Pilt on illustreeriv. (Mari Luud)

Sotsiaalkindlustusameti andmetel on alatest 1. juulist võimalik kasutada kuni viis tööpäeva lisapuhkust tööl käivatel sügava puudega täisealise inimese hooldajatel.

Lisapuhkepäevi saab tööandjalt küsida siis, kui hooldatakse sügava puudega lähedast (õde, venda, poolõde, poolvenda, ema, isa, vanemat või vanavanemat, abikaasat või registreeritud elukaaslast). Samuti saavad puhkepäevi kasutada sügava puudega täisealise inimese eestkostjad või kohaliku omavalitsuse määratud ametlikud hooldajad.

Ühe hooldatava kohta on selleks õigustatud inimestel kasutada 5 lisapuhkepäeva ehk kui lisapuhkepäevi soovib kasutada mitu õigustatud inimest, tuleb neil omavahel kokku leppida, kes mitut päeva kasutab. Hoolduspuhkust võib kalendriaasta jooksul kasutada kas päevade kaupa või järjest.

Puhkusetasu arvestatakse lisapuhkepäevade eest alampalga määras, mis 2018. aastal on 23,62 eurot päevas ja tööandja saab selle maksimaalselt kolme kuu jooksul pärast puhkuse kasutamist sotsiaalkindlustusametilt tagasi taotleda.

Jaga artiklit

3 kommentaari

A
ab  /   21:54, 21. juuni 2018
Et siis saaksid tasuta papa carlo juures käia ...eesti sotsameti hüüdlasuse! Testitud omal nahal!
H
Huvitav  /   17:00, 21. juuni 2018
kas keegi jõuab üldse sügava puudega inimese hooldamise kõrvalt tööl käia, et neid puhkepäevi nii lahkesti jagatakse.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis