2
fotot
Urmas Sõõrumaa (Tatjana Iljina)

Sotsiaalse närviga megaärimees Urmas Sõõrumaa rääkis saates „Hästi, Eesti“ annetamisest.

Kunstimetseenist raskekaaluärimees Urmas Sõõrumaa on täiega zen ja vastupidiselt linnalegendile ei toeta ta kaugeltki ainult sporti.

„Seda raha, mida mina olen paigutanud teiste inimeste rõõmuks ja hüvanguks – mis mulle enam tagasi ei tule, no seda on ikka üsna mitukümmend miljonit eurot,“ ütles Sõõrumaa.

Ta toetab suuri peresid ning väikseid või puudustkannatavaid lapsi, ka loomi. Näiteks Tallinna loomaaia tiigrit Pootsmanit, et see endale elamisväärse kodu, Tiigrioru saaks. Kui selleks puhuks veel lisarahvast kampa kutsuda, ei ole 1+1 enam 2, vaid midagi sootuks rohkemat, on Sõõrumaa veendunud. Ja äritiigrina oskab ta peast arvutada küll.

„Kui keegi on võtnud selle projekti vedada ja räägib sellest, siis tulebki palju inimesi, võtab kätest kinni, tekib sünergia ja nii need asjad lahenevad,“ rääkis Sõõrumaa Tiigrioru kohta.

„Ühiskond on üks suur terviklik kooslus ja selles on ikka nii, et osad inimesed on edukamaks loodud ja osad ei saa üldse omadega hakkama. Ja ühiskond areneb ikkagi keskmist liini pidi,“ selgitas Sõõrumaa enda vastas istuvale Jüri Aarmale ja Artur Raidmetsale, miks osad projektid järelrahastust nõuavad. „Jõuad sa seda ühiskonna keskmist järele oodata? Siis sa teed eraalgatuse korras mõne projekti ära ja, ennäe imet, ühel hetkel on ühiskonna keskmine ka järele jõudnud.“

Sõõrumaa usub energeetikasse ja isegi ta pinnavirvendus on diip. Hästi, Urmas!

Jaga artiklit

20 kommentaari

A
Ahsoo...  /   09:55, 25. märts 2018
Minule on Urmas jokitamisega teinud kahju summas 46 000 eur. Meie suguseltsile kokku 230 000 eur. Nimelt läbi tankistide ja linnavalitsuse ametnike (ei olnud Savisaare valitsus siis) smugeldati omanike teadmata Rotermanni kvartalis kinnistud tankistidele ja järgnes "heauskne ostja" skeem ja kinnistud said Sõõrukale.
Oli lausa seadus tehtud, et sellise "kahetsusväärse eksituse" kompenseerimine käib EVP-dega, seda küll 55 korda madalama hinnaga kui turuhind.
Sellisel moel sahkerdati "kogemata" maha terve kvartal, aastatel 2000+.
Järgmisena läks isa korter mingile ebaselgele seadusjärgsele pärijale, kusjuures selle korteri oli isa toakaupa ostnud, ühiskorteris elavatele peredele korterid ostes ja kohutavas seisus korteri ise üles ehitanud. See korter müüdi eelmise aasta augustis 333 000 euro eest edasi. Selles küll Sõõruka osalus puudub- lihtsalt info.
Mina pole siiamaani sellistest materiaalsetest hävingutest üle saanud ja arvatavasti ka ei saa.
Ma ei usu, et Sõõrumaa ei tea, kuidas inimestel nahk üle pea veeti- seega filantroopi mängida on veidi kohatu.
Või mis?
N
Nõndalahke  /   10:00, 24. märts 2018
See raha, mis kulub Eesti noortesporti Itaaliast imporditud korruptsiooni juurutamiseks ja oma keskpärastele tütardele medalite kaelariputamiseks, võiks jääda "annetamata".

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis