Aprillis tõuseb paljudel pensionäridel pension (Alar Truu)

Aprillis viiakse läbi iga-aastane pensionide ümberarvutamine ehk indekseerimine, mille tulemusel pensionid tõusevad. Suurenevad ka töövõimetus- ja toitjakaotuspensionid ning kasvab rahvapensioni määr.

Pensionid tõusevad keskmiselt 7,6 protsenti ning aprillikuus väljamakstavad pensionid on juba ümber arvutatud. Rahvapensioni määr kasvab 175,94 eurolt 189,31 euroni.

Oma pensioni uut suurust saab inimene alates tänasest vaadata riigiportaalist eesti.ee– avaleht  e-teenused  kodanikule  toetused ja sotsiaalabi  minule makstav pension, toetused ja hüvitised.

Sel aastal on indeksi väärtus 1,076, millega korrutatakse läbi riiklike pensionite arvutamise aluseks olevaid näitajad – pensioni baasosa ja aastahinne, samuti rahvapensioni määr. Pensioni baasosa on 175,4 eurot ja aastahinne 6,161 eurot.

Indekseerimise tulemusena suurenevad pensionid umbes 375 000 pensionäril. Näiteks 44-aastase staažiga inimese keskmine pension tõuseb seniselt 415,6 eurolt 446,5 euroni.

Pension koosneb inimese personaalsest staažist ja sotsiaalmaksust, seetõttu võib vanaduspension suureneda natuke rohkem või vähem, kui 7,6 protsenti. Pensioni täpne kasv sõltub pensionäri pensionistaažist. Oma pensioni uue suuruse saab arvutada ka ameti kodulehel oleva kalkulaatori abil.

Lisainfot pensionite ümberarvutamise kohta leiab sotsiaalkindlustusameti koduleheltvõi infotelefonilt 661 0551.

Jaga artiklit

4 kommentaari

I
imelik  /   09:02, 11. sept 2018
Lähen 10 aasta pärast pensionile juba,aga millegipärast ei näe veel oma pensioni suurust!!! Kuskil mingi error sees
A
Aga  /   12:42, 4. apr 2018
mina teen tööd kuni pensioniiga kätte jõuab ja siis lähen ka riigiportaali vaatama oma pensioni suurust.Ei jõua seda õnnehetke kuidagi ära oodata.Eakatel peaks olema tegelikult ka hoiatus,et kehva tervisega mitte vaadata.Oht südameatakki saada on väga suur.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis