Aivar Riisalu (Stanislav Moškov)

Tallinna ettevõtluse valdkonna abilinnapea Aivar Riisalu ütleb Pealinnale antud intervjuus, et Tallinn ei saa kindlasti olla tossavate korstnatega ettevõtluskeskkond. Ta avaldab lootust, et valmis saab kasiinosaar ning Tallinn ehitab omale kruiisiterminali.

"Kõige jõulisem unistus on see, et Vanasadam oleks Tallinna linna oma ning vanalinna ja sadama vahele jääv ala üks tohutult atraktiivne turismimagnet," räägib Riisalu. "Linnahallis võiks valmida konverentsikeskus, alal liiguksid isesõitvad bussid jne."

"Kui me Vanasadamat endale ei saa, siis tasuks Tallinnal tõsiselt mõelda kruiisiterminali ehitamisele või omandamisele Bekkeri sadamas, see annaks Paljassaare piirkonnale täiesti uue värvingu," leiab Riisalu.

"Kui ma veel mõni aasta tagasi pidasin näiteks Märt Sultsi kasiinosaarte või üldse mingisugust nn saarte rajamise ideed vaimuhaiguse sünonüümiks, siis nüüd tundub mulle juba, et tegu on fenomenaalse lahendusega," ei pelga poliitik oma seniseid hinnanguid ümber vaadata. "Seal on madalik, selle peale on võimalik ehitada, ja see annaks linnale tohutult palju juurde."

Kõik majanduslikku potentsiaali omavad ettevõtted nagu jäähall või lauluväljak tahab Riisalu koondada ühe linnale kuuluva valdusfirma alla. "Need ettevõtted peavad olema veel paremini majandatud. Et ei tekiks mingeid auditi teemasid nagu Tondiraba jäähallis. Neid ei teki, kui asjad on mõistlikult juhitud," on mees veendunud.

Jaga artiklit

40 kommentaari

E
Ei noh  /   11:12, 16. jaan 2018
Casiinosaart on meile hädasti vaja, nagu märtsijänesele tripperit. Turist põrkab igalt ukselt meie hindu nähes tagasi. Suund on võetud Lätti. Kruiisi turist oskab samuti raha lugeda. Kohalik kasiino sõltlane läheb endale kõige lähimasse kasiinosse, rahakamad mängivad mitte Eestis. Neile seda saart küll vaja ei ole. Eesti on igas mõttes ääremaa, osalises mõttes arengumaa ja kasiinosaar ei muuda siin mitte midagi.
M
mnjah  /   10:35, 16. jaan 2018
aga mina küsin, mille olulise varjamiseks selline absurdne kont pööbli hambusse visati? Sest ükski reaalselt mõtlev inimene kaine peaga ei pea normaalseks sellist rumalat utoopiat! Me ei ole Dubai - meil ei ole sellist sooja kliimat ja naftarahasid. Miskipärast ei ole selliseid saari teinud ei rootslased, norrakad, taanlased, sakslased, soomlased jt., kuigi kõigil neil on samasugune mererand olemas, rahvast rohkem ja riigid rikkamad. Isegi Piiteri külje alla midagi taolist ei ole kavandatud. Nii et ainus loogiline võimalus on see, et niisuguse teemaga viiakse tähelepanu eemale oluliselt olulisemast, mida siis on lihtsam vaikselt ja vägisi ära teha... Asendustegevus, kuid - mille asendamiseks?

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis