Isa koos kaheksakuuse tütre Leila al-Ghandouri surnukehaga.  (AFP/Scanpix)

Iisraeli armee kinnitab, et Gaza sektori ja Iisraeli piiril esmaspäeval toimunud veriste rahutuste väidetav noorim ohver, kaheksakuune Leila al-Ghandour, ei surnud pisargaasi tagajärjel, nagu väidab äärmusrühmitus Hamas, vaid raske haiguse tõttu. 

Iisraeli armee pressiteenistuse osakonnajuhataja Avichai Edri süüdistas Gaza sektoris võimul olevat äärmusrühmitust Hamas beebi surma ärakasutamises propagandistlikel eesmärkidel. 

Gaza tervishoiuministeerium väitis, et väike Leila al-Ghandour suri pärast pisargaasi sissehingamist. Uudis rahutuste noorimast ohvrist ja pildid tema matustest levisid kiiresti kogu maailmas. 

Avichai Edri sõnul on tal tunnistajaid, kes kinnitavad, et Leila al-Ghandour oli juba sünnist saati raskelt haige ning ta suri südamepuudulikkuse tagajärjel. Edri versiooni järgi lubas Hamas tüdruku vanematele maksta 3000 dollarit, kui nad räägivad, et beebi suri meelevaldusel sisse hingatud pisargaasi tagajärjel. Perekond tegigi seda ja sattus kohe meedia tähelepanu keskmesse.

 Gaza võimud väidavad aga endiselt, et nad ei ole valetanud ning pisitüdruk on ikkagi pisargaasiohver.  

Jaga artiklit

4 kommentaari

S
Seda, et  /   12:56, 18. mai 2018
Kindlasti syvendas sissehingatav gaas sydamepuudulikkust, ent asi pole vaid Leilas. Kas sajad Iisraeli sôdurite poolt tapetud inimesed on ainult number paberil? Iisraeli armee jôhkrus on uskumatu. Ja siis imestatakse, et kust see antisemitism ikkagi tuleb. Paraku nii on, et teistele näpuga näidates, näitavad kolm sôrme enda poole.
D
dr. Mõngel  /   09:20, 18. mai 2018
Aga kes valetab holokausti kohta?

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis