(MARIANNE LOORENTS)

Kui Eesti vanglates on suitsetamine keelatud, siis miks on uude kohtumajja projekteeritud maksumaksja raha eest suisa mitu suitsuruumi? Kas pole tegu ebavõrdse kohtlemisega? Ja kas ei peaks just riigiasutused olema tervistedendava käitumisega hoopis eeskujuks? 

Leanyka Libeon, justiitsministeeriumi pressiesindaja: Vangla suitsetamiskeelu peamine eesmärk on tagada, et inimesed ei satuks olukorda, kus nad on sunnitud taluma teiste suitsetamist. Mitmed riigid on jõudnud sarnaselt Eestile järeldusele, et osaline suitsetamiskeeld vanglas seda piisavalt ei taga. Kui mõnes kohas on vanglas suitsetamine lubatud, siis on tihti võimalik toimetada sigarette ka ruumidesse, kus suitsetada ei tohi ja kahjustada sellega teiste tervist.

Kohtus seevastu ei saa tekkida olukorda, kus keegi oleks sunnitud viibima ruumis, kus suitsetatakse. Seega ei saa kohtumaja ja vanglat selles mõttes võrrelda.

Nõustume, et riigiasutused peaksid olema tervistedendava käitumisega teistele eeskujuks. Kuna kohtumaja projekteerimine ja ehitamine oli pikk protsess, siis kajastab see lähteülesande koostamise aegset arusaama riigihoonete ruumiprogrammist. Kindlasti võiks sõltuvalt riigi tubakapoliitika arengust kaaluda, et tulevikus avalikkesse hoonetesse suitsuruumide projekteerimisest loobutaks.

Superministeeriumis ühtegi suitsuruumi ei ole ning see hoone on juba ammu valmis ja kasutuses. Miks justiitsministeerium lähtub oma tegevuses aegunud arusaamadest? Kas riigil puudub ses osas ühtne poliitika? 

Leanyka Libeon: Tubakaseaduse kohaselt on suitsetamine lubatud ka riigiasutustes, kui selleks on eraldi suitsetamisruum. Kas sellist ruumi on kavandatavasse hoonesse vaja või mitte, sõltub juba konkreetsest projektist ja lõppkasutajate otsustest.

Jaga artiklit

8 kommentaari

M
mees 58  /   16:00, 7. sept 2018
jätab külmaks.minu arust võiks kõik tubaka tehased õhku lennata.kuulasin isa nõuannet enne võta pits kanget kui haised ngu tuhatoos
V
Vanamees  /   14:42, 7. sept 2018
!00 aastat suitsetatud ja nüüd surevad nagu kärbsed ...!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis