge tehke lapsi. Sest kui pole lapsi, siis maksab hooldekodu kulud riik teie eest. Ja ärge koguge vara, vaid elage näiteks üürikorteris, siis ei lähe ka midagi hoolduskulude katteks. Aga nüüd ma ei tea kuidas see riik( või riigikogulased) ära elab?
N
Nii  /   09:51, 5. jaan 2018
vanaemat, kui ema sai enne minekut hooldatud paar aastat kodus. Ei tekitanud erilist frustratsiooni. Nemad hooldasid ju mind kui minul kael veel ei kandnud umbes 15 a. Tundub, et inimestel on liiga suured egod.
H
h  /   09:43, 5. jaan 2018
Riik peaks hooldekodude elanikud võrdsustama vangidega- igale eakale olgu ette nähtud samad kulud, mis pättidele.
H
hh  /   09:40, 11. jaan 2018
vanurid vangi!!! väga hea mõte?
A
Arne  /   09:34, 5. jaan 2018
Meie riigi juhid ei ole koruptandid, vaid juba marodöörid. Ei ole ju enam tegemist ümbrike vadtuvõtmisega, vaid riigi laastamisega.
J
jah,  /   10:31, 5. jaan 2018
isegi pensionisamba väljamaksed on tulumaksustatud, mis rahaga ma siis hooldekodusse veel lähen?
K
Karin  /   09:16, 5. jaan 2018
Enamik inimesi pole valmis toime tulema haiguste ja haigustega kaasnevate probleemidega.
Enamik meist ju pole meditsiinikoolis õppinud, et kuidas inimest hooldada ja kuidas sellega kõige paremini ja tervistsäästvamalt toime tulla. Oskamatu hooldamise korral on hooldaja ise varsti seljast ära, tervis käest, ja vajab ise hooldust.
Kuid ometi on pandud täiskasvanud lastele kohustus, et nüüd hakka oma haiget ema või isa hooldama. Kas tõesti on parem parimas eas inimene tööturult ära tuua, et ta siis oma lähedast hooldaks, selleks mingeid eriteadmisi omamata? Parem oleks ju kui meil oleks korralik hooldussüsteem, kuhu saab vajadusel oma vanakese panna ja teada, et ta on turvalises kohas. Keegi ju ei halvusta lapsevanemaid, kes viivad lapse päevaks lasteaeda, et saaks tööl käia? Kuid vanainimese hooldussüsteemi panek on midagi täiesti taunimisväärset ja iga hinna eest tuleks kasvõi hambad ristis tema eest ise hoolitseda? Samas on jama ka meditsiinis. Kui palju haigusi on muutunud krooniliseks ja inimesi invaliidistavaks, kuna õigel ajal ei ole saadud pikkade ravijärjekordade tõttu õigeks ajaks opilauale? Kahjuks on ka sünnitraumaga lapsi, kes elu aeg vajavad hooldust, nii et noor ema on temaga kodu külge aheldatud. Igatahes kurb teema ja annaks jumal, et lähedased oleksid alati terved! Ja kui tuleb lõpp, siis pigem kiire lõpp, kui pikk voodihaigena piinlemine!
N
Nojah  /   09:15, 5. jaan 2018
Kui hooldekodul on leping haigekassaga, siis kaks kuud aastas maksab haigekassa hoolduse eest. Kui artiklis mainitud proua ise on pensionil ja tal raha ei ole, siis peaksid toetama lapselapsed. Küllap ka vanaema hoidis neid ja kulutas nende peale raha kui nad väikesed olid. Kuigi vaadates kohalikule omavalitsusele kuuluvate hooldekodude tasusid, siis tekib küll küsimus, et kuhu see raha läheb, sest erahooldekodus Benita on kuutasu ainult veidi kallim, aga hooldus parem ja Benita saab veel kasumit ka.
E
Endine koduhooldaja, ehk siis oma ema hooldaja  /   09:20, 5. jaan 2018
Tundub, et vanurite hooldekodude tasud on isetekkelised. Mina lähtun eeldusest, et vanadekodus olevate eakate inimeste peale kulub enam-vähem kindel summa, ja see ei saa olla väga suur. Samas saavad ka sealsed töötajad sandikopikaid ja nii töötab seal liiga palju juhuslikku ja elus kibestunud inimesi. See, et inimene saab oma pensionist seal ära oldud, peaks olema elementaarne. Kui see praegu nii ei ole, peab riik midagi välja mõtlema, et pensionist jätkuks. Eravanadekodud on loomulikult teine teema.
G
Goodnews  /   05:03, 7. jaan 2018
...et Eestis keskmine palk on veel suurem kui keskmine korteri üür ja et pankadel ikka nodi kõvasti üle jääb! http://ekspress.delfi.ee/kuum/homses-ekspressis-valispangad-viivad-eestist-valja-ule-miljardi-euro-a...
  /   09:34, 5. jaan 2018
Kas tõesti peavad need hooldekodude tasud nii suured olema, et hooldekodus olemiseks peab minema kogu pension, kuid sellest ikka ei jätku, nii et vanakese lapsed, lapselapsed ja äkki ka lapselapselapsed peavad omalt poolt ka veel juurde maksma?
Hooldekodus ei ole ju personaalset teenindust. Üks hooldaja on paljude vanakeste peale. Ja ega need hooldajad ei saa ju teab mis suurt palka. Miskit on siin süsteemis väga valesti!
M
minu küsimuse peale hooldekodu juhatajale  /   10:03, 5. jaan 2018
miks on kohamaksu tõus see aasta 100 eurot kirjutas ta vastu, et maja(hooldekodu) peab ennast ise ära majandama, kuigi kuulub vallale ja linnale. Et kõik kulud mis tulevad-majanduskulud, palgad, remondikulud jne peavad kliendidi kinni maksma.
Ma ei tea kui õige see vastus oli , kuid sellise ma sain.
  /   10:41, 5. jaan 2018
ta jättis lisamata, et kasumit tuleb teenida.
N
no vaata  /   10:43, 5. jaan 2018
seal hooldekodus on väga mitme haigusega vanureid. Mõnel töötavad käed ja jalad, aga peaga on asi hull, teistel jällegi vastupidi. Kuna aktiivseid inimesi peab veel erakordselt hoolikalt valvama, siis jäävad sageli need, kellel mõistus töötab hooletusse. Isik, kelle lühimälu on kadunud, võib süüdimatult omastele kuulutada, et viimati nägi ta oma hooldajat üleeile, olgugi, et tema toas oldi paar tundi tagasi. Sama kehtib ka joomise ja toidu kohta - pole ammu saanud. Kindlasti on ka selliseid hooldekodusid, kus juhtub igasuguseid asju. Minu tuttav ratastoolis, kes oli aastaid koduhooldusel, pandi hooldekodusse, et tema tütar saaks kaks nädalat puhata. Vanainimene, kes polnud aastaid ratastoolist tõusnud, sai endale kuidagiviisi jalad alla ja kukkus trepist, murdes puusaluu ja saades peapõrutuse. Nädala pärast olid matused ja tütar süüdistab end senimaani ema surmas. Sellega, et midagi on siin valesti, olen aga 100% nõus.
J
jah tean ka   /   17:57, 5. jaan 2018
sealseid töötajaid, kes lihtsalt käivad tööl et palka saada, kuid nad ei tee seda. Üks vahetus lükkab pamperi vahetuse teie kaela, keegi ei taha musta korsitada. Mitte jsut kõik kuid pooled on sellised. Vihikusse peab kirja panema millal kellegil kõht läbi käis, need viilijad panevad selle ka läbikäimiseks kui lihtsalt gaaside pärast on veidi mähe määrdunud, Kuid tegelikkuses pole vanauril 2 nädalat kõht läbi käinud.
J
ja selle,  /   21:33, 5. jaan 2018
et riigiaparaat koorib ka selle teenustepaketi pealt täie rauaga makse
/
//  /   09:44, 11. jaan 2018
Suur osa rahast jaguneb ju igasuguste" nõukogude" ja nõukogude esimeeste" peale- milleks neid veel tarvis on?
K
kust ma seda teda saan?  /   10:06, 5. jaan 2018
et kas on hooldekodul leping haigekaassaga või ei. Pigem on hooldushaigladel selline leping kuid hooldekodudel pole ma küll kuulnud. Ja ka hooldushaigladel ei anta 2 kuud tasuta, sa pead maksma ikkagi mingi osa ja need päeva on 21 mitte 30 kalendripäeva.
Minu arust on sinu info vale.
M
maffia  /   09:04, 5. jaan 2018
Ema tuleks kuidagi vangi saata, seal peetakse üleval, midagi lähedastelt ei nõuta, kuigi jah, kokkusaamised harvem aga mis teha, nii on
E
et siis  /   11:25, 5. jaan 2018
See on parim ettepanek. Kui läheme ämma hooldekodusse vaatama anname talle nuia kätte ja las äsab toakaaslasele. Kohe lahenevad kohamaksu mured, kohamaks tõusis seoses aasta vahetusega 80€/kuu, oli 606 oma valla elanikele nüüd 686€. Ravimi kulud ka kohe kaetud 80€/kuu. Pampersid, jalutamise probleemid kõik kohe lahendatud. Tegevusteraapia, uued proteesid pidev meditsiinilise personali järelevalve. Väga lahe! Mis peamine, kui midagi ei meeldi kohe kaebama, selles süsteemis riigil raha jätkub. Hooldekodus võid ka kaebama minna aga see lõppeb sellega, et valige siis sobivam kui siin ei meeldi. Vangla tundub tõesti parima variandina :).
N
No aga normaalne inimene teeb 40 a tööd ja rohkemgi ja saab 400 eurot pensi ja rohkemgi ja kass sellest jaab siis hooldekodule väheks  /   08:50, 5. jaan 2018
H
I
ikka väheks  /   10:12, 5. jaan 2018
iga aastal tõuseb kohamaks ja hoodajad saavad sealt 5 eurot juurde. Tekib küsimus kuhu raha läheb. Kindlasti on ju asutuse juhatuse liikmetel palgad ja seda on ka iga aasta tõsta ning eks asutuse juhil on samuti hea palk. Seega pole ju kungai raha palju :-)
A
ain  /   08:47, 5. jaan 2018
miks on vangid riiklikul ülalpidamisel ja hooldekodu vanurid peavad ise hakkama saama? mis kasu on olnud pättidest riigile?hooldekodude vanurid on andnud oma eluajal töötades riigile palju kasu.mida on andnud pätt????
A
ab  /   09:05, 5. jaan 2018
sõber sõpra reeglina ei koori!
V
vanemvang  /   09:21, 5. jaan 2018
vangi peale on kulu keskmiselt 1000eurot kuus !?
A
ain  /   08:40, 5. jaan 2018
kommunistid tuleb toompealt minema lüüa-kokkuvöttes on vaja uut valitsust ja riigikokku selliseid inimesi keda rahvas valib-mitte ennem valmis tehtud nimekirja alusel sinna panduid!!!!
T
to ain  /   08:57, 5. jaan 2018
5+
M
mis see  /   09:41, 5. jaan 2018
puutub praegusse valitsusse,see on reffide käkerdis,sest kõik tehti ainult rikaste ja edukate tarvis.tavarahvas jäeti virelema.emapalk ja vanade pansionaadid ja siis tõsteti ka tavaliste hooldekodude makse,mis on praegu laes.
K
kas  /   10:49, 5. jaan 2018
keegi on keelanud KE-l neid makse vähendada? Pea aasta ju nad juba võimul. Arvate, et vaesekesed ei tea, mis hooldekodudes toimub? Nende palgad ja pensionid on nii suured, et oma lastele nad koormaks ei jää, tõstku või kaks korda hooldekodude tasusid. Riigikogulaste neli keskmist palka tuleks esmajoones ära kaotada. Kui ükski erakond selle oma programmigi paneb, siis olen kohe nõus nende poolt hääletama. See on lihtsalt karjuv ebaõiglus, et mingi tagatoa nimekirja järgi saadakse riigikogu liikmeks ja siis on elu nagu lill kuni surmani. Selle lille nimel ollakse ka valmis ükskõik kui tobeda seaduse poolt hääletama. Seega ei muutu enne midagi, kui otsustajate palgatase ei lange nii palju, et nad saaksid aimu, milliste probleemidega peab tegelema tavaline inimene.
M
millised on kokkulepitud trahvid ?  /   11:24, 5. jaan 2018
seda võiksite enne käratsemist ja komude ülistamist uurida. Ei kokkuleppeid nõnda kergelt murda saa , kui tegite 1991 aastal omade lepetega
T
Terve see 17a   /   14:38, 5. jaan 2018
Oli võimalus need hinnad normaalsed hoida - kes keelas REHVIDEL seda teha? Nemad tõstsid, kus te siis olite oma jutuga? Kui keegi lubaks palka vähendada riigikogul...kui keegi lubaks pea ahju pista, kas sa võtaks seda tõsiselt?
0
08:40 /Ei ole see täna tekkinud probleem  /   10:48, 5. jaan 2018
Kes tegi pensioni süsteemi-Kallas ja Nestor, mis püsib muutumata ka täna. Järgmine tuleb veel kavalam, olen kindel. Rosimannused on tulusa äri endajaoks juba püsti pannud-hooldekodud.
A
ain, kommunsitid panime Toompeale juba 1940  /   11:22, 5. jaan 2018
kui vahepeal neid seal ei olnud, missugune kisa oli ja kuidas materdati neid kesikuid ,emiseid,kulte ja põrsaid.
Me ise karjusime ja peksime need minema. ISE.
K
kell 8.40 Ainile  /   12:32, 5. jaan 2018
Seitsesada miljonit plussi!
.
...  /   15:39, 5. jaan 2018
Ma ei kujuta ette, kes aini kirjutisele miinuseid laob... Mida või millega need inimesed mõtlevad?
M
Mõnes  /   08:38, 5. jaan 2018
riigis hooldab riik ise oma vanureid ja haigeid, sest tööealisena on aidatud riiki ehitada ja makstud ka vastavad maksud. Abitut on jälle riigi kord aidata. Vastutust ei ole pandud perekonnale, sest pereliige maksabki oma töölkäimisega vastavad maksud ja toob riigile suuremat kasu (näiteks Taani).
  /   09:36, 5. jaan 2018
Ei ole küll ühestki sellisest riigist kuulnud. Päris demagoogiasse ei tasu ka langeda. Ehk nimetate mõne sellise riigi.
/
/////???   /   10:19, 5. jaan 2018
loe siis vähemalt eelmist artiklit! Kui kuulnud ei ole, siis võta aega siinsamas arvutis mitte kommentaare lugedes, vaid vastuseotsimist läbi Googli näiteks. Aga jah, see eeldab veidi kõrgemat intelligentsi ja võõrkeelte oskust erinevate riikide pensionisüsteemi infost arusaamiseks.
0
09;36 huvitav , inimene loeb  /   10:53, 5. jaan 2018
ja ei tea või pole kuulnud, et Taani on ka riik.
  /   10:55, 5. jaan 2018
Tüüpiline demagioogia. Palusin, et nimetate lihtsalt mõne sellise riigi nime, kes niiviisi toimetavad. Keeli oskan ja guugeldada ka, aga selle asemel, et kasvõi ühe riigi nimi nimetada, hakkasite jälle demagoogitsema.
T
To: Mõnes  /   11:02, 5. jaan 2018
Muuseas, Taanis maksavad töötajad 50% palgast maksudeks, ja palgad on kõrged. Loomulikult saab sellise raha eest nii mõndagi teha, aga tasuta ehk 100% riigi poolt makstud teenus see siiski ei ole. Eestis, kus elab väga palju pensionäre, kes ei ole Eesti Vabariigis ühtki päeva tööd teinud ja kus võetakse rõõmuga vastu ümbrikupalka, mille pealt ei saa riik sentigi, ei ole selline asi lihtsalt võimalik. Nii et ei tasu nii l:lle võrdlusi tuua.
V
vaadake kasvõi Kreekat  /   11:27, 5. jaan 2018
vaadake neid riike, kus on riigi omad kodanikud
  /   11:55, 5. jaan 2018
Taani ja Kreeka on vale näide.
1
11:02/ Ikka seletab...  /   13:19, 5. jaan 2018
Kust pärinevad Sinu andmed ühtegi päeva mittetöölkäinutest?Enamus pensionäre on ju nõuka aegsete tööaastatega, kus polnud mingeid ümbrikupalku, aasta läks aastaga kirja, 1991. alates kuni 2004 sai 3aasta eest ühe tööaasta kirja. Ikka tööaasta hinne ja koefitsendid panid asja paika ja pensioni summa määrasid. Ümbrikupalgad on EV sünnitis ja ka sambad, mis olematud igal nüüd pensionile minejal.Kui ei tea süsteemi, ära plõksi ka.
T
Teadja  /   22:02, 5. jaan 2018
Näiteks Rootsi riik- lastel puudub seaduslik kohustus vanemaid majanduslikult aidata.
V
Vaata,  /   08:31, 6. jaan 2018
meil on ka riik, kus asisemad oma palkade pealt seda 33% ei maksagi, Äripäev ainult loeb aeg-ajalt üle, kuipalju jälle on maksuvõlg kerkinud võrreldes möödunud aastatega. Sajad miljonid, kullake, see raha, mis on kõrvale optimeeritud oligi vanurite ja haigete jaoks kogutud.
M
mari  /   08:31, 5. jaan 2018
See probleem tuleb lahendada. Kui üldse kuskil on probleeme, siis selles asjas kohe kindlasti. Laste eest hoolitsemine on selle kõrval lillepidu.
I
Irw  /   09:14, 5. jaan 2018
Kui lastekarjaga pere elab üliväikeses korteris siis on selle nimi turumajandus.Oma viga kui on lapsed ja ei suuda enam suuremat eluaset osta.Loodetavasti ei ole need lapsed selle eest ka kellegile võlgu.
R
rein pang  /   08:29, 5. jaan 2018
hakake pivkuri nõunikuks ja probleem lahendatud
H
hm  /   08:27, 5. jaan 2018
See on väga tõsine teema. Tegemist on süveneva probleemiga. Täna tööl käivad inimesed rabelevad ennast laste kasvatamis ja pangalaenude koorma all poolsurnuks. Peale on kasvamas aga lumehelbekeste põlvkod, kes on targad, ilusad ja "palju kannatama pidanud". Hirm tuleb peale kui nende vanemad hooldamist vajavad
E
eestlane  /   08:41, 5. jaan 2018
Riik jätku võõrvägede ,tankide ja lennukitesiiatoomine ja raha jääb alles.Nagunii keegi meid ei ründa,isegi mitte Venemaa.Lõpetage rahadega laristamine ja jätkub hooldesüsteemide ülalpidamiseks.
T
To "eestlane"   /   09:22, 5. jaan 2018
Jätke oma l:ll m:la. Te pole mingi eestlane. Teie unistusteriik Venemaa on läbi sajandite suurema osa oma elanike sissetulekutest sõjamasinate alla pannud.
S
see  /   10:53, 5. jaan 2018
väike %, mis riigikaitsele kulub, küll hooldekodusid ei päästa. Elanikkond vananeb kiirenevas tempos, mis tähendab, et raha sellesse valdkonda tuleb panustada 10-15 aasta pärast kordi rohkem, kui hetkel.
0
09:22/ Lõpeta ära juba!  /   13:24, 5. jaan 2018
Sina oledki see, kes sellest õmblusteta riigist räägib aga ise igapäev lapitekile lappe juurde õmbleb.Üks sõim, üks ja ainus iseteadvus kõiges.
N
nemesis  /   08:16, 5. jaan 2018
ragiseb kogu käigukast, vahel lihtsalt mõne paari ragin kostab valjemini. ehk on mõnel õigus, kui ta väidab, et meil on õmblustevaba riik, ainult õmbluste asemel on paks , veniv ja halva lõhnaga liim
M
mereäärsel  /   09:48, 5. jaan 2018
riigil peavad olema veekindlad õmblused!
R
riigi-isad  /   08:15, 5. jaan 2018
Suudaks keegi seal valitsuses ja riigikogus ometi aru saada, et tulevaste põlvede arvelt vanakeste hooldamine (vanemate hooldekodu eest maksmine jätab lapselapsed nälga või suisa sündimata) viib meie riigikesse kiiresti kuristikku.
A
Aga kes siis peab?  /   08:27, 5. jaan 2018
Kas siis ufod peaks vanureid hooldama, kui lapsed seda teha ei tohi?
  /   09:22, 5. jaan 2018
Lauristin ja Allik said oma ema suisa ~Sveitsi hooldekodus pidada.
O
oled kindel,  /   10:23, 5. jaan 2018
et nii väidad? Mina ei ole kuulnud.
N
no  /   10:32, 5. jaan 2018
Rootsi pagendati kui EV tekkis.
1
10:23/Aga  /   11:00, 5. jaan 2018
palju SINA üldse midagi kuulda tahad peale vaenu õhutamise ja sildistamise.Iga vähimagi teemaga on asja ainukese teadjana. Selline näitabki madalat IQ , üksikud haugatused, millel sisu polegi.
R
Rootsis olid Olga Lauristin aastaid enne suremist  /   11:31, 5. jaan 2018
ma tasusime ,temal polnud probleeme.
Aga miks siis aus eestlane , kuulsusrikka NLKP liige ei saa omale veidi lubada ?
L
laske veel  /   07:21, 5. jaan 2018
meesnaised või naismehed sotsiaalasju ajama, neile pole miski püha.
M
mäda riik see eesti riik  /   07:19, 5. jaan 2018
Ema pärandas maja öele, see suri ära ja pärandas maja oma lapselapsele.
Mind kui poega jäeti köigest ilma.. aga kas mina pean siis hakkama ema hooldama vaatamata sellele et pärandas oma varanduse teisele... EI TUNDU JUST ÖIGLASENA SEE VÄRK!!
K
Ka endine ema hooldaja  /   08:29, 5. jaan 2018
Pärandus ja perekonnaseaduse järgne kohustus oma ema hooldamiseks ei ole omavahel seotud. Aga ebaõiglane on see loomulikult. Muuseas, Eesti Vabariigi Venemaale kätteandmisel osanenud ja kkohe ülikõrge koha saanud Olga Lauristin veetis oma viimased aastad suisa ~Sveitsi vanadekodus. Kuidas see võimalik on?
K
ka endine ema hooldaja  /   10:09, 5. jaan 2018
Ema haiguse tõttu vahetasin töökohta, et paremini asjaga hakkama saada, kusjuures kaotasin palgas 1/3, aga ma sain hakkama ja ema oli viimase hetkeni oma kodus. Vanad inimesed tahavadki olla kodus ja olla oma laste läheduses, see annab neile jõudu. Ei tohi unustada, et emad on meid ju ka hooldanud ning läbi raskete olude võimaldanud hariduse saada, aidanud meie lapsigi hoida, püüdnud alati olla toeks kui lastest kellelgi on olnud raske olukord. Nüüd on lihtsalt meie kord näidata üles hoolivust ning tänu.
M
mis imestada?  /   10:33, 5. jaan 2018
kõik on võimalik kui raha on.
R
Rootsi Kuningriigis oli   /   11:35, 5. jaan 2018
lähemal oli.
Rootslased hoolitsesid ja tohterdasid paljukannatanut .
Oma noorema Lauristini saatsime Brüsseli taha. las piinleb ja vaevleb
Olga pojakene hakkab varsti maha lööma kõiki,kes aktsendiga räägivad. Eks sealt ole midagi päranduseks saada nii nagu vanasti.
  /   12:43, 5. jaan 2018
Jah, sest poeg tahtis, et venekeelsed räägivad ikka vene keeles ja ei anna eestlaste survele järele.
J
Jep  /   08:37, 6. jaan 2018
Hästi kirjutad. Paistab, et südameharidus on veel säilinud.
T
to mäda riik,  /   10:32, 5. jaan 2018
mitte riik ei ole mäda, vaid sinu suhted emaga olid. Mul on sama olukord, kuid vastupidi. Minu tütar ütles minust lahti, ehkki mina olen teda kogu aeg püüdnud toetada nii raha kui abiga, aga tema Ego ja tema sõna on alati pidanud peale jääma, minust kui emast pole kunagi hoolinud. Mina elan veel ja tegin testamendi poja kasuks, sest tema küll elab Eestist kaugel, kuid hoolib minust, käib külas ja aitab, mis teha vaja.
Nii et omavahelised head suhted ja hea tervislik seis-või vastupidi, on otseselt seotud. Ei maksa selles küll riiki süüdistada.
M
mäda riik see eesti riik-le  /   14:00, 5. jaan 2018
Ega's ema teadnud, et tütar ära sureb! Ta ju lootis tütrest abilist, see on ju kindlam,kui poja abi, ikkagi naisterahvas...
E
eestlane  /   07:05, 5. jaan 2018
keskerakond ei ole selles süüdi ,selline olukord on juba väga palju aastaid ,kus pered ei jõua maksta hooldekodu arveid ja see summa praktiliselt iga aasta tõuseb aga pensionid on ju nii väikesed
  /   08:29, 5. jaan 2018
Keskerakond on täpselt sama palju süüdi kui teised Eestis võimul olevad või olnud erakonnad.
W
www  /   08:36, 5. jaan 2018
muidugi on meile olulisem tasuta transport, kui inimväärne pensionipõlv
M
muidugi, nemad on süüdi selles,et Laarikene hävitas   /   11:38, 5. jaan 2018
siinse majanduse, andis maad ja metsad õigetele omanikele, et kõrvaldas segavad laevad ja kopterid ,et vanu valgeid liiga palju uute professuuruste ja akadeemikute jalus on
>Ainult kesikud on süüdi, et ausad punased ooravad ei saanud maad valgetest puhtaks.
K
kes on seganud need väheväärtuslikud penskarid  /   11:40, 5. jaan 2018
seebiks keeta ??
retseptid ju tallel, kogemused olemas.
Ja see on kisendav ülekohus , kui ta.ikas ,laps või vanur sõidab bussis,trammis tasuta.
Millisest rahast jääb teie karman ilma !
T
To: Muidugi, ...  /   12:44, 5. jaan 2018
Te vajate meditsiinilst abi. Tõsiselt.
  /   08:33, 5. jaan 2018
Vanurite hooldus on KOVide ülesanne. Tallinnat on juba terve igaviku ainuvalitsenud Kremli-meelne keskerakond.
I
Irw  /   09:33, 5. jaan 2018
Kui vanur elab üksi viietoalises, siis oleks kindlasti KOV abi vaja.
K
kui  /   10:58, 5. jaan 2018
ta selle 5-toalise eest maskta jõuab, siis milles küsimus? Mina olen 65 ja elan 4-toalises. Seni pole probleemi tekkinud. Poole kohaga tööl + pension. Ei kurda. Nüüd küll kuuldavasti võetakse palk ja pension kokku ja 500 on tulumaksuvaba. Seega KIIDAN Keskerakonda, kes ka pensioni maksustas. Väga tubli! Ikka kergem natuke.
  /   12:45, 5. jaan 2018
Ära kohitsetud olete oma koogutamisega kesikute suhtes.
  /   12:50, 5. jaan 2018
Et siis peaasi, et Teil hästi läheb. Lihtsalt j:lk suhtumine Teil, kui.
T
tobu oled  /   17:59, 5. jaan 2018
kiidan KE-d selle eest, et maksustas pensioni? Õnnetuseks on palju neid, kes kirjutatud tekstist aru ei saa. Miks peaksin mina penskarina tänulik olema selle eest, et minu pensioni pealt teist korda tulumaksu tuleb maksta. See on KE poolt suurim sigadus üldse, mis nad välja mõtlesid. Seda nimetatakse iroonia.
  /   06:53, 5. jaan 2018
jah see on pöörane summa mis peab hooldekodule maksma ja oleks need hooldekodud ka hooldaksid vanurite eest kuid nemad näljutavad jne.et ruttu vanainimesest lahti saaks,aga raha panevad enda rahakotti,töötajad on seal,no sõnu pole nende kohta,midagi head küll pole öelda
I
Irw  /   09:58, 5. jaan 2018
Matemaatika on üks imelik nähtus.Hooldekodu eest 1000 maksta on palju aga kinnisvara on meil ime odav.
V
võite ennast siin  /   06:24, 5. jaan 2018
juhmiks arutada,ega asi ei muutu. Valitsus on kõiges süüdi,ka vana inimene on inimene ja vanaks saame kõik kui elame nii kaua,austus elu vastu peaks ikka olema.
P
peaks  /   06:38, 5. jaan 2018
aga kaob,kui endal elu põrguks muudetakse..
probleem on suur,kui sotsiaalabi vajadus tekib sotsiaalabi pärast..
inimesete mure on tõsine.
O
on ju austus,   /   11:42, 5. jaan 2018
kui sünnib selliste vigadega laps, kellest mitte iialgi ei saa tervet inimest,kelle kogu elu on ainult piin., siis teda tohterdatakse .
KAs selleks,et lapse ja tema vanemate vaevast naudingut saada ?
Q
Q  /   06:20, 5. jaan 2018
Vanakestele tuleb tervist soovida.
M
meditsiini  /   06:55, 5. jaan 2018
eesmärk - et inimest saaks kauem ekspulateerida;
see et ta tühjakspigistatuna kauem elab, on kahjuks kurb kaasnähtus..
K
küsimus tsensorile  /   05:59, 5. jaan 2018
Millise loogika alusel on sobiv kommentaar "ilmselt peab riik gaasikambrid sisse seadma, et väetid ja haiged hävitada." (05.01. kl 05.41.) aga minu kommentaari peab hoole ja armastusega modereerima?
K
küsimusele.  /   10:36, 5. jaan 2018
aga mida sina siis ütlesid, unustasid lisada?
M
Mx35  /   05:55, 5. jaan 2018
Kui palju oleks saanud vanureid aidata nende miljonitega mis visati estonian õhku ja kaevati välismaa kõrbetolmu...
N
nuu,need olid kesikute targad tegemised  /   11:44, 5. jaan 2018
ei rahad läinud punastele oravatele ,ei see olnud nende edukas businesse
Ü
üle  /   05:54, 5. jaan 2018
65 aastaste inimese tapmist tuleks lubada.
T
Tendents  /   08:08, 5. jaan 2018
Uue Eesti inimesed nii vanaks ei ela
  /   08:32, 5. jaan 2018
Vastupidi, NSVLi õitsva okupatsiooni tingimustes elasid inimesed tunduvalt vähem. Aga nüüd elavad inimesed aastakümneid kauem, kuid nendega ei taheta midagi ette võtta. Töötavaid pensionäre vihatakse, endaga mitte hakkama saavaid samuti. Samuti on meil üüratult palju neid "vägisi siia toodud" sovette, kes ei ole pärast okupatsiooni lõppu päevagi töötanud, Eestit ei salli, aga Venemaale ka ei lähe, ise elavad mitmetoalistes korterites ja vinguvad.
P
pensionär  /   10:15, 5. jaan 2018
Loomulikult vihatakse töötavaid pensionäre ja miks, ikka selle pärast, et nad solgivad tööturgu. Pensionär on nõus töötama väiksema palga eest kui see inimene, kellel pensioniraha toeks pole. Peaks tegema seaduse, kui oled pensionär, siis valid kas palk või pension. tahad tööd teha ja oled seda võimeline tegema, siis pensione ei maksta. Noored vajavad töökohti, aga topeltmaksustatud istuvad kohtadel ja noored seisavad töötukassas järjekordades.
M
muidugi  /   10:16, 5. jaan 2018
_Vastupidi, NSVLi õitsva okupatsiooni tingimustes elasid inimesed tunduvalt vähem. Aga nüüd elavad inimesed aastakümneid kauem, kuid nendega ei taheta midagi ette võtta. _
siis oli inimestel maad mida harida, teada ju on, et kui tahad inimesest vabaneda anna lapike maad, seal ta töötab end surnuks, sest töö on vaja ära teha.
A
aga kitsi neil pole ja Allahit ei kummarda  /   11:46, 5. jaan 2018
vägisi siia tooduid pi´dite te ju aastakümneid toitma ja katma, ehitama neile paleed .
Kole kohe,
'Miks te enne siiatoomist saatsite minema kohalikud töökäed ? Miks `?
M
mine metsa  /   12:32, 5. jaan 2018
selle jutuga. Mina olen pensionär ja saan praegu sama palju palka, kui kõik teised. Oleksin tõesti nõus ka väiksema palgaga tööd tegema, kui teised, sest ehk mu panus ei ole sama suur, kui noorematel. Ilmselt siiski ollakse arvamusel, et mu panus on sama, seega ka palk on sama.
K
kuule üle,  /   10:38, 5. jaan 2018
kas sa ise ka saad aru, mida sa räägid, peastpõrunu?? vist mõtlesid eutanaasiat?
M
Maali  /   05:48, 5. jaan 2018
Eesti ja hooldus süsteem ???
Kuritegelik on see süsteem 90%
Ä
ära  /   11:47, 5. jaan 2018
eestlust ,seda ainuõiget stalinlikku eestlust pahaks pane ega häbene.
T
to to Mädanikule   /   05:46, 5. jaan 2018
õige "hoolduse" korral mitte üle ühe kuu. ilma veeta hoidmisel isegi vähem. tuleb läheneda innovaatiliselt, näiteks elektrišoki korral saaks inimesest lahti juba järgmisel päeval.
I
ilmselt  /   05:41, 5. jaan 2018
peab riik gaasikambrid sisse seadma, et väetid ja haiged hävitada.
K
kah mineja  /   09:18, 5. jaan 2018
siis peavad asjapulgad kiirustama, sest juulist on VINGUGAASIANDUR kohustuslik ja protseduur võib lärmakaks muutuda...must huumor !
K
kah minejale,  /   10:40, 5. jaan 2018
mul on tunne, et nii mõnigi külakolka üksildane on seda vingugaasi varianti ilma lärmi ja andurita teadlikult kasutanud.
J
Juulius  /   05:20, 5. jaan 2018
Teemat on käsitletud ka riigikantselei juures tegutsenud hoolduskoormuse vähendamise rakkerühmas. Kuna KOVide praktika on erinev, tellis rakkerühm õigusanalüüsi ning koostati juhendmaterjal omavalitsustele. Selle põhjal teeb sotsiaalministeerium 2018. aastal koolitusi, et ühtlustada senist praktikat ning tõsta omavalitsuste teadlikkust ülalpidamisnõude rakendamise kohta eaka hoolduses.Teemat on käsitletud ka riigikantselei juures tegutsenud hoolduskoormuse vähendamise rakkerühmas. Kuna KOVide praktika on erinev, tellis rakkerühm õigusanalüüsi ning koostati juhendmaterjal omavalitsustele. Selle põhjal teeb sotsiaalministeerium 2018. aastal koolitusi, et ühtlustada senist praktikat ning tõsta omavalitsuste teadlikkust ülalpidamisnõude rakendamise kohta eaka hoolduses.
Vàat, see on imelik, et konkreetse abistamise asemel tõstetakse teadlikkust. Et vastav asjapulk saab öelda, et jah, oleme teadlikud, kuid sorry, raha ei ole. Eriti "ilusti" kõlab see praeguste volikogude töötasude tõstmiste paistel.
S
see  /   11:08, 5. jaan 2018
tegevus kannab nimetust poliitpropaganda. Kui enne valimisi lugeda, mida kõike lubatakse, tagatakse, võetakse kasutusele jne. Rida sõnu, mis kõik tekitavad inimeses lootuse, et midagi hakkab ometi muutuma. Aga tegemist on ju vaid sõnadega. Huvitav palju see rakkerühm oma tegevuse eest tasu sai? Palju need koolitused maksma lähevad, mille põhiidee on ilmselt selgitada, et vanurite eest tuleb hoolitseda? Iga mõtlev inimene teab niigi, millised on tema kohustused. Selleks, et KOV-ile märkus teha, piisaks kirjast. Kulu oleks kirja kirjutaja töö, paberi, ümbriku ja margi maksumus. Mingi uduse eesmärgiga koolitus - kellele, milleks?
V
Vaatleja kaugelt   /   04:00, 5. jaan 2018
Kui jube elu on ikka banaanias, elatakse selleks et maksta 50aastat maja ja BMW X5.Pole ju raske investeerida natuke et 40aastaselt oleks 10miljonit koos ja võiks minna pinsile.Mõelge robot-orjad ja elage oma elu mitte teiste oma.
A
ah  /   06:58, 5. jaan 2018
et said 40-selt 10 milli kokku ja tahad puhata ja mängida..
nii..nii..nipsti!
inflatsiooniga kirjutame su konto väärtusest kaks järku maha ja marss tööle tagasi!
E
et  /   08:04, 5. jaan 2018
kui 40-selt 10 milli koos, siis on soov puhata ja mängida?
tuleb inflatsioon ja võtab kaks nulli ära, ning marss tagasi tööle!
A
A/S HOOLEKANDETEENUSED  /   03:08, 5. jaan 2018
www.hoolekandeteenused.ee
Palun lugege ise,millised hooldekodud kuuluvad riigile ja milliseid palkasid saavad komisjonides istujad.
S
see  /   05:49, 5. jaan 2018
asutus kuulub ju vikerkaarevärvilistele , kus nad heterode peal katseid korraldavad.
A
Aga  /   02:19, 5. jaan 2018
Meie vanad Riigikogulased saavad üle kahe tuhande Riigikogu pensioni. Ja siis sanditakse raha vaestelt meditsiini inventari ostuks. HÄBI!
E
Elemetnaarne  /   02:58, 5. jaan 2018
Riigikogulaste õigustus oleks seadus, et meie uhkes riigis suures liidus ei tohi pension olla väiksem hooldekodu tasust!
K
kindlasti  /   07:00, 5. jaan 2018
järgneb astmeline hooldekodude tasemevahe
K
kõigi  /   11:14, 5. jaan 2018
inimeste pension peaks olema võrdne. Kui teed tööd ja saad suurt palka, pane ülejääk tallele. Pensionipõlves kulutad. See on suur sotsiaalne ebaõiglus, et pension on diferentseeritud. Ma saan aru, et inimene saab lihttööd tehes palka vähem, kui professor, aga miks ta peaks vanana vähem pensioni saama? Pensionipõlves toimetuleku peale võiksid mõelda nii riigikogulased kui ka muud kõrgelt tasustatud asjapulgad. Kui nad oleksid selleks sunnitud, siis saaksid ehk paremini aru ka tavainimese muredest.
N
nii   /   02:18, 5. jaan 2018
järgmine jõulu kogumine toimub vanuritele aitab sellest rikkastele teenimisest oleks nagu suht norm et vähendada neid hooldekulude maks mida läheb niikui nii riigi kassasse
P
Põrguvürst  /   01:52, 5. jaan 2018
valige ikka pätte,vargaid riiki juhtima,seadusi tegema,küll siis varsti õnn kui maasika moos siin--
T
tegelikult  /   05:24, 5. jaan 2018
Ja keda härra soovitab valida?
P
Põrguvürst  /   09:52, 5. jaan 2018
ausaid,mitte päti kuulsusega inimesi,
A
ai-ai-ai  /   10:09, 5. jaan 2018
tegelikult / 05:24, 5.jaan 2018 :) loe veel kord :)
_valige ikka pätte,vargaid riiki juhtima,seadusi tegema,küll siis varsti õnn kui maasika moos siin--_
neid ta ju soovitabki, pole paha mõte või mis?
0
05:24/ Vali ise, ära lase hooldekodu direktoril seda teha  /   11:08, 5. jaan 2018
..muidugi, kui päris peast inva pole?Tavaliselt seda teistelt küll küsima ei minda.
N
nimeta  /   11:14, 5. jaan 2018
mõni, keda oleksid valmis eestimaalased valima.
1
11:14/ et saaksid räuskama hakata  /   13:33, 5. jaan 2018
Teadagi, kes sa oled.Ära teeskle tobedat midagi siin.
N
no   /   18:04, 5. jaan 2018
Sa kohe päris kindlasti ei tea, kes ma olen. Kui arvad, siis arvad kindla peale valesti.
H
Helmi  /   01:36, 5. jaan 2018
Sellepärast tulebki noorena hankida endale kinnisvara, mida saaks vanana maha müüa, et elada inimväärsena. Kui lapsed hooldada või hoolduse eest maksta ei taha, ei ole neil vaja ka mingit pärandust. Samuti on kolmel lapsel lihtsam tasuda oma vanemate hooldusarveid, kui üksikul lapsel. Paljud aga seda ei mõista ning nõuavad et RIIK ehk teised maksumaksjad sind üleval peaksid. Vot ei pea!
T
to Helmi  /   01:53, 5. jaan 2018
No nii lolli juttu pole tükk aega kuulnud. Kas sa ise mõtlesid selle loo välja?
P
pensionär  /   10:19, 5. jaan 2018
Helmi, sul on väga õige arusaamine. Iga inimene püüdku ise endale vanaduspäevad kindlustada, osta kinnisvara, kasvatada mitu last inimeseks ja aidata lapselapsigi , eks siis nemad ka on tulevikus abiks.
0
01:53  /   11:12, 5. jaan 2018
No ei mõelnud jah, sotsid aitasid aga nendele ju muidu ei jäägi oma palkade ja reiside jaoks. Viskavad ehk mulle ka kiitmise eest-käsi peseb kätt.
T
to helmi  /   02:08, 5. jaan 2018
kle sa oled asjast ikka väga valusalt mööda pannud mine hooldekodusse elama ja vaata kuidas sinu lapsed maksavad arveid nii et silm ka ei pilgu ja muidugi uuri natuke seda süsteemi ära laula siin niisama
T
Tulemus  /   03:10, 5. jaan 2018
Vaesed peavad kõik maha müüma, et rikkad muutuksid veelgi rikkamateks!?
V
vastus  /   05:35, 5. jaan 2018
Eesti elanike kultuuri ei kuulu tahe ja harjumus hooldekodu teenuse eest maksta. Arenenud kapitalistlikes riikides teeb vanainimene varakult plaanid ja müüb vajadusel oma kinnisvara maha juba enne seda kui ta hooldust vajama hakkab. Aga Eestis ei tule kõne allagi. et pärijad peaksid vanainimese majast või korterist loobuma. Ja nii solgutatakse vanainimest ühest järelravi osakonnast teise ja ühest õendusabi osakonnast teise. Ja seda teevad ka need, kellel oleks vajalik raha lõdva randmega välja käia.
V
vastusega nõus  /   10:21, 5. jaan 2018
Maid, metsi, talu või maja tahavad pärijad küll, aga raha hooldekodule maksta ei ihna.
A
aga kui  /   06:05, 5. jaan 2018
sinu paljulapseline pere ka lastetutelt võetud maksude najal hariduse saab või muid nende arvelt loodud hüvesid kasutavad, on kõik okei vä?
katsu aru saada inimeste koostöötamise ja kooseksisteerimise eeliste kasulikkusest vs. "igaüks ainult enda eest" ühiskond - pension ei ole 100% privaatne meepott, vaid tasu inimese panuse eest kogu meie kooseksisteerimise süsteemi ehitamisse
H
Helmile  /   06:14, 5. jaan 2018
Tule oma mullist välja.
T
tegelikult  /   14:05, 5. jaan 2018
Mis mullist? On ju õige, et 3 last saavad sind paremini üleval peetud kui üks!
A
Arne  /   09:30, 5. jaan 2018
Majandusteadlane '
J
Jälle see 70. a. kes kõik lehed oma   /   11:15, 5. jaan 2018
ülistus oode täis trükib-äkki kantselei ometi märkab ja lähetab 6000 teele teenete eest.
K
kas  /   01:36, 5. jaan 2018
Ehk saaks vähema kui 900 euro eest palgata hooldaja koju?
T
to kas  /   01:50, 5. jaan 2018
Siis saab, kui SINA oled nõus seda tegema vähema raha eest. Kõik te tahate et KEEGI teeks odavalt tööd. Ise aga tahate palka saada rohkem. Krdi silmakirjalikud olete. Hooldamine on raske töö ja alla 1000 euro kätte ei tohiks selle eest keegi saada.
Õ
õigus  /   07:30, 5. jaan 2018
hooldamine on raske töö. Kodune hooldaja saab palgaks 19 euri kuus. Nüüd vist "palk" tõusis 21 peale. Kui hooldaja käib poole kohaga tööl, siis ei anta sedagi.
Õ
õigus  /   15:17, 5. jaan 2018
Hooldajate palgad on naeruväärsed väiksed. Miiniumpalga suurused.Kuhu see raha kaob, võib ainult arvata. Ja siin ma pean silmas haiglad, hooldekodusid jne. Muidugi on valdasid kus palgad on suuremad, aga siin Pärnus on tunnihinne nii "suur" ,et häbi on kirjutada.
A
aga  /   07:07, 5. jaan 2018
kümnekonna kooselava pensionäri hooldamise korral peaks see 900 ka reaalne olema
H
hooldaja  /   07:41, 5. jaan 2018
Kui hooldajale maksad sina 900 euri kuus, siis poole sellest peab ta riigile maksudeks maksma (kui hooldaja on FIE). Kui hooldaja võetakse mingi organisatsiooni kaudu, siis lisanduvad organisatsiooni tegevusega seotud kulud. See on koduhoolduse puhul, kuhu sisse ei pea arvestama toidu- ja eluasemekulusid. Kui aga juba hooldekodu, siis lisanduvad sinna ka kõik muud kulud. Ongi kallis. Meie riigis on loodud hoolekandeteenuste aktsiaselts. See tähendab, et asutust juhivad aktsionäärid, kelle eesmärk on võimalikult suure kasumi teenimine. Nii et võimalikult vähem kulusid, minimaalsed palgad jne. Seni kuni abivajajate hooldamine on seaduslik ÄRI, ei saagi midagi muutuma.
M
mia  /   10:27, 5. jaan 2018
900 euri kuus hooldajale?meid on kolm õde ja igalt perelt oleks hooldajale läinud kuus kolm korda suurem summa.kusjuures selle eest poleks hooldaja meie isa isegi voodist välja tõstnud mitte ühtegi korda.otsi end lolliks ja kui hooldajate ülemus kodus ära käib,muutuvad summad,millest enne juttu oli kolmekordseks ja saadav hooldus selle summa eest kolm korda väiksemaks.mõttetu on siin rääkida,et kõigi meie seljad vajavad juba mitu aastat tagasi lõikusi aga kellegil pole võimalik seda endale lubada,sest ühe inimese ärajäämisel pole isa enam võimalik koju jätta.
K
Kristiina  /   01:23, 5. jaan 2018
Avameelsus hea aga ma siiski keskenduks huvikaitsele ja lõpetaks õige selle raha taha pugemise juttu ära ning hakkaks rajama normaalseid teenuseid ja eluasemeid ka eakatele. Üleskutse eelkõige ametnikele aga ka tarmukatele omastele või ka vanuritele endale(liikumispuudega voodihaige või ratastoolis saab kõiges kaasa rääkida) Invalift ja abivahendid on sageli odavam kui hooldekodu+ väärikus. Vaimse häirega aitaks kogukonnas elamine,toetatud elamine,komuunid jms. Loomulikult ka arvestusega,et treppe pidi käia ei jaksa ja bussipeatus peab lähedal olema. Et ei kantaks end maha nagu sügava puudega noor Jüri Lehtmets kes on otsustanud,et tema voodisse ei jää. Ta liigub ise elektriratastooli abil aga köhida ja liigutada ei jõua haiguse tõttu. Pole tal mingit rikkureid sugulasteks. Järel on vaid ema ning vend. Samamoodi vanurid kel vähegi nupp nokib ei tohiks end maha kanda. Tuleb samu õigusi nõutada nagu 50aastat noorematel saatusekaaslastel on.
V
vale jutt  /   01:37, 5. jaan 2018
Kombinaadis on hulgakesi alati odavam ülal pidada, kui üksikindiviidile korterisse invalifte jms varustust hankida. Ühte lauta on odavam kütta, kus sada patsienti sees, kui igaühe eraldi korterit.
  /   01:14, 5. jaan 2018
Mis üle jääb? Suitsiid.
N
nähh  /   01:16, 5. jaan 2018
nii haledad ja kehvad ollaksegi?
M
Mihkal  /   03:03, 5. jaan 2018
Lahendus oleks pangakasumite maksustamine. Siis jaguks raha kõigeks, mitte ainult reformarite kilekottidesse.
O
olen töötav  /   06:00, 5. jaan 2018
pensionär. täna sain pensionit vaadates šoki. vähe, et selle rahaga elada ei saa võtab riik sealt veel suure ampsu ära. mida p....t. täielik häving.
V
vist selge sõnum:  /   07:09, 5. jaan 2018
sure ärr, ja oma valik, kas võtad mõne poliitiku kaasa..
J
järelikult teenid palka ja saad pensioni  /   16:25, 5. jaan 2018
üle 2000 bruto kuus, alates sellest hakkavad "ampsud" minema - suur häving sul küll.
V
vale info   /   18:07, 5. jaan 2018
pension + palk tulumaksustatakse, kui summa aastas ületab 11400 eurot.
T
tibu  /   01:01, 5. jaan 2018
huvitav kui ruttu ja kuidas see süsteem siis muutuks kui kogu sots. ministeerium( ja minister ka) panna sunni viisiliselt mõnda Eesti hooldekodusse( ilma külastu õigusta) näiteks aastaks.või siis nii kauaks kuni süsteem inimlikuks on muudetud.
T
to tibu  /   01:38, 5. jaan 2018
Ei muutugi. Lepi sellega, või sure ära.
S
sa oled ikka lootja tüüp  /   18:08, 5. jaan 2018
seniks, kuni süsteem inimlikuks muutub.
  /   00:45, 5. jaan 2018
Alati saab Keskerakonnal küsida miks nad niimoodi juhivad riiki?
K
KE pole ainuke erakond, kes Riigikogus on  /   00:55, 5. jaan 2018
Pealegi lühikest aega koalitsioonis.
17 aastat on Reformierakond juhtpositsioonil olnud.
E
Ega Keskerakond  /   02:00, 5. jaan 2018
jõua ka teiste 17 aastast tegemata töid kõiki korda ajada.
S
seda  /   11:28, 5. jaan 2018
õigustust kuuleme seni, kuni KE võimul on.
P
pange kuupäev  /   12:39, 5. jaan 2018
05.01.2018 kell 11.28 öeldu kirja ja lugege uuesti, siis kui KE on maha valitud. Tõenäoliselt teeb seda vene erakond, keda täna veel ei eksisteeri. Siis vaadake, mida KE tegi või tegemata jättis.
S
Seda mis seni toimus,  /   16:29, 5. jaan 2018
Me eriti ei kuulnud, sest reform tellis selle, mida ühiskond peab kuulma ja maksis selleeest mida ühiskonnal kuulda tarvis ei ole. Tsensuur, rahva vaigistamine, orjastamine jne oli rehviajal kõikelaastav.
  /   00:43, 5. jaan 2018
See ongi vanadeinimeste tänamine Aitäh et töötasid, Aitäh et sünnitasid, Aitäh et olid Eestlane!
.
...  /   01:39, 5. jaan 2018
Omad lapsed ja enda vilets kasvatus maksavad kätte
  /   08:14, 5. jaan 2018
Need omad lapsed ise virelevad ja paluvad imet, et pinnal pysida!
/
//  /   10:24, 5. jaan 2018
Aga miks nad virelevad? Õppigu amet, tehku tööd. kas kodune kasvatus oli "vabakasvatus"?
N
no   /   18:12, 5. jaan 2018
kas sina tahaksid tõesti, et su lapsed peaksid töötegemise lõpetama ja hakkama sind kodus põetama? Mina küll ei tahaks. Ei tahaks ka kusagil voolikute otsas vedeleda ise enam millestki aru saamata. Inimesel tuleks lasta minna, kui aeg on käes. Minna "kingad jalas".
S
Sina, //  /   03:47, 7. jaan 2018
mine oma õppimise jutuga sinna, kuhu päike ei paista. Paistab, et sinu kodus on olnud tõeline v a b a k a s v a t u s ja ilma jutumärkideta.
M
Mädanik  /   04:37, 5. jaan 2018
Tasuta erastasid eestimaad kust said .Nüüd vaja ka tasuta hooldust võõraste laste käest.
,
,,A,,  /   00:38, 5. jaan 2018
Süsteem paneb mingil põhjusel kõiki, kõike vihkama!
S
siis  /   06:08, 5. jaan 2018
kergem juhtida, kui rahvas üksmeelselt teineteist vihkab
K
kurb  /   00:37, 5. jaan 2018
Minul on nii kahju, et inimesed arvavad, et kolmandad neljandad isikud või riik peab hoolitsema ja lahendusi leidma kellegi vanemate jaoks. Kuidas on võimalik üldse nii mõelda? Iga laps peab hoolitsema oma vanema eest, kord hoolitses vanema laste eest. Kas oleme monstrumiteks muutunud, et selline lihtne tõde ei ole loomulik?
J
Jah, muidugi  /   00:55, 5. jaan 2018
Aga riik ( see tähendab selle valitsus, eesotsas presidendiga) peab tagama, et riigis oleks hea elada, et inimesed saaksid inimväärset tasu, et ei oleks orjandust. Kui riigi juhtkond ei saa sellega hakkama (see tähendab oma lapsukese [riik mida nad on kõrge palga eest juhtima pandud] kasvatamisega jäädakse jänni) siis tuleb vastutada, kui on tehtud kahju, tuleb see korvata, kui tehtud teod on tinginud rahva ühise vara kaotsimineku, tuleb vangileiba süüa jne... onju?
H
Hoolitsemine ja hooldus on eriasjad.  /   00:59, 5. jaan 2018
Voodihaige saab kaheldamatult parema hoolduse hooldushaiglas või pansionaadis, kus on vastavad voodid, pesemisvõimalus teistmoodi korraldatud.
Paistad päris nooruke veel olevat, küll sul endal on ka kunagi see aeg ees, kui vanemad enam üksi hakkama saa või on raskelt haiged.
T
to kurb  /   01:41, 5. jaan 2018
Olen täielikult nõus sinuga. Osad inimesed ei saa aru mis asi on riik. Riik ei ole president ja valitsus, vaid meie KÕIK. Ja kui enamus ei taha sind üleval pidada, siis järelikult nii ongi. Igaüks peab ise oma eluajal juba mõtlema kuidas ta vanana hakkama saab. Kas teeb palju lapsi ja/või hangib kinnisvara. Uskmatu, kui palju sulle miinuseid laoti. See näitabki kui palju ajudeta ja ettemõtlemise võimeta inimesi meil on siin ühiskonnas
O
Oh ei  /   09:05, 5. jaan 2018
Meil on hoopis palju neid, kes REAALSELT teavad, mida tähendab oma väikesest palgast maksta maksud, kasvatada lapsed ja vajadusel tasuda veel ka hooldekoduarveid, sest dementset või erihooldust vajavat vanainimest ei ole võimalik üksinda kodus hoida ja tööl peab ju ometi käima.
T
to kurb ja to to kurb  /   02:12, 5. jaan 2018
võimalik, et paljudel on ainult 1 laps. ja ku see ka nt pole väga kõrgepalgaline, siis mis saab??
vanurid on eluaeg maksnud..riigile? makse.
2
2  /   03:42, 5. jaan 2018
nõus, et see on murekoht ja pension võiks kõrgem olla anyway; algne komm oli kantud üldisest suhtumisest kommentaariumis
P
peaks huvitama  /   07:13, 5. jaan 2018
seda mädanikku, kui ta oma toitu ja autosi ja maju ja laste nutifööne ja nende kasutatavat feissi üksi leiutama ja tegema panna
T
Tõesti kurb  /   02:14, 5. jaan 2018
Aga nii need asjad ju käivadki, et laps sünnib nii pisitillukesena, et temalt ei saagi ju hakata kohe nõudma, et mine nüüd tööle ja hakka kohe raha teenima. Kas sul endal pole siis lapsi (last)? Ja edasi, kõigi lapsed ei jõua ju ministritoolile, sest palju neid ikka sinna mahub. Pole pikalt tarvis keerutada, leian, et kui pensionär peab oma pensioniga läbi tulema, siis peaks ta ka vanadekodus ainult pensioniga läbi tulema. Kui riik jõuab hoolt kanda sisserändajate suurte perede eest, siis niipalju võiks ikka aidata, et personali palgad kinni maksaks
K
kurb  /   02:59, 5. jaan 2018
kui tahte, et "riik" kinni maksaks, kas olete ka nõus kõrgemat sotsiaalmaksu maksma, et "riik" saaks kinni maksta, ehk sa ise maksta ka teiste vanemate eest? Tahaks loogiliselt aru saada, kuidas mõttering käib.
K
kurb - kirjuta selgemalt  /   03:13, 5. jaan 2018
Tõesti ei saa sellest sonimisest aru. Mis tähendab see "riik" jutumärkides? Loomulikult peaks riik ka hooldekodusid toetama. Ja kui sa minult nõuad seda kõrgemat sotsiaalmaksu, siis tea, et olen pensionär ja minu pension pole võrdväärne mingi ministri, või kes tahes, tuhandetes eurodes pensioniga.
2
2  /   03:37, 5. jaan 2018
jutumärkides, kuna riigi raha tuleb ju inimestelt :) riigi tegevust ei kaitrsegi, tahtsin aru saada kuidas on parem mõte asja lahendada
K
kui  /   11:35, 5. jaan 2018
see sots maksu osa oleks sihtotstarbeline, siis kaaluks küll mõne protsendi rohkem maksmist. Meie riigis paraku kipub olema nii, et kütuse aktsiis, mis peaks teede remondiks minema, läheb suuremas osas ei tea milleks ja teid remonditakse eurorahade eest. Sotsiaalmaksust vähemalt pool läheb teenuse organiseerimiseks ja ainult pool jääbki arstiabi ja hoolduse eest maksmiseks. Riigi rahad on nagu meepott, mis tõmbavad mesimummusid ligi. Samasse ritta võib kirjutada ka hooldusteenuse õpetamise/ühtlustamise KOV-ides.
K
Ka inimene  /   12:15, 5. jaan 2018
Selle asemel, et ülal pidada mõttetult suurt riigikogu, ülerahvastatud ministeeriume, igasugu raha pilduvaid sihtasutusi ja MTÜ-sid, võiks rahva maksudest kogutud rahaga teha midagi vajalikku ja head oma praeguste ja endiste maksumaksjate jaoks. On seda palju palutud või nõutud? Miks nuumatakse seda rohkearvulist riigiaparaati, meil on ju e-riik ja töötajate arv peaks ju vähenema, mitte järjekindlalt suurenema. Kogu riigieelarve väljaminekute poole peaks väga kriitiliselt üle vaadatama ja igasugu imelikud read kõrvaldatama. Igasugu mõttetud mööda ilma ringi rallimised rahva raha eest võiksid lõppeda, igasugu oksendavate siilide aretamine võiks otsa saada ja kuna see aretus ei lõppenud positiivselt, oleks pidanud raha trahvina tagasi nõudma. Väikeste summade tagasi küsimise juures on riik kohe jaol, suured rahad jäävad tagasi nõudmata. Ei ole riigil raha puudust, südametunnistuse ja sündsuse puudus vaevab meie riigi juhte.
  /   08:16, 5. jaan 2018
Kui riik teeb selliseid ajupuudulikke seadusi, irvitab rahvale ylbelt nakku, kyhveldab iga sendi oma taskusse, no eks siis aidaku ka vanureid!!!
N
no mis  /   17:43, 5. jaan 2018
Nad ei taha ju, põhjusi leiab alati ,mitte ümbermõtlemist, mitte plaanide ümbertegemist pereringis, nad ei mõtlegi...Kergem on ju vanur kuhugi hooldusesse suruda ja siis käia paar korda kuus 5 minutit ta voodi juures vaatamas. Kahju.
E
Enn  /   00:13, 5. jaan 2018
Selliselt ei tundu Eesti riik jätkusuutlik olevat. Suur viga on see, et hooldekodudest on ärid tehtud. Iga ärimees Eestis peab tingimata rikkaks saama ''santide arvel'' (vabandage väljenduse eest, aga niisugune see Eesti elu on). Tegutsema peaks kindlasti ka riigile või omavalitsustele kuuluvad hooldekodud.
S
sos  /   00:36, 5. jaan 2018
suurem osa hooldekodudest kuulubki just nimelt riigile
K
kas ikka  /   01:21, 5. jaan 2018
on siia mõtet erihooldekodusi jms laduda. Nn vanade- v hooldekodudest on raudselt suurem osa kapitalismi teenistuses ja kust ka riigile, maksude kaudu, kopkas tiksub
N
no  /   07:31, 5. jaan 2018
Eestlane olla on uhke ja hää. Kui ei usu,küsige Ivolt,tema laulab teile kohe.
  /   08:18, 5. jaan 2018
...ja hooldekodu asukas on asi, mitte inimene!
T
to "huvitatu"  /   00:03, 5. jaan 2018
Tõepoolest, "vähk" on raske puue, kui sa enam tööd teha ei jaksa.
Õ
õiglus  /   00:02, 5. jaan 2018
Perekonnaseadus reguleerib: kui raha ei ole, tuleb raha kuskilt leida. Nii nagu ema ja isa on pidanud omalajal igale lapsele tagama miinimumpalga kuus, nii peavad lapsed tulevikus leidma raha hooldekodumaksudeks. Puhas nõiaring, peaasi, et riigilt keegi midagi küsima ei lähe.
Kui palju on Eestis peresid, kus isa maksab elatist, kuid ei kohtu erinevatel põhjustel lastega. Nende laste tulevik on saab olema sama tume, maksvad hooldekodumaksu pool tundmatule.
M
Mädanik  /   04:46, 5. jaan 2018
Lapsed maksavadki täna pensioni tundmatule inimmassile kellega pole neil mingit pistmist .
J
ja  /   06:12, 5. jaan 2018
kasutavad usinalt tundmatu inimmassi loodud nutifööne ja tundmatute poolt kasvatatud toitu ja tundmatute ehitatud autosi koos tundmatute poolt toodetud kütusega..
ja ega nad ka zukerbergi isiklikult ei tunne, aga feissis vahivad küll...
seda tahtsid öelda vist?
0
04:46  /   13:41, 5. jaan 2018
Jumal hoidku, ongi mädanik peas. Rahvas on oma maksudega korjanud elujooksul mitu pensioni kokku, millega rikkureid toidetakse ja preemiaid makstakse. Kas sellejaoks kasvab riigil Kadriorus rahapuudest park?
K
kui  /   11:38, 5. jaan 2018
üks lapsevanematest taotleb ainuhooldusõiguse kohtu kaudu ja kohus selle taotluse rahuldab, ei pea laps teise vanema eest tulevikus hoolitsema. Elatisraha peab aga too lapsevanem, kellel seaduse järgi enam last ei ole, maksma sellegipoolest!
O
Olev   /   23:51, 4. jaan 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
Õ
Õige!  /   00:57, 5. jaan 2018
Ma olen umbes 30 ja ma olen kahe käega poolt, eutanaasia peab seadustama! Ma ei kõhkleks teha pabereid, et kui midagi juhtub, et olen omale ja teistele koormaks siis saan minna rahus!
S
selles  /   12:32, 5. jaan 2018
vanuses ollakse valmis igasugu asjadeks, mis kaugel terendavad. Kui aeg käes, siis on võib-olla teine jutt. Ela vanemaks, siis võta jutt uuesti üles.
1
10.26-le  /   18:18, 5. jaan 2018
kui ma endale käe külge panen, mida siis need tunnevad, kes mind armastavad? Nende suhtes ei ole see õiglane. Kui ma ei taha juurviljana vegeteerida, peaks mul olema võimalus elust lahkuda nii, et kellegi tunded ei oleks riivatud.
V
vot nii  /   01:42, 5. jaan 2018
Enesetapp ei ole meil kunagi olnud keelatud. Ärge sundige teisi end tapma.
K
kui  /   11:39, 5. jaan 2018
ma ise enam ei saa, sest olen opijärgselt nii jõuetu?
H
huvitatu  /   23:28, 4. jaan 2018
Kas vähk on "raske puue" ja selle pealt saab pensionile lisa?
  /   01:23, 5. jaan 2018
loodan, et koged ehk omal nahal ära.
R