Kui magnetresonantstomograafi jäetud patsient poleks põgenema saanud, võinuks mitmetunnine vangistus venida hommikuni. 

Mõne nädala eest unustati Tartu ülikooli kliinikumis patsient magnetresonantstomograafi (MRT). Uks keerati lukku, patsient jäi masinasse mitmeks tunniks.

Põlveuuringutele läinud patsient pidanuks masinas olema mõnikümmend minutit, kuid ühel hetkel tundus talle uuring ilmselt liiga kaua kestvat. Ta oli kinniseotult masinas, mis tegi hirmsat müra ja tekitas klaustrofoobiat. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

89 kommentaari

R
Rein  /   07:41, 22. juuni 2018
Tartu kliinikus unustai mulle kanüül kätte ja võeti ära pärast seda kui küsisin. Teine kord oli koormustest jalgrattal, Arstidel oli kõrvalruumis pidu ja käskisid õel selle ära teha, mulle pidi mingi ainet veeni laskma aeglaselt aga õde surus suure süstlatäie korraga sisse. Vajusin kokku ja kuulsin kui mul vererõhku mõõdeti 20/30.
M
Marika  /   01:19, 22. juuni 2018
Ülikooli Kliinikumist ei ole korralikud arstid ära läinud,vaid üldse Eesti haiglatesse on jäänud isamaa patrioodid ja need,kellele veel korda läheb meie tervis ja kes teevad oma tööd südamega ehk missiooni tundega inimesed,olgu need siis õed,põetajad või arstid.Imelik on,aga see,et Tartu Ülikool koolitab tasuta meie eestimaal tudengeid välja ja praktika saavad nad samuti Tartu Ülikooli Kliinikumist,tööle,minnakse,aga peale residendiks olemist ikka välismaale ja seda rahalistel kaalutlustel.No,ausalt öeldes meditsiin, eestis,ongi alamaksustatud ja selles ahelas teenivad omal alal kõige vähem põetajad,seejärel õed.Vene ajal suunati inimene tööle,aga praegu on meil vaba eesti ja euroopa,kus palgad ongi kõrgemad,kui siin,koduses eestis.Ja,mis oleks lahendus?Milleks melle see Ossinovski ja haigekassa,kui asjad ei toimi,nii nagu peab?Olen,ise opi ootel,aga haigekassal puudub raha antud operatsiooni teostamiseks ja esimesed võimalused tekivad,miilalgi oktoobris,teadis arst rääkida,sest haigekassal on hetkel rahad otsas.Inimesed ei saa oma ravi ka haiglas lõpuni teha,sest haigekassal puudub raha.Kes võtab vastutuse,arst soovib aidata,aga ei saa?

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis