Riigiportaal eesti.ee (kuvatõmmis: eesti.ee)

Riigi Infosüsteemi Amet  (RIA) üritab muuta riigiportaali eesti.ee, nii et sealt oleks võimalik hõlpsamini infot leida ja leht lähtuks mitte ametniku, vaid kasutaja mugavusest. Tänavu ootab portaali ees mobiilisõbralikumaks muutmine, ütles RIA riigiportaali osakonna juhataja Raimo Reiman.

Reiman selgitas ERR-i uudisteportaalile, et muudatuste tegemisel on RIA suur eesmärk see, et riigiportaalis kodanikele pakutavad teenused oleksid võimalikult arusaadavad, lihtsad ja loogilised.

"See on meie kõige suurem fookus - leitavus, arusaadavus, lihtsus, kasutajakeskne mõtlemine, et inimene saaks oma asjad võimalikult väikese vaevaga tehtud, mitte ametniku mugavuse järgi," lausus ta ja tõi näite, et lapse sünni puhul ei peaks olema tarvis mitu korda erinevates kohtades oma andmeid sisestada, vaid peaks piisama ühest korrast ning mõned asjad võiksid toimuda automaatselt.

Muudatused viiakse ellu nii-öelda jupphaaval pikema aja jooksul.

Jaga artiklit

1 kommentaar

T
Trinidad jms UX-nõiad põletavad eurorahasid jälle vä? F yeah!  /   16:31, 8. mai 2018
Alles ta läbis ju mingi kahe aasta eest just selle sama jutuga et on vaja uuendada kuna sttagi ei leia üles sealt kusjuures enne seda on olnud sama jutt miski 10 aastat ikka...
Täiesti küündimatud mingid UXi inimesed kes on leidnud "kullaaugu" mingist kasutatavusest rääkides ise produtseerdies stta mida nad hiljem järgmise projekti käigus parandama asuvad...
Iseendile töö etteandmine paistab üsna tulus :-7

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis