MMS (Vida press)

Terviseamet sai täna teate selle kohta, et Facebookis tegutsenud MMSi kinnine grupp on suletud. Põhjusena toodi teates ära grupiliikmete Facebooki eeskirjade rikkumist.

"Teate puhul oli tegemist vastusega tervisemati varasemale taotlusele, milles me palusime Facebookilt abi grupi sulgemiseks, kus tegeleti inimese tervist kahjustada võiva väärinfo vahendamise ja levitamisega," selgitas terviseameti kommunikatsiooninõunik.

MMS-si grupi eesotsas on Janika Veski ja Merili Kukushkin, kes on nii vastsuletud grupis kui meedias korduvalt väitnud, et MMS-i tarbimine on täiesti ohutu. Mõned nädalad tagasi sai kurikuulus Eesti MMS-i pooldajate grupp taas tähelepanu seetõttu, et üks selle liikmetest rääkis, kuidas ta leotas enda lapse auto ukse vahele jäänud sõrme DMSO sees. Hiljem väitis naine aga, et midagi sellist pole olnud, kuigi gruppi pani ta üles isegi pildi lapse sõrmest.

Augusti lõpus kinnitas Terviseameti peadirektor Merike Jürilo Vikerraadios, et menetlus kloordioksiidi ehk MMS-i suhtes käib, kuid menetluse huvides ei saa detailidest täpsemalt rääkida. Jürilo selgitas, et seaduseid ja regulatsioone on piisavalt, mis võimaldavad teha järelevalvet ka nn piiripealsetele toodetele, mis pole seaduse mõistes ei ravim ega tervishoiuteenus. MMS ja DMSO on kahtlemata sellised tooted.

Jaga artiklit

89 kommentaari

V
Väga hea saade oli! Vaadake,kuulake,siis mõistate miks suleti!  /   12:11, 12. sept 2018
VIDEO! Alar Tamming Võrno saates psühhedeelikumidest: need ained pole kindlasti sellised, mida võiks igaüks tegema hakata!
Y
yyy  /   11:34, 12. sept 2018
Ei ole MMS-i fänn ega tea sellest midagi. Aga no, sulgeda grupp? Ennekuulmatu. Pole kuulnud, et MMS oleks kellegile liiga teinud. Mõned juhtumid on ajakirjandusse jõudnud, kus see pole aidanud. Aga.. vaadake kui palju on sellist aja, et ostetakse apteegist ravim ja see ei aita, käiakse mingil protseduuril või opil ja see ei aita. Kas nüüd tuleks medistiin kui grupp selline sulgeda?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis