Rõbakov on saanud aasta õpetaja tiitli (PEETER LANGOVITS / Postimees)

Ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Dmitri Rõbakovi hinnangul võib eesti ja vene kogukonna ühendamisele kaasa aidata üleminek kakskeelsele koolile.

Rõbakovi sõnul kardavad Vene rahvusest vanemad oma lapsi eestikeelsesse kooli panna, kuna nad arvavad, et nad ei saa siis ise lapsi piisavalt õpingutel aidata, kirjutab Eesti Päevaleht. Lahenduseks võiks aga olla taoline kakskeelne kool nagu Kalamajas, kus osa õppetööst toimub vene keeles – see oleks Rõbakovi meelest pehmem üleminek.

"Meil on Tallinnas üks heade traditsioonidega tugev eliitkool, kus juba umbes kümne aasta eest otsustati peaaegu 100%-lise keelekümbluse kasuks ehk kool muutub samm-sammult eesti kooliks. Kuigi idee on hea, on see mõnede õpilaste puhul kutsunud esile hoopis vastupidise reaktsiooni, rääkis Rõbakov, et mitmed on sealt koolist hoopis Venemaale õppima suundunud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

9 kommentaari

M
mode  /   12:48, 11. juuli 2018
arusaamisvõime ja kriteeriumid?
K
kui ausalt  /   11:23, 11. juuli 2018
Mida ikkagi ühendatakse nööpi pintsaku külge või pintsakut nööbi külge? Inimesel olla intellekt, ka keeleõppeks? Milles takistus, eriti riigis, kust lahkuda ei suudeta-taheta-osata-viitsita. Mugavuspagulased ehitagu oma riiki üles, paremaks, viisakamaks, intelligentsemaks... Siinsed noored sealhulgas. Ülim ülbus on kasutada hüvesid, mis ei teki iseenesest, ja järjepidevalt lammutada, viitsimata oma panust anda, sealjuures kramplikult mingit veidrat "oma" kinni hoides. Ilmselt ei ole Eesti pinnal enam miski enesestmõistetav, kui üks idapoolset päritolu kogukond pidevalt vastandumisega aega viidab, läänepoolne "lombi" tagune teisalt liberaliseerib, esialgu suuremate vastuoludeta, kuid hoopis järjekindlamalt. Sedakorda on tagajärjeks siinsete noorte emakeeleoskuse allakäik ja taandumine inglise keele ees... Vabatahtlikult, vastandumata ja kiiresti, ca 80 aastat versus uues "liidus" olemise ca 15 aastat. Eeskujud ja nende väärtushinnangud?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis