Tänase saate külaline Karoliina Vasli jutustab sellisest põnevast kohast nagu Transnistria, mis on rahvusvaheliselt tunnustamata riik Euroopas. Maailm näeb seda jätkuvalt Moldova osana, kuid kohalikud on enda arvates iseseisvad juba 1990ndatest.

Transnistria on paik, mille elanikud kummardavad Nõukogude Liitu ning on soovinud ka Venemaa koosseisu minna. Ometi pole see õnnestunud, sest Venemaa ise pole erilist huvi üles näidanud. 

Kuigi elu on seal mahajäänud, nendib Karoliina, et paljudes ümberkaudsetes riikides võib täpselt samasugust vaatepilti tänavatel näha. Oma üheks suurimaks mureks pidas Karoliina seda, et tal pole Transnistrias kuskil ööbida (olemas oli vaid hostel nimega Lenin), kuid selgus, et olemas on isegi Airbnb. Poeletid on kaupa täis ja inimesed õnnelikud.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Tule ja jälgi meid Soundcloudis või Facebookis:

Jaga artiklit

4 kommentaari

I
idavirulane  /   09:04, 14. sept 2018
Meenutasin, et 1991.a. ärevatel augustipäevadel üritasid Kohtla-Järve tollased võimud. vene-ja moskvameelsed tagurlikud kommunistid ning KGB meil täpselt sedasama teha, Kibekähku mingit eraldi Kirde-Eesti Vabariiki. Kui tehnilistel põhjustel kukkus see läbi. Jäi välja kuulutamata tänu patriootilistele eestimeelsetele kohaliku raadiotranslatsoonivõrgu inseneridele ning tehnikutele. Kes just nagu "ei saanud enam eelnevalt kommunistide endi käsul lõhutud võrku enam käima". See on meie ajaloo üks vähemtuntud lehekülgi. Aga meie kallis Moderaator ei lasknud seda kommentaari läbi. Ju vist liigitas ebapatriootiliseks vihakõneks.
I
idavirulane  /   08:56, 14. sept 2018
See värdvabariik on omaaegsete kohalike kommude ja Moskva vanameelsete ühine sepitsus. Muuseas, 1991.a. augustipäevadl üritasid ka Kohtla-Järve võimud, kommunistid ja KGB tegelinskid ka meil Kirde Eesti Autonoomiat või Vabariiki välja kuulutada. Aga õnneks ajasid meie kohalikud patriootilised sidetöötajad selle tookord nurja. Tehilistele põhjustele viidates. Et ei saa just nagu eelnevalt kohalike võimude endi käsul rikutud raadiotranslatsioonivõrku enam korda ( venemeelsed võimud ise olid käskinud need ärevatel augustipäevadel algul ära rikkuda, et kohalikud inimesed Tallinnast saabuvat infot ja uudiseid ei kuuleks). Muidugi polnud väljalülitatud võrgul tegelikult erilist häda midagi, ainult et tehnikud mängisid kommunistidele vembu. Ja nood olid piisavalt turakad, et seda trikki mitte taibata. Nii jäigi Kirde Eesti Autonoomia või Vabariik sedasi "tehnilistel põhjustel" välja kuulutamata. Ja meil pole oma Transnistrialt kaelas, nagu on praegu Moldoval.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis