Hendrik Agur (Martin Ahven)

Kõige hullem on see, kui kool eirab noorukite halba käitumist, ütles Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Hendrik Agur kolmapäevases "Vikerhommikus" Tallinna noortejõukudest rääkides.

Aguri sõnul on äärmiselt kahetsusväärne, et politseijuhid väidavad, et kuritegevus pole oluliselt suurenenud. Tema arvates ei tohi kurjusele ja labasusele kohta olla ning selle suhtes peab kehtima nulltolerants.

Kuna jutt käib Tallinna noortest vanuses 13-19, siis järelikult on laamendajad ja provotseerivalt käitujad Tallinna koolide õpilased. "Küsimus on see, kas koolid ja koolijuhid teavad, kes neil õpivad ja milline on nende inimeste kultuuritaust ja kuidas on kool õpetanud ja mõjutanud selle noore inimese kasvamist. Loomulikult teine pool on kohe kodu seal juures, aga igal juhul ei tohiks pead liiva alla peita," on Agur veendunud.

Direktor väitis, et pöördus ka oma kooli õpilaste poole ning lubas, et kui ta peaks tuvastama, et ka mõni Gustav Adolfi gümnaasiumi õpilane sellises kambas osales, võtab ta selle õpilase suhtes isikliku vastutuse. "Loomulikult me ei viska teda välja. Noorega peab rääkima, teda toetama, leidma käitumise põhjused, teda mõjutama ja mõistma," ütles Agur ja lisas, et ta loodab, et teiste direktorite seisukohad selles küsimuses on samasugused. "Kõige hullem on vaikivalt mööda vaatamine ja õla kehitamine, et mida mina teha saan."

Jaga artiklit

37 kommentaari

S
Segi?  /   02:22, 1. sept 2018
Koolil pole siin midagi teha. Lastel on karistamatuse tunne. Tänage riiki idiootsete seaduste eest. Kui vanemad lapse karistamise pärast kohtusse juba antakse ja lapsele valuraha määratakse, siis mida tahta ? Koolis vaatab õpetaja kurja pilguga otsa- ahistamine, võtab õlast kinni, et kaklejaid lahutada- antakse kohtusse. Loomulikult on õpetajatel pärast selliseid juhtumisi savi. Welcom to Estonia ja maitseme nüüd seaduste ja vabakasvatuse vilju.
N
nimi  /   18:27, 29. aug 2018
Kui veidrad kambad tekiksid mai lõpus, siis oleks jutul mõtet. Kuna nüüd on augusti lõpp ja vahepeal on olnud 2 kuud koolivaba aega, siis kahju küll, nii võimas Agur ei ole. Enamus õpilastel oli targemadki teha, kui koolipapa tegevustel silma peal hoida. Kui kool pihta hakkab, siis on õpilased 8 tundi koolis ja teine 8 voodis. Ülejäänud 8 tundi päevas võib olla kooliga seotud, kuid vähemalt pooles osas mitte. Nii et kooli panus 50%. GAG'is võiks matat ikka jagada. Nii, et kambandus on rohkem kodu ja sõpradega seotud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis