4
fotot
Võibolla on eelseisev nädalavahetus viimane võimalus rannamõnude nautimiseks (HEIKO KRUUSI / Linnaleht)

Soojasõbrad võivad rõõmustada, sest vähemalt tuleval nädalavahetusel tõuseb õhutemperatuur taas 25-26 soojakraadini. Paraku kestab selline ilm vaid nädalavahetuse lõpuni. Järgmisel nädalal on ilm taas jahedam.

Neljapäeval Eesti kohal olev madalrõhuvöönd nõrgeneb ning niiskust jääb veidi vähemaks. Hoovihma võimalus kahaneb päeva peale. Idakaare tuul on nõrk. Õhutemperatuur on 20..25°C.

Neljapäev (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Reedel madalrõhuvöönd nõrgeneb, aga jääb Läänemere kohale, Eesti idapiiri taga aga tugevneb kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail on ilm valdavalt sajuta, kuid öösel laialdaselt udune. Idakaare tuul on enamasti nõrk, põhjarannikul ulatuvad kirdetuule puhangud kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9..10°C-st sisemaal 16°C-ni rannikul, päevaks lisandub sooja ning termomeetrinäidud tõusevad 23..26, idakaare tuulele avatud rannikul 20°C lähedale. 

Reede (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Laupäeval püsib Läänemere kohal madalrõhuvöönd, Venemaal aga ikka kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail on lõunakaarest saabuv õhumass pisut niiskem. Suuremal osal Eestist on ilm sajuta, õhtul suureneb saartel hoovihma võimalus. Tuul on enamasti nõrk ja puhub idakaarest. Öine õhutemperatuur on sisemaal üle 10°C ja rannikul üle 15°C, päevasooja 22..25, saarte rannikul 20°C ümbruses.

Laupäev (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Pühapäeval kõrgrõhkkonna mõju tasapisi väheneb, sest üle Skandinaavia laieneb Läänemerele madalrõhkkonna serv, lisandub niiskust ja saju võimalus suureneb eelkõige Lääne-Eestis, õhtul võib sajuhooge ka ida pool olla. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal 10°C-ni, päeval Lääne-Eestis 17..20, ida pool kuni 25°C.

Jaga artiklit

7 kommentaari

A
AUTOJUHT RAKVEREST VOLVOGA  /   06:37, 9. sept 2018
pepu on igal naisel ainult maitsed on erinevad.nõrganärvilised ärge kommige.vaadake oma nutti
E
Ei saa aru  /   15:46, 7. sept 2018
Milleks see palja ahtriga tädi oli vaja siia panna?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis