Toomas Tõniste (Robin Roots)

Rahandusminister Toomas Tõniste avalikustas tänases riigikogu infotunnis selleks aastaks planeeritud alkoholiaktsiisist laekuvate tulude numbri, mis on taaskord väiksem varasemalt planeeritust ja seda 28 miljoni euro võrra. Kui lisada siia ka saamata jääv käibemaks 6 miljonit eurot, vähenevad tulud prognoosituga võrreldes hoobilt 34 miljoni võrra.

Kui eelmise aasta riigieelarves planeeriti 2018. aasta alkoholiaktsiisi laekumiseks praegu täiesti pöörasena tunduvad 341 miljonit eurot, siis seda summat korrigeeriti tänavu aprillis avaldatud kevadprognoosiga 286 miljonile eurole ehk 55 miljoni võrra allapoole.

Alkoholipoliitika teemal aru andnud rahandusminister Tõniste avalikustas aga, et sedagi numbrit on juba allapoole "korrigeeritud" ja lausa 28 miljoni euro võrra. See tähendab, et rahandusministeerium planeerib tänavu alkoholiaktsiisi tuludena eelarvsse laekuma hoopis 258 miljonit.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Jaga artiklit

47 kommentaari

M
mis siis veel saab,  /   21:11, 15. juuni 2018
kui kõik karsklasteks hakkavad? Kas siis hakatakse palka pudelites maksma, et riik püsima jääks?
A
aga  /   19:19, 14. juuni 2018
vaadake seda EU seisukohalt- ega raha EU-st ju kaduma ei lähe- pealegi kulutatakse kütusele rohkem raha lõppkokkuvõtteks ja alkoholi ostetakse ka tunduvalt rohkem. Käibemaksud ja aktsiis, mis EU riigid sisemiselt kokku teenivad on lõppkokkuvõttes ikkagi kasumis, kuna liidu liikmed käivad kaugemalt oma vajadusi rahuldamas ja kulutavad oma ressurssi.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis