Eurorahatähed. Pilt on illustratiivne.  (TASS/Scanpix)

Lääne-Soomes Pohjanmaa maakonnas elavad 40aastased Minna ja Aapo on keskmise sissetulekuga, kuid elavad ometi peost suhu, vahendab Ilta-Sanomat.   

Kontoris töötava Minna brutopalk on 2500 eurot kuus. Sellest jääb pärast maksude maksmist järele 1800 eurot. Toiduainetööstuses vahetustega tööl käiv Aapo teenib 3000 eurot kuus. Sellest jääb pärast maksude tasumist järele 2000 eurot. Peres kasvavad viie- ja seitsmeaastane tütar. 

Neljaliikmelisel perel jääb igas kuus kasutada kokku umbes 3800 eurot, mis tundub esmapilgul päris suur summa. Tegelikkus on aga teine: Minna ja Aapo pere elab palgapäevast palgapäevani ja säästudeks ei jää mitte midagi, rõhutab Ilta-Sanomat. 

Täpsemalt kulub Minnal ja Aapol iga kuu korterilaenuks 900 eurot, autolaenuks 220 eurot, tarbimislaenudeks 234 eurot, kindlustuseks 200–400 eurot, kahe auto kütuseks 200 eurot, ravimiteks 65–100 eurot, lasteaiamaksuks 434 eurot, püsiarveteks (internet, TV, telefon, elekter jm) 1000 eurot ning toiduks 600–1000 eurot kuus. Seejuures ostetakse toit peamiselt odavpoena tuntud Lidlist. 

Pidev rahapuudus sunnib perekonda võtma laenu, mida makstakse tagasi puhkuserahast. 

Pereema Minna arvates valitseb Soomes keskmist palka teenivate inimeste suhtes ebaõiglus. Ta peab liiga suureks lasteaiamaksu. Samal ajal on töötud lasteaiamaksust ja ka muudest maksudest vabastatud. Nende eest hoolitseb omavalitsus. Minna ei mõista, miks peab tema, kes käib päevast päeva tööl, elatustase olema kehvem kui töötul. 

Jaga artiklit

237 kommentaari

  /   10:05, 6. aug 2018
Saadke see naine eestisse..
L
Lõpuks on kätte jõudnud teema,mille peale see teenitud raha ikkagi läheb!  /   21:47, 5. aug 2018
See on ilmselge kui palju teenitud rahast läheb maksude,toidu,riiete,majapidamis tarbete peale.Ja muudeks asjadeks.Me teame,et elu ei ole kuld mis hiilgab.Mitte kellelgi pole elu kerge.Seda tulebki nii elada,et saaksime järgmise palgapäevani ära elatud.Ehk siis ots-otsaga.Peaasi,et kellelegi võlgu ei jääks.Oleneb muidugi sellest,kui palju keegi palka saab. On perekondi,kellel on hiigelsuured laenud kaelas.Kellel suured ja kellel väiksed laenud.Tulebki nii arvestada,et kõhud oleksid kindlasti täis.Soovin omalt poolt kõikidele head ja tugevat tervist!

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis