4
fotot
VIHMASADU (MATI HIIS)

Algavaks nädalaks ei luba riigi ilmateenistus just kõige meeldivamat ilma. Tõenäoliselt sajab lähipäevil vihma ning puhub tugev tuul. Õnneks nädala teises pooles tuul vaibub ning päike tuleb jälle pilve tagant välja.

Ilm esmaspäeval (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Teisipäeval laieneb Norra merelt madalrõhkkond servaga üle Skandinaavia ja Läänemere. Öösel on sajuhooge, võib olla ka äikest, päeval sajab laialdaselt vihma (saju tõenäosus 80-90%). Tuul tugevneb, puhub öösel kagust, päeval pöördub saartest alates edelasse, ulatub puhanguti 15, saartel õhtul 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9..14, rannikul kuni 17, päeval 15..19, Ida-Eestis kuni 21°C.

Ilm teisipäeval (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia ja Soome Karjala kohale ning selle lõunaservas on meie ilm vihmahoogude (tõenäosus 50-75%) ja väga tugeva edelatuulega, puhanguid on 17, saartel ja rannikul võivad tõusta üle 20 m/s, õhtul pöördub saartel läände. Õhutemperatuur on öösel 10..15, rannikul kuni 17, päeval 14..18°C.

Ilm kolmapäeval (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Neljapäeval kaugeneb madalrõhkkond Venemaa põhjaalade kohale ja selle järel sajab meil kohati hoovihma (tõenäosus 25-50%). Öösel on edela- ja läänetuul veel väga tugev, päeval puhub enam läänest ja loodest ning jääb tasapisi rahulikumaks. Õhutemperatuur on öösel 8..13, rannikul kuni 16, päeval 15..18°C.

Reedeks kaob madalrõhkkond Läänemere õhuruumist ja veidi tõusva õhurõhu foonil on meie ilm üksikute hoovihmadega (tõenäosus ~25%). Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 5..10, rannikul kuni 15, päeval 16..19°C.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis