Viljalõikus (Aldo Luud)

Põllumehed on pahased, et avalikkusele levitati uudist, nagu oleks riik andnud põllumeestele põuakahjudeks 20 miljonit, kuid tegelikult pakutakse hoopis protsendiga laenu, kirjutab Maaleht.

“Seda 20 miljoni laenamist põllumeestele kajastati pressiteates selliselt, et rahval ja üldsusel jäi mulje, nagu põllumees oleks “jälle” midagi saanud. Ilma probleemi ja teksti süvenemata tekkis arusaam, et põllumeestele jagatakse toetusi põuakahjude leevendamiseks. Tegelikkuses ikkagi eraldati raha laenudeks, millega põllumees saab tasuda põuakahjudest tingitud kohustusi,” tõi esile noor põllumees Marek Kruusla, kes juhib Põlvamaal Hurmi Agro OÜd.

“See kiire käibelaen pole muud kui lühiajaliste finantskohustuste refinantseerimine pikaajalisteks kohustusteks. Kas saavutad kokkuleppe kokkuostja ja/või pangaga või maksad käibelaenuga,” selgitas Kruusla. 

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

Jaga artiklit

16 kommentaari

M
möller  /   21:49, 23. aug 2018
lihtsalt huvi pärast, peale esimesi kollasesse pressi ilmunud kaebusi põuast ja toetuste vajalikkusest, hakkasin jälgima ilmateenistuse vihmaradarit. ja mis selgus - praktiliselt iga päev mil eestis olid 25 ja rohkem soojakraade tuli erinevates paikades hoovihma, või konvektsioonvihma või kuidas see õjge nimetus oligi. iga päev erinevates kohtades. suur põud on suur vale. vett oli piisavalt ja soojus vaid aitas saagi kasvule.
mitte mingit sademete statistika salvestust riigi poolt viib hiigelpettusteni.
lihtsalt järjekordne suur vale riigilt toetuste väljapressimiseks!
J
ja miks peaks  /   21:22, 23. aug 2018
hästi elavad, par.asiidid!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis