5
fotot
Vaikus enne tormi. Foto on tehtud Põhja-Carolinas 11.septembril. (Reuters/Scanpix)

USA ilmateenistuse sõnul on orkaan Florence, mida peetakse viimase 30 aasta võimsaimaks, aina tugevnemas. Nii Põhja-Carolinas kui Lõuna-Carolinas on välja kuulutatud eriolukord. 

Ametnikud on hoiatanud, et järgneva 48 tunni jooksul, mil Florence rannikule peaks jõudma, võib ohupiirkondades tekkida eluohtlikke üleujutusi, vahendab BBC.

Hetkel liigitub Florence, mille tuulekiirus ulatub kohati 225 km/h, veel neljanda kategooria orkaaniks. Usutavalt jõuab see Põhja-Carolinas asuvasse Wilmingtoni neljapäeval. Eriolukord on lisaks eelpoolnimetatud paikades välja kuulutatud ka Virginias, Marylandis ja Washingtonis. Evakueerimiskäsk on antud vähemalt miljonile inimesele.

Wilmington. Inimesed seisavad järjekorras, et registreerida end orkaanivarjendisse. (AFP/Scanpix)

„See torm on koletis,“ sõnas teisipäevasel pressikonverentsil Põhja-Carolina kuberner Roy Cooper. „See on äärmiselt kardetav, eluohtlik, ajalooline orkaan,“ nentis ta.

BBC uudise ilmumise ajal paiknes Florence Põhja-Carolinas asuvast Cape Fearist ligi 1000 kilomeetri kaugusel. 

Jaga artiklit

5 kommentaari

A
Ajaloo huviline  /   09:37, 13. sept 2018
Antiikrahvad nagu egiptlased, kreeklased ja mõned muudki muutsid oma kujutlustes loodusnähtused isikulisteks, mingiteks jumalates. (Tuulejumal näiteks). Näib, et ka too kuberner tahab loodusnähtusi isikuteks kujutleda. Kui see praegu on "koletis" (s.o. KES), siis miks mitte ka näiteks ehk "veriste lõugadega ja kohutavate kihvadega kiskja"

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis