Traumapunkt (Teet Malsroos)

Erinevalt eelmistest aastatest kulgevad tervishoiutöötajate uue kollektiivlepingu läbirääkimised vähem meedias ja rohkem kabinettides. Siiski tõdeb haiglate liidu juht Urmas Sule, et pinget on koosolekutel küllaga.

ERR-i raadiouudised vahendasid, et kui kõik tervishoiutöötajate soovid haigekassa tuleva aasta eelarvele kokku lüüa, peaks see kasvama 238 miljonit eurot. Tegelikuks kasvuks prognoostikase 165 miljonit ja tervishoiutüütajate ootused sellest on vaid üks osa. Muuhulgas peaks oluline lisaraha minema arstiabi kättesaadavuse parandamiseks. 

Tervishoiutöötajate soovid pole odavad. Arstide minimaalne tunnipalk võiks arstide liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul tõusta euro ja 15 senti ehk 12,5 euroni. Urmas Sule sõnul on haiglate liidu ettepanek teistsugune.

"Meie ettepanek oli see, et see palgakasv, millega riik tervishoiusektoris arvestama peaks, peaks olema riigi keskmine pluss üks protsent," rääkis Sule ERR-ile. Aga kui võtta näiteks teise kvartali palgaarvestus, oleks see arstide soovist ikka umbes 30 senti väiksem. Teine teema, mille üle veel pikalt arutleda saab, on töötajate tasu öösiti ja nädalavahetustel, mis Katrin Rehemaa sõnul võiksid kasvada kuni pooleteisekordseks.

"Mitmete teadusuuringutega on tõendatud ka see, et selline valvetega ja öösel töötamine mõjub ka tervisele halvasti. Kindlasti tahame, et selline töö oleks paremini tasustatud. Muidugi see ei võta neid kahjulikke toimeid ära, aga võimaldab vähemalt siis, kui on puhkeaeg, kvaliteetsemalt puhata."

Tervisehoiutöötajad soovivad lisaks suuremale palgale ka rohkem lisakoolitusi ja pikemat lisapuhkust. 

Jaga artiklit

4 kommentaari

S
sant  /   17:09, 7. sept 2018
mille eest.oleks vaja põlve vahetada järjekord üle mõistuse kui jooksed kukruga eelis järegord ja sama arst
M
Mina tahan, et  /   15:59, 7. sept 2018
meditsiini töötajad vütavad vastutuse oma töö ja suhtumise eest, et nad ei alandaks vanureid /nii vanu ei hakata ravima, sest vaadaku oma passi, nii kui nii surevad varsti ära/, haigeid / võetakse ring-kaitse, kui on vaja varjata kolleegide käitumis-ravi vigu/ , lapsi/ keeldutakse operatsioonidest, ilmapõhjuseta, pannakse valed diagnoosid ja eitatakse oma süüd/ Kui sandistatakse inimene lohakuse või oskamatuse tõttu. Kõik sellised võiksid minnagi mujale tööle, kus neile makstakse rohkem või siis jäädagi puhkusele.
Kindlasti ei puuduta see õdesid, arste jne meditsiinitöötajaid, kes teevad hästi ja väga hästi oma tööd.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis