Tänases saates on kolm külalist – Elis Nikolai, Martin Vendla ja Raul Krebs, kellega räägime vabatahtlikust tööst Tansaanias.

Kuigi Elis, Martin ja Raul läksid Tansaaniasse peaasjalikult inglise keelt õpetama, siis selgus, et lastel on enamuse sellest perioodist koolivaheaeg. Noored leidsid aga asjalikku tegemist – alustati omaalgatuslikult vahva heategevusprojektiga, milles koguti Eesti sõpradelt-tuttavatelt raha, et sealset kooli renoveerida ja uuendada. Kuigi tegemist oli erikooliga, oli see šokeerivalt halvas seisukorras. Näiteks laste kirjutuslaudu seinast eemale tõmmates leiti ükskord isegi eest vaglad.

Kuna kooliga puututi palju kokku, oskavad Elis, Martin ja Raul rääkida Tansaania kummalisest reeglist. Nimelt peavad kõik lapsed seitsmenda klassi lõpus tegema kaheksa eksamit ühe päevaga. Kui nendest ei saa läbi, pole enam võimalik edasi õppida. Ainus variant on muuta nime ja siis proovida eksamid uuesti teha.

Samuti tuli jutuks sealse politsei funktsioon pistise võtjana, kohalike meeletu positiivsus, hullumeelne kihutamine ja mis nipiga saada asju odavamalt.

Saadet juhib Liina Metsküla.

Tule ja jälgi meid Soundcloudis või Facebookis:

Jaga artiklit

20 kommentaari

R
R  /   23:36, 18. juuli 2018
Need nn "heatahtlikud" noored ei tea paris eluraskustest mitte midagi, mida tahendab võidelda depresisooniga ja koduvägivallaga, kus iga vale sõna eest saad sõimu ja ähvardusi kaela, kus terve elu on pidev võitlus ja pea uksi hakkama saama... Enamus neist "tublidest" noortest on päris üsna tasakaalukast perest ja teenivad müügivaldkonnas tuhandeid eurosid - kuidas siis on tubli selliste summade juures rännata? Ilmselt nad ei mõista, et paljud võitlevad tervise ja eluliste tagasilöökidega, kus valede tõttu visatakse tänavale, laimatakse jne jne. Rändavad ringi ja suudavad inimesi enda tööpostil ära rääkida makasu eesmärgil, samamoodi vaid enesele mõeldes rännatakse ringi ja kogutakse kuulsust. Elu ei ole "nagu mõtled, seda saad" Paljud ikka "ei mõtle" endale jama kaela, puudeid jne. Aga mida sellised eluvõõrad sellest teavad, arvavad et kõik saavad, kui tahavad. Ehk neiu on isegi üsna tore inimene, meeste kohta ei oska midagi väga head öelda, va oskavad endast head muljet jätta, mida müügikoolitustel opitakse.
.
.  /   18:51, 31. jaan 2018
Heatahtlike raha eest--vabatahtlikult--ja kusagil eksootikas.
Kõik me unistame sellest--ainult, et keegi peab ju töö tegemisega tegelema.
Et "heatahtlikult" raha annetada saaks.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis