2
fotot
Annika Laats (Eesti seksuaaltervise liit)

Eesti seksuaaltervise liidu liikmed valisid oma aastakoosolekul 2017. aasta seksuaaltervise edendajaks Risti koguduse õpetaja ning hingehoidja Annika Laatsi. Auhinnaga soovitakse tunnustada inimesi või organisatsioone, kes on Eestis seksuaaltervise ja seksuaalõiguste valdkonnas eriliselt silma paistnud, kes on oma eeskuju ja entusiasmiga innustanud teisi, mõjutades sellega positiivselt kõikide inimeste elu ja heaolu.

Marie Abel, Eesti seksuaaltervise liidu president: „Annika Laatsi kandidatuur esitati meie liidu liikmete poolt, kuna tema avaldus kooseluseaduse teemal ETV arvamussaates „Suud puhtaks“ kõneles kõigi inimeste võrdsest kohtlemisest ja nende õiguste kaitsest, sõltumata nende seksuaalsest orientatsioonist.

Annika Laats rääkis saates nii: "Mina tunnen Jumalat halastajana, kes tahab, et inimesed elaksid harmoonias ja et puuduksid kõikvõimalikud lõhed. Kui ma mõtlesin sellele, milliseid inimesi on Jeesus kõrvale tõrjunud - sest minu jaoks on Jumal saanud inimeseks Jeesuses - siis ta on tauninud ainult neid, kes peavad ennast teistest paremaks, normaalseks ja õigeks. Ja neile, kes on teistsugused ja ühiskonna poolt kehvaks peetud, on ta sirutanud käe."

Eesti seksuaaltervise liit peab oluliseks just neid samu võrdse kohtlemise põhimõtteid ja me töötame igapäevaselt selle nimel, et kõigile inimestele oleks soost, seksuaalsest orientatsioonist, rassist ja muudest tunnustest sõltumata seksuaaltervisega seotud teave ja heatasemelised teenused kättesaadavad.“

Risti koguduse õpetaja Annika Laats oli auhinda saades meeldivalt üllatunud.  „Ma ei ole teinud rohkemat kui mu töö ette näeb – mu töö ja kutsumus on kuulutada Jumala tingimusteta armastust. Teie arstidena võtate oma patsiente vastu nõnda, nagu nad on ja sama teen mina. Inimesed, nende lood ja elud on ikka väga eriilmelised, ja kes olen mina, et nende üle kohut mõista või neid muutma hakata,“ lisas ta.

Auhind, klaasikunstnik Kateriin Rikkeni autoritöö „Mitmekesisus“, anti üle Eesti seksuaaltervise liidu juhatusega toimunud õhtusöögil, mille käigus arutati ka kiriku rolli üle seksuaaltervise ja inimese seksuaalsuse teemade käsitlemisel. Üheskoos mõtiskleti ka selle üle, kuidas leida edaspidi koostöös rohkem võimalusi inimeste seksuaaltervise eest kõnelemiseks ning inimese vaimse ja  füüsilise terviklikkuse  toetamiseks.

Jaga artiklit

70 kommentaari

K
kreisi mis toimub  /   17:00, 28. juuni 2018
ja teised seal kirikus ühesõnaga lihtsalt mingi võimu sabarakkude mtü
S
See...  /   15:19, 14. juuni 2018
...nali ei aja naerma ka enam. Ju ta nüüd Riigikokku kandideerib.Seal ju enamus temasuguseid ees.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis