Päästjad (Alar Truu)

Täna, kolmapäeval toimub Rakveres päästeala töötajate aktsioonikoolitus, millega päästjad soovivad rõhutada oma palkade tõstmise vajadust ning taotleda mitmeaastase kollektiivlepingu sõlmimist.

Kuigi siseminister Andres Anvelt lubas aprillis riigieelarve strateegia läbirääkimiste järel, et tulevast aastast tõusevad päästjate töötasud 20% ja täiskohaga töötava päästja brutokuupalk oleks tulevast aastast vähemalt 1000 eurot, peavad päästjad oluliseks ka tulevase palgatõusu kindlustamist mitmeaastase leppega.

Päästjate sõnul on nende palk olnud aastaid peaaegu muutumatu ja moodustab täna ületundideta 808 eurot. See on madalam isegi Läti ja Leedu ametivendade töötasudest.

Päästjad esitasid tänavu talvel tööandjale palganõude, mille põhieesmärgiks on leppida kokku aeg ja viis, kuidas jõutakse päästjate palkadega Eesti keskmisele järele. Tööandjale esitatud taotluse kohaselt peaksid päästjate palgad jõudma Eesti keskmisele järele aastaks 2022.

Päästjad viivad aktsioonikoolitused läbi neljas Eesti linnas. Aktsioonivõime tõstmise kõrval õpitakse uute liikmete organiseerimist.

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
Martin  /   08:58, 30. mai 2018
Päästjate palk peaks olema seotud keskmise palgaga. Päästjad peavad nüüd ise ennast päästma "vaevapalga" saamises, te olete ju rohkem väärt kui meie keskmine palk.
E
eesti  /   08:40, 11. mai 2018
ei ole riik, väike liivakasti mäng

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis