3
fotot

Möödunud nädala keskel viis hunt Järvamaal Albu vallas asuvast talumajast kaasa väiksemat kasvu koera. Isendi küttimiseks väljastas keskkonnaamet teisipäeval eriloa.

Ameti pressiesindaja Sille Aderi sõnul anti eriluba hundi küttimiseks Järvamaal Vetepere ja Järva-Madise küla halduspiirides. Ta lisas, et küttida võib siiski vaid konkreetset nuhtlusisendit ning sestap on ka jahipidamise luba antud just sellele territooriumile.

"Järvamaa hundi puhul sai otsustavaks tema üsna ebatavaline käitumine – hundi tungimine inimese eluruumidesse. Sellistel huntidel on vähenenud inimpelglikkus ning suure tõenäosusega võib ta ka edaspidi koduloomi murdma tulla," selgitas Ader.

Järvamaa jahindusklubi esimees Mati Hõbemägi sõnas, et luba jõudis nendeni täna. Ta lisas, et jahimehed on probleemset hunti ringi liikumas näinud, kuid pärast möödunud nädalal toimunut pole susi koduloomi murdnud.

Jaga artiklit

29 kommentaari

I
ilus tüdruk  /   11:29, 6. sept 2018
taksikoerad on julged, kiired aga antud juhul polnud koeral võimalust - ruumi, kus võitlusse asuda. Hunt oli valmis haarama aga koerake...
S
see pole hunt  /   22:38, 5. sept 2018
vaid vene spioon,koera viisid oravad minema.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis