Risti koguduse õpetaja Annika Laats (Denes Kattago)

Risti kiriku pastor ja geide teiste ühiskonna liikmetega võrdse kohtlemise eest üles astunud Annika Laats leiab, et kirik ei peaks sekkuma ühiskondliku korralduse küsimustesse ja päevapoliitikasse, vaid tegema protsessidega kiriku sees ja jagama kirikusse mitte kuuluvatele inimestele lihtsalt kristlikke sõnumeid.

"Toonitan, et meid, kristlasi, on läkitatud ilmalikku maailma kõigi inimeste keskele, ent mitte eetilistes küsimustes ainuõigeid seisukohti deklareerima, vaid rõõmusõnumit jagama," ütles Laats Delfile antud kommentaaris. "Kirikukogu asi peaks olema protsesside reguleerimine kirikus sees. Tagatipuks viib antud eelnõu kiriku ka erakondliku poliitika keskele, ja see nüüd küll hea ega mõistlik ei ole," märkis ta.

Laatsi arvates näitab kirikukogul arutusele võetud samasooliste abielu seadustemise põhiseaduse kaudu välistamisele üleskutsumine, et kuulume jätkuvalt pigem ikka endisesse sotsialismimaade leeri. "Kummaline, et osa eestlasi näikse selle üle veel uhkedki olevat," ütles Laats.

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist. 

Jaga artiklit

153 kommentaari

N
nom.mees  /   18:05, 25. apr 2018
See kirikutegelane on ise samuti haige tüüp ja sellise loba ajamine on vaid üks vahend, kuidas saada kirikule raha juurde - et need homod tuleksid oma paa...rita..mist nende juurde registreerima ja loomulikult ka maksavad selle eest. Midagi muud siin mängus ei ole. Keegi ei usu, et ta teeb seda "ligimise armastusest" Need on tühjad sõnakõlksud.
M
Mis tal viga on  /   14:10, 25. apr 2018
Kirikuõpetaja proua Annika Laats on peast soe ja silmanähtavalt türann,psühhopaat,kes surub oma tahet vägisi teistele peale ja kahjustab inimesi.Temal ükskõik keda paari panna,kasvõi mitu korda,ristida ,matta peaasi ,et pappi saab.Kiriku tegelasi on palju,kes usust hulluks läinud.Neist on parem eemale hoida.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis