Evelin Võigemast (Teet Malsroos)

Näitleja Evelin Võigemast rääkis saates “Hästi, Eesti!”, et hakkas doonoriks kohe täisealiseks saades, sest vanemad olid aastaid eeskuju näidanud. Ka Evelini vend on doonor ja pere jaoks on vere andmine alati enesestmõistetav tegevus olnud.

“Mind on meditsiin ja arstide töö mingis mõttes alati paelunud,” rääkis Võigemast, kes mäletab selgelt enda esimest käiku Ädala verekeskusse. “Ajad olid 90ndate lõpus veel sellised, et ametiasutustes inimesed üksteisega liiga lahked ei olnud. Aga verekeskuses oli suhtumine teine – inimesed olid nii rõõmsad ja tänulikud, et sa tuled neile vabatahtlikult oma verd loovutama.”
Tavapärasest selgelt eristunud vastuvõtt liigutas näitlejannat toona vägagi.

Ja kuigi nüüdseks ollakse Eestis üksteise vastu kõikjal sõbralikumad kui 20 aasta eest, saab Evelin Võigemast verekeskuses alati sooja tunde ja tänulikkuse osaliseks. Ning põhjust on rohkem kui küllaga, sest Võigemasti soontes voolab üsna haruldase grupi veri.

Jaga artiklit

138 kommentaari

M
Möhh  /   12:47, 15. märts 2018
Kas Kaubamaja müüb juba verd ka?
N
Noh   /   23:21, 13. märts 2018
See kolli veri pidi ka väga ohtlik olema - umbes midagi sinna kanti vampiiri hammustusega. Nii et head inimesed - olge ettevaatlikud võõra verega, kui ei soovi kolliks või zombiks muutuda

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis