Merle ja Marguse peres on kõik inimesed osalise või täieliku töövõimetusega ning toetused on teadupärast väikesed (Mari Luud)

Osalise töövõimetusega Merle Aaspere hooldab koos enda sügava puudega abikaasa Margusega nende autistlikku poega, 22-aastast Madist. Vaatamata töövõimetusele müüjana töötav naine on mures, sest haldusreformi tõttu ei saa nad enam vallalt hädavajalikke toetusi.

Vanemad püüavad poega võimalikult iseseisvaks kasvatada ning suunasid ta Räpina aianduskooli aedniku abiks õppima, kirjutab Eesti Päevaleht. Ilma vallapoolsete toetusteta on aga Madise edasised õpingud küsimärgi all.

Vald pakkus välja, et Madise tugiisikuks ja autojuhiks peaks hakkama Madise töövõimetu isa, kes niigi poja eest igapäevaselt hoolitseb ja tasuks oleks vaid 30 eurot.

Kuidas vald enda otsust põhjendas, loe Eesti Päevalehest.

Jaga artiklit

47 kommentaari

L
lugeja  /   18:40, 5. sept 2018
Päevalehe täispikas artilkis ilusti kirjas, et majutus maksab õpilastele 300.- kuus, st et 3 ööd nädalas ja 4 nädalat kuus ehk 25.- öö. Kas see pole liigne luksus? Kas kool ei suuda odavamat majutust pakkuda, keegi rikastub puuetega inimeste arvelt. Kui vaadata Räpina Aianduskooli majutuse hindasid, siis on 10-kordne vahe. Miks võetakse puudega noorte majutuse eest sellist hinda?
L
lugeja  /   16:42, 5. sept 2018
See on luksus, noormees magab nädalas 3 ööd/ 4 nädalat kuus majutusasutuses ja selle eest maksab 300.- Las kool tegeleb odavama majutusasutuse otsimisega, õpilaskodudes ei saa öö maksta 25.-

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis