Traumapunkt (Teet Malsroos)

Erinevalt eelmistest aastatest kulgevad tervishoiutöötajate uue kollektiivlepingu läbirääkimised vähem meedias ja rohkem kabinettides. Siiski tõdeb haiglate liidu juht Urmas Sule, et pinget on koosolekutel küllaga.

ERR-i raadiouudised vahendasid, et kui kõik tervishoiutöötajate soovid haigekassa tuleva aasta eelarvele kokku lüüa, peaks see kasvama 238 miljonit eurot. Tegelikuks kasvuks prognoostikase 165 miljonit ja tervishoiutüütajate ootused sellest on vaid üks osa. Muuhulgas peaks oluline lisaraha minema arstiabi kättesaadavuse parandamiseks. 

Tervishoiutöötajate soovid pole odavad. Arstide minimaalne tunnipalk võiks arstide liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul tõusta euro ja 15 senti ehk 12,5 euroni. Urmas Sule sõnul on haiglate liidu ettepanek teistsugune.

"Meie ettepanek oli see, et see palgakasv, millega riik tervishoiusektoris arvestama peaks, peaks olema riigi keskmine pluss üks protsent," rääkis Sule ERR-ile. Aga kui võtta näiteks teise kvartali palgaarvestus, oleks see arstide soovist ikka umbes 30 senti väiksem. Teine teema, mille üle veel pikalt arutleda saab, on töötajate tasu öösiti ja nädalavahetustel, mis Katrin Rehemaa sõnul võiksid kasvada kuni pooleteisekordseks.

"Mitmete teadusuuringutega on tõendatud ka see, et selline valvetega ja öösel töötamine mõjub ka tervisele halvasti. Kindlasti tahame, et selline töö oleks paremini tasustatud. Muidugi see ei võta neid kahjulikke toimeid ära, aga võimaldab vähemalt siis, kui on puhkeaeg, kvaliteetsemalt puhata."

Tervisehoiutöötajad soovivad lisaks suuremale palgale ka rohkem lisakoolitusi ja pikemat lisapuhkust. 

Jaga artiklit

5 kommentaari

F
fernada   /   20:02, 25. sept 2018
Laen ja kiire investeering
Tere, proua, üksikisikud: Eesti, Sloveenia, Vene, Inglise, Sloveenia, Saksa, Leedu, Prantsuse, Belgia, Kanada, Portugali, Itaalia, Šveitsi, Taani ja kõikjal maailmas; otsime tõsiseid partnereid, kes suudavad meie teenusega kokkuleppele alla kirjutada
Me tahame teha koostööd kasumlike projektiarendajatega või igaüks, kes vajab laenu oma tegevuse taaskäivitamiseks või laenu, millega me töötame läbipaistval viisil oma projekti rahastamiseks. Anname laene vahemikus 5 000 kuni 50 000 000 eurot kõigile isikutele, kes on võimelised tingimusi täitma ja kellel on õigus hüvitada intressimääraga 3% aastas, mille tagasimaksmise kestus on 1 aasta kuni 30 aastat valmis. Kui teil on vaja laenu projekti või muudel põhjustel, ärge kahelge meiega lisateabe saamiseks, oleme valmis vastama teie muredele 24h / 24h rahulolu meie äri
E-post: fernadagonsalo33@gmail.com
S
sant  /   17:09, 7. sept 2018
mille eest.oleks vaja põlve vahetada järjekord üle mõistuse kui jooksed kukruga eelis järegord ja sama arst

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis