23
fotot
Tauno Kangro valmistatud koer saab endale Jüri Aarma järgi nime (Talllinna TV)

Staarskulptor Tauno Kangro rääkis telesaates "Hästi, Eesti!", et leiab inspiratsiooni põhiliselt Skandinaavia mütoloogiast, religioonist, loomadest ja inimestest. Viimase inimesena inspireeris hiidkujurit teleajakirjanik Jüri Aarma, kelle järgi Kangro enda kätega valmistatud koerale nüüd nime kavatseb panna.

Looma nimeks saab Jüri. Nimevalikul mängis olulist rolli Jüri Aarma isiklikult, kes tööhoos Kangrot klaasateljees külastas ja kunstnikult koerapidamise kohta uuris. Üldiselt on Kangro peamiselt kassiinimene olnud, ent see ei takista teda koeravõtuplaane tegemast. 

"Ma olen küll elu aeg olnud kassiinimene, aga mul on kunagi lõuna-vene lambakoer olnud ja nüüd ma tahan ka kindlasti koera võtta. Mõtlesin ka selle peale, et kui ma võtan koera, siis kindlasti suurt kasvu, ja kindlasti kaks," ütles Kangro Aarmale, kes teda Tallinna Vabaduse väljakule püstitatud ateljees uudistamas käis.

VAATA PILTE JA VIDEOT!

Jaga artiklit

11 kommentaari

M
mel  /   13:50, 28. veebr 2018
kas see on nüüd siis kunst?
P
pealtvaataja  /   13:27, 28. veebr 2018
Midagi on koera juures väga valesti... Või kääbusrangisjalgsed korstnapühkijatest pronkskujud, ja anatoomiliselt väändatud penid ongi selle skulptori omapära ?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis