17 kommentaari

,
,,A,,  /   08:36, 5. veebr 2018
Kummaline on see elu meie ,,säästuriigis,, ! Mis majanduslik tõus ja parem elu, kui vaid kõige pealt kokku hoitakse?
S
Selline mõte  /   13:17, 15. jaan 2018
Vanureid ja hädalisi tuleb koguaeg lisa. EV pereseadus kohustab lapsed ja lapselapsed kas hooldama või maksma. Kedagi ei huvita, kas hooldajal on omadki pisikesed lapsed hooldada ja kasvatada. Millega need kõik küll elama hakkavad kui holdaja tasu on see natukene üle 40 € kuus + siis ehk see vanuri pension. Mida siis kui neid hooldatavid vanureid on rohkem kui see 1 ?
Antud hetkel peab vanuri laps ohverdama oma ja laste elu vanuri pärast. Kas lastel polegi õigust elada ja lastelastel? Kas see vanur on oma elu ohverdanud oma vanemaid hooldades?Oma elust loobudes ja tööst? Ilmselt pole. Järelikult on isekas oma lastelt seda nõuda. Mina oma lastele sellist tulevikku ei sooviks.
Huvitav kes EV s tööl käima jäävad, kui kõik kodus vanureid hooldavad? Palkadest vanadekodu maksudeks on vähestel võimalus. Enamus on sunnitud valima selle,et hooldavad kodus.
Minu meelest pole just riigi majanduse kohapealt eriti tark plaan. Parimas tööeas inimesed hooldavad kodus vanureid, selle asemel , et toota riigile.
Ise pakuksin välja tööl käivatele inimestele lisa maksu, mis läheks just nimelt vanadekodude jne jaoks. Nii on näiteks Soomes ja paljudes muudes riikides.
T
Tähelepanek.  /   13:58, 15. jaan 2018
Eestis ongi sujuvalt üle mindud vabatahtlikele ja annetustele (loe, kerjamisele). Ainult riigiisasid ei tohi kurnata.
V
Vana inimene  /   14:33, 15. jaan 2018
Selles valdkonnas on kõik ettepanekud head.Isiklikud valusad katsumused panid mind mõtlema nii enda kui ka oma laste peale. Jäin üksi elama korterisse,kus elasime enne kahekesi. Kui minu hooldamisega tekkivad kulutused, mida ilmselt ei kata minu pension,siis on võimalik korter kas müüa või üürile anda.Tallinna asukoht võimaldab seda.Minu laste 4 lapselistele perekondadele oleksid lisamaksud üle jõu. Aga kindlustusmaksud teatud mööndustega, mis arvestavad perekondade suurust, võiksid tulla küll.
V
Vana inimene  /   13:02, 15. jaan 2018
Hooldasin 5 aastat voodihaiget abikaasat, enamus aega kodus. Proovisin kõiki võimalusi, kogu aeg üksi ei suutnud, lastel oma pered ja kodud. Hooldushaiglates polnud võimalik pidevalt hoida,isegi tasu eest mitte.Võtsin endale hingetõmbeaega,et mitte kokku kukkuda. Leidsin ametlikult koduabilise ühelt hooldusettevõttelt. Sain veel ühe teenindatava, liialt kalli raha eest. Abistaja mõistis,et hind on liialt kallis ja pakkus töötamist mustalt. Lubasin kontakti pidada, siis jõudis kätte järjekord hooldushaiglas. Pärast mõningaid haiglaseiklusi saabus paratamatu lõpp. Probleemid on endiselt olemas ja selles rägastikus seiklejaid pole vähemaks jäänud. Minu teada on hooldusettevõtted maksutatud samade maksumääradega nagu enamus äriiettevõtteid.Majutusasutuste madalamast käibemaksust on räägitud kui saavutusest. Kas eraomandis hooldusasutus ei peaks olema madalamalt maksustatud?Kui hooldusasutuste võrk oleks tihedam, saaks ilmselt eraettevõtetelt tellida taskukohasemaid teenuseid, s.h. hooldatava kodus ja kasvõi mõneks tunniks päevas.
H
Hoolduskindlustus  /   12:53, 15. jaan 2018
nagu teistes EU riikides. Lastelt ja lastelastelt nii suurt summat nõuda on ebainimlik. Eripensionite kaotamine ja muu raha raiskamine ära lõpetada. Hooldekodu tasu väga palju vähendada ei ole võimalik
T
TotuAadu  /   10:26, 15. jaan 2018
Haigla päevatasud on väga suures osas Haigekassa kanda, selleks on vastav Leping ja lasteaedade ning koolide söögikorrad kompenseerib suures osas omavalitsus. Mingitest hiigelkasumitest hooldekodude puhul rääkida pole mõtet, kõige suurem kuluartikkel on töötasud (et leida üldse hooldusõdesid ja med. õdesid ning seejärel maksta neile haiglatega konkureerivat töötasu), lisaks toitlustamine ja ravimid/mähkmed ning hoone ülalipamiskulud, kusjuures erasektoris ei kompenseeri voodikohta Haigekassa ja toitlustamise osas ei ole ka omavalitsus abiks, seega suurendage oma silmaringi hooldekodude rahastamise ja kulude osas!
V
vanake  /   09:40, 15. jaan 2018
ainus mille paelt annab kokku hoida, see on omanike kasumi ahnuselt !
A
Aga  /   08:53, 15. jaan 2018
tuleb hakata ju kalli silla ehitusse panustama, ettevõtjatel jälle tore idee. Riik võikski maa peale tulla ja järgmiseks prioriteediks võtta hooldekodud, nende korrashoiud ja tasud. Üldse vanurite peale mõelda. Mitte lasta olukorda niikaugele minna, et kui riik teeb uue maksumuudatuse kuna eelnevaga tasusid kõik pensionärid ja töötajad maksid tulumaksu on see tehtud nagu oleks saanud hakkama suure kuriteoga. Seda peeti ikka pühaks ja ainuõigeks mida tegi võimul olev reformierakond ja kuidas julges seda muuta üldse keskerakond. Siin tuleks ikka terve tööaasta töötanud töötaja puhul mõelda kuhu kadus pensionile minnes tema töötatud aasta ja niisama pensioni tõstmine 6,3%-iga.Ühtemoodi kallinevad kõigile nii kütus ,kui toit ja teenused.
E
Elukutseline Setu  /   08:48, 15. jaan 2018
Kui ühe vanuri toitlustus maksab ca 60 EUR, kütmine/koristmine/valgustus ca 40 eur, saniteri teenus ca 100 EUR, ravimid + muud üld kulud ca 100 eur = 300 EUR. Kus kurat siis tulevad sellised röögatud hinnad. Andke aga aferistidel võimalus raha küsida ja nad küsivad. Sama analoogia järgi võiks siis ka kooli toitlustuse hinna tõsta 200 EUR-i kuus ja rääkida kuidas rahast ei tule välja. Tulge mõistusele!
Ü
üldiselt jah  /   15:07, 15. jaan 2018
EL-is on väga vähestes kohtades kaks inimest toas, Eestis hulgi neid seal, kuidas siis niipalju küttekulu jms. Vesi, elekter, toit, töötajate palgad, ravimid, mähkmed jne.
P
pesupesemine  /   15:08, 15. jaan 2018
üle 300€. :)
S
sest  /   22:00, 14. jaan 2018
enamus hooldekodusid on juba ammu erakätesse sokutatud , aga ettevõtja tahab ka elada, maailmas ringi rännata ja elust mõnu tunda. Tema eesmärk on kasum ja mida suurem on kasum, ehk puhastulu, ,seda parem on peremehel elada.
L
lisa  /   21:26, 14. jaan 2018
võiks teenida eutanaasiateenuse eest koos matuste korraldamisega ning kobedamad pääseksid koju peale vajalike meditsiiniteenuste osutamist.
K
kaak  /   19:57, 14. jaan 2018
Äkki on nii et haiglasoleku maksab suures osas kinni haigekassa ja patsient ei tea palju see tegelikult maksab? See voodipäevatasu mida patsiendilt küsitakse ei kata kindlasti kulusid.
K
kule kaak  /   22:07, 14. jaan 2018
maksku kes maksab, aga tagage eestlastele inimväärne elu ! Raha on riigil piisavalt. Ikka leitakse 10 milli siit ja kümme milli sealt, aga kui vaesuvale eestlasele vajalikke tingimusi luua , siis on aadelkonnas kisa lahti.
Tuleb meelde ühe ärkamisaja luuletaja luulerida:
See maa, kus sündinud, kasvanud ma ,
see maa ei ole mu isamaa,
See maa on Pudivere mõisasaksa maa.
T
Tyuiop  /   22:37, 14. jaan 2018
Mis su elul viga on? 10 milli siit ja 10 milli sealt oled sa kätte saanud. See teeb 16 EUR-i igale põhulõuale :)

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis