2
fotot
ILUS ILM (LAURA OKS)

Kuigi lõppenud suvi oli mitmete näitajate poolest erakordne - keskmisest kuivem, soojem ja ka päikesepaistelisem - ei olnud riigi ilmateenistuse spetsialistide sõnul tegu siiski rekordiliselt sooja, kuiva või päikeserikkaima suvega ajaloos.

Suve keskmine õhutemperatuur oli 17,8 °C (norm 16,0 °C) – sama soe oli suvi ka näiteks 1972. aastal. Normist sadas oluliselt vähem sademeid ning paistis rohkem päikest. Küll aga oli suvi huvipakkuv temperatuuride poolest: suve maksimaalseks õhutemperatuuriks mõõdeti 29. juulil Tallinn-Harku aeroloogiajaamas 34,2 °C. Suve madalaim temperatuur tuli aga Väike-Maarja meteoroloogiajaamast, kus 7. juunil fikseeriti -0,1 °C.

Tänavune suvi (Riigi ilmateenistus)

Millised paigad noppisid veel rekordeid?

Kunda – suve kõige kuivem koht (sademeid vaid 85 mm, norm on 220 mm).

Võru – suve sajuseim koht (sademeid 222 mm, norm 249 mm).

Roomassaare – kõige päikeselisem (kokku 1028,8 tundi) ja ka kiireima tuulega koht (27,4 m/s, mis mõõdeti Roomassaare rannikujaamas 19. juunil).

Tartu – päikesevaeseim koht (756,8 tundi).

Juuni oli Eesti kõige jahedam suvekuu keskmise õhutemperatuuriga 15,0 °C.

Juuli kõige soojem suvekuu Eesti keskmise õhutemperatuuriga 19,9 °C.

August kõige sajusem suvekuu Eesti keskmise sajuhulgaga 81 mm.

Jaga artiklit

9 kommentaari

O
oo  /   08:17, 8. sept 2018
Ilmajaamades ja ilmatedustajate seltskonnas võiks tööl olla ka neid inimesi, kellel on omaenda mälu. Oma teadliku elu 70-st aastast ei ole mul ühtki mälestust ühestki suvest, kus oleks neli kuud vihmatu olnud. Miks ma seda tean - olen maalaps ja alati teadnud, mis on loomasööda varumise mured. Üks aasta on olnud selle aja jooksul nii vihmane, et ei saanud teha peotäitki heina. Ja see üks 50-ndate aasta on meelde jäänud kui katastroof, mis ei kao mälust. Sest nõukaaja maainimene elas ainult tänu sellele, et oli lehm laudas.
M
maamees  /   15:14, 5. sept 2018
küll puu ja juurvilja ning piima juustu hinnad tõestavad kas oli või olnud

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis