14 kommentaari

A
ainult imetleda  /   19:35, 16. aug 2018
küll see kajar on ikka üks tore ja tark poiss
E
erakond "tagasi stagnatsiooni"  /   19:15, 16. aug 2018
ühetaoline tulumaks kehtib ainult putini venemaal ja lukašenka valgevenes. sinna tahab reformierakond eesti tagasi pöörata
K
Kas sa ise ikka makse maksad?  /   18:45, 15. aug 2018
Kuidas sa saad öelda, et "seetõttu küsib 200 000 inimest riigilt vähem tulumaksu tagasi"? Vabanda, aga tuludeklaratsioon on eeltäidetud, sinu asi on ainult vaadata, ega maksuametil midagi kahe silma vahele ole jäänud. Kui oled rohkem maksnud, antakse antakse liigne osa sulle tagasi - "küsida" ei ole sul mitte midagi.
Mind isiklikult see maksuteema ei huvita - mu palk on selleks liiga väike. Ja Reformierakonda ma kindlasti ei vali. Te olite nii pikalt võimul ja tegite rahva heaks NII VÄHE! Ennem tulgu või EKRE võimule, ainult mitte reformikad! Selle viimase lause pärast mu kommentaar vist kustutatakse. Vihakõne, kas pole?
J
Jüri  /   16:22, 15. aug 2018
Kunagi lubas RE maksuvabasi laupäevi, tegelikult aga alustati kohe uute maksude loomise/suurendamisega (igasugused aktsiisid, töötukindlustus), samuti tõsteti käibemaksu. Lõpuks alandati ka natuke tulumaksu, aga mitte nii palju kui lubati ja loomulikult vähem kui muu maksutõus. Ka Kajar on RE-le kohaselt vait sellest, kust see raha tuleb, st milliseid uued maksud ja maksusuurendamised neil plaanis on. Ja kui tulumaksuvabastus peab olema võrdne, siis kindlasti need uued maksud on võrdse suurusega igaühele, mitte sõltuvalt sissetulekust. Või miks sa vaikisid selle kohapealt?
Juurika Jorss  /   11:23, 15. aug 2018
Jura võib ju ajada, nagu on aetud 25 aastat, aga vaikitakse kõrvulukustavalt teiste riikide praktikast. Nt. sakslased väidavad, et astmeline tulumaks annab riigile rohkem 4% maksutulu. See-eest pidurdab efektiivselt peamiselt riigiametites ja parteikontorites vohavat mentaliteeti sugulatele ja headele tuttavatele pressida välja võimalikult suur palk. Sama eesmärk on ju ka praegu peale pressitaval sotsiaalmaksu lael - kui ikka ettevõttes kõrgepalgaline ei too isegi niipalju tulu, et jõuaks sotsiaalmaksu välja teenida, milleks siis sellisele kõrget palka maksta??? Jutt, et kõrgepalgaline hirmsasti tööd rabab, on suur udu - mis tulu toob nõunike, konsultantide, keskastme juhtide jms. sooja õhu väljutamine majandusele, et maksta neile hiigelpalku?
E
Elukutseline Setu  /   13:08, 15. aug 2018
Erakonnaga kes tahab jätkuvalt rikkamaid vaesemate arvelt toetada on kõik selge. Võib ju oma tegelikku eesmärkki igasuguste sõnakohmakate taha peita aga see paistab kaugele. See seltskon ei ole suutelin mõistma, et äritsemise asemel on vaja tegelikku ettevõtlust ja tootmist, et soodustada tuleb mitte Hiina kauba vahendamist vaid töökohtade loomist ja millegi tootmist, et sotsiaalsed varanduslikud hiigellõhed on ühiskonna ja majanduse arengut pärssiv tegur. Nii kaua kuni nad sellest aru ei saa on tegemist ühiskonnale kahjuliku poliitilise liikumisega.
L
Lolllllll  /   07:19, 15. aug 2018
Miks te Refid siis ei teinud seda. Aega teil ju oli.??????
E
Eks  /   10:08, 15. aug 2018
ref tahab ühineda Venemaaga, siis saabki endale ihaldatud maksusüsteemi.
P
Protsent  /   22:36, 14. aug 2018
Need, kes arvavad, et ühetasemeline maks on ebaõiglane pole koolis protsendi põhimõttest lihtsalt aru saanud.
See, kes teenib 3000 maksab rohkem makse kui see, kes teenib 1500. Isegi siis kui protsent on kõigil sama.
Maksuvaba miinimum tagab selle, et need, kes teenivad vähem, maksavad proportsionaalselt ka vähem.
See suuremapalgaliste peedistamine on lihtsalt edumeelsuse ning pingutuse eest karistamine. Kuid eks pingutada on ju nii erikuradima raske. Lihtsam on käsi pikkas riigi poole upitama.
P
Protsent  /   22:37, 14. aug 2018
* upitada
J
ja jah  /   10:13, 15. aug 2018
Mina olen vaene penskar maalt, mul on auto, sest muidu ei saa hädapäraseid asju vahel teha, sõidan keskmiselt kuus korra, aga kindlustust pean maksma terve kuu eest, selle eest saavad jälle rikkurid, kes sõidavad iga päev, oma kindlustuse odavamalt, lisaks maksan kinni ka rohelise kaarti, mille saavad väljamaale sõitjad siis odavamalt. Kas see pole ebaõiglane, kui mina pean neid rikkureid sponsoreerima oma 320 eurisest pensionist, aga nemad virisevad oma kommirahast ilmajäämise parast? Niisuguseid näiteid võiks rohkemgi tuua.
P
Pensionär Rein  /   12:49, 15. aug 2018
Protsent on üks sajandik, mis ei sõltu õiglusest/ebaõiglusest ega tulumaksukorraldusest. Tulihingeline RE pooldaja, korrates vana RE tulumaksualast mantrat, ei tee ka vahet üheastmelisel (kõik maksavad ühesuguse protsendi töötasust) ja ühetasemelisel (kõik maksavad ühesuguse summa) maksul.
K
Kapott  /   19:50, 14. aug 2018
Progressiivne tulumaks on silmakirjalikkus, kaastunde simuleerimine seal, kus endal puudub südametunnistus isiklikult midagi ära anda. Miks ma peaks annetama isiklikust taskust? Las riik võtab seal ülevalt.
P
Protsent  /   22:38, 14. aug 2018
Riik võtakski sealt ülevalt rohkem. Küll aga mitte ebaõiglaselt rohkem.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis