3
fotot
Natalya Kudryashova (La Biennale di Venezia / ASAC)

Laupäeva õhtul toimunud Veneetsia filmifestivali auhinnagalal andis Orizzonti žürii Venemaa, Eesti ja Prantsusmaa koostöös valminud filmis mänginud Natalya Kudryashovale parima naisnäitleja tiitli.

Tiitli toonud film kannab pealkirja "Mees, kes üllatas kõiki" ning esilinastus alles möödunud kolmapäeval festivali kõrvalprogrammi Orizzonti raames. Vaatajaid kogunes selleks puhuks kinoekraani ette kokku 1500.

“Mees, kes üllatas kõiki” peategelane on Siberi metsavaht Igor, kes võitleb kartmatult taigas tegutsevate salaküttide vastu. Igor on tubli pereisa ja austatud kogukonna liige. Tema abikaasa Natalia ootab nende teist last. Ootamatult saab Igor teate, et ta on haige ja elada on jäänud vaid paar kuud. Mees ei saa abi ei traditsioonilisest meditsiinist ega ka nõiaväelt. Tal ei jää muud üle kui astuda viimane meeleheitlik samm: ta otsustab järgida vana Siberi müüti Žambast, kes teades, et surm teda otsib, muudab end tundmatuseni - lootes, et surma silm libiseb temast mööda.

Filmi operaator on Mart Taniel, kaasprodutsent Katrin Kissa. Eesti poolelt on filmil kaastootjaks Homeless Bob Productions. Ettevõtte all on teiste seas valminud Veiko Õunpuu "Sügisball", mis pärjati 11 aastat tagasi Veneetsias Orizzonti programmi peaauhinnaga.

Produtsent Katrin Kissa sõnul on suur rõõm, et “Mees, kes üllatas kõiki” tunnustatud Kreeka režissööri Athina Tsangari juhitud žüriilt auhinna sai. “Kui kõik läheb plaanipäraselt, jõuab film Eesti vaatajate ette juba sel hilissügisel,” lisas Kissa. Lisaks operaatori ja kaasprodutsendi panusele tehti Eestis filmiga seotud järeltööd ning graafilise disainerina on kaasatud Margus Tamm. 

Jaga artiklit

4 kommentaari

N
nujah  /   14:57, 10. sept 2018
eestiga on sel filmil seost ainutl nii palju, et operaator on eestlane ja mingid arusaamatu tegevusega produtsendid vist ka...
nimetaks siis alar kivilo osalusega filme ka eesti filmideks?
  /   08:36, 10. sept 2018
Film sai parima näitlejanna tiitli?
Nunuh!
Kirjaoskamatus ajakirjanike kutsenormiks!

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis