Terviseamet (Teet Malsroos)

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo kinnitas, et menetlus kloordioksiidi ehk MMS-i suhtes käib, kuid menetluse huvides ei saa detailidest täpsemalt rääkida.

ERR vahendab, et Terviseameti peadirektor Merike Jürilo kinnitas Vikerraadio saates "Uudis+", et seaduseid ja regulatsioone on piisavalt, mis võimaldavad teha järelevalvet ka nn piiripealsetele toodetele, mis pole seaduse mõistes ei ravim ega tervishoiuteenus.
"Meil kehtib rahvatervise seadus - ei tohi levitada väärinformatsiooni toodete kohta, mis võivad ohustada inimese elu või tervist; reklaamiseadus ütleb, et tooteid ei tohi müüa agressiivsel moel või valeväiteid esitades. Kosmeetikatoodete määrus ütleb, et kosmeetikatooted peavad olema märgistatud vastavalt sellele, mida nad tegelikult teevad ja sisaldavad. Kemikaaliseadus kehtib," loetles Jürilo.
 
Möödunud nädalal hämmastas kogu Eestit taas juhtum, mil salajasse MMS-i gruppi kuuluv eestlane kirjeldas, kuidas ta enda lapse haiget sõrme MMS-i ja DMSO lahuse abil ravib. Pildil olev sõrm nägi aga väga õnnetu välja - kommentaarides spekuleeriti, et see vajab juba amputeerimist.

Jaga artiklit

17 kommentaari

S
Stella  /   23:19, 25. aug 2018
Selline ema on täielik idikas.Verevalumis sõrm leotatud soojas vees.Sellesse ilmselt on sekkumas ka Soome lastekaitse.Hea ,kui selliselt laps ära võetakse.Ei lähe poolt aastatki,kui kuuleme nutulaulu,et Soomes kiusatakse eestlasi.Aidake.
  /   20:35, 25. aug 2018
Sada seadust aga ühestki kasu ei ole. Kõik nad räägivad üksteisele vastu. Kas on siis raske mõni seadus ka konkreetne teha, mis tõesti on üheselt mõistetav nii rahvale arstidele kui ka posijatele.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis