Danske Bank (Ints Kalnins/Reuters/Scanpix)

Taani riigiprokuratuur alustas esmaspäeval kriminaaljuurdlust seoses väidetega, et riigi suurimaks laenuandjaks olev Danske Bank on oma Eesti filiaali kaudu seotud rahapesuga.

Juurdlus, mis järgneb Eesti võimude eelmisel nädalal astutud sarnasele sammule, puudutab võimalikku miljarditesse Taani kroonidesse ulatuvat rahapesu, vahendas ERRi uudisteportaal Reutersit ja Bloombergi.

Danske Banki aktsia väärtus on langenud käesoleval aastal ligi veerandi võrra pärast seda, kui ajaleht Berlingske väitis, et panga Eesti filiaal oli aastatel 2007-2015 seotud 53 miljardi Taani kroonini - ehk rohkem kui seitsme miljardi euroni - ulatuva rahapesuga.

Danske Bank on tunnistanud vigu seoses rahapesuvastaste meetmete rakendamisega Eesti filiaalis ning on seetõttu alustanud ka sisejuurdlust, mille tulemused peaksid selguma käesoleva aasta septembris.

Taani riigiprokuratuur märkis, et hetkel on veel vara öelda, kas uurimisele järgnevad ka mingid kriminaalkahtlustused või - süüdistused.

Jaga artiklit

10 kommentaari

D
Danske endine klient  /   12:53, 7. aug 2018
Rehe ja Vanajuur väärikisd küll tuusikut rootsi kardinate taha. Sellepärast nad tavaklientide suhtes nii ülbed olidki. Eriti täissöönud Vanajuur.
N
nagunii DB  /   11:36, 7. aug 2018
uuest aastast Eestis ei eksisteeri enam

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis